کمک در کدنویسی تگ ساز در وردپرس

سلام خدمت دوستان چند سال پیش برامون یکی از دوستان تگ سازی درست کرد برای ساخت متن موزیک و … برای سایت
منتها یک مشکلی که بود که البته مشکل نمیشه گفت بهش این بود که وقتی بین دو کلمه فاصله میفتاد باید جاش رو با خط فاصله پر میکردیم تا تگ بهم نخوره تو سایت
ادرس تگ ساز
www.musicfm.ir/musicfm2

به عکس ها نگاه کنید
میخام بدونم راهی هست که دیگه این خط فاصله رو نزارم و خودکار خوده تگ ساز بزاره

3 پسندیده

سلام و درود خدمت شما
منظور شما از وارد کردن خط فاصله مطابق عکس در ادیتور وردپرس هست؟
اگر منظور شما این باشه که خیر
باید موقع تایپ کردن و ساخت لینک داخلی بصورت کامل لینک رو وارد کنید
امکانش نیست چیزی که میفرمایید :rose:
( بهتره از افزونه ایجاد لینک های داخلی در وردپرس استفاده کنید , شما با وارد کردن کلمات کلیدی مدنظرتون در تنظیمات افزونه و همچنین وارد کردن لینک مختص کلمه کلیدی , در هنگام ارسال پست اون کلمه کلیدی مانند خواننده آهنگ بصورت خودکار لینک میشن به آدرسه مربوطه )

2 پسندیده

سلام
ببینید من تو تگ ساز اسمه خواننده و …
مثلا اسمه خواننده رو میزنم فرزاد فرزین و چون این فرزاد فرزین برچسب میشه تو سایت اگر بینش خط فاصله نباشه ارور 404 میده به این لینک ها نگاه کنید
/tag/فرزاد فرزین/
باید به این صورت باشه
/tag/فرزاد-فرزین/
یه جور لینک رو متن هست
یعنی خوده فرزاد فرزین تو متن مشکلی نیست روش که لینک میاد باید این صورت باشه
/tag/فرزاد-فرزین/
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین بنام بشمار به همراه متن ترانه و دانلود با لینک مستقیم

دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین بنام بشمار به همراه متن ترانه و دانلود با لینک مستقیم

به این لینک ها نگاه کنید متن فرزاد فرزین

متوجه شدم
اما همونجور که گفتم بایدموقع لنک دار کردن متن از خط فاصله استفاده کنید
حالت دیفالت لینک پست و برچسب ها اینه موقعی که فاصله ای بود با خط فاصله پر بشه
همچنین موقع تایپ در ادیتور برای لینک دار کردن باید لینک بصورت کامل لینک وارد بشه.

1 پسندیده

اگه مشکلتون در ادیتور وردپرس باشه صرفا می‌تونید یه دکمه یا حتی کلید میانبر به ادیتور پیش‌فرض وردپرس که TinyMCE هست اضافه کنید که وقتی رو دکمه کلیک میکنید یا شورت‌کات رو فشار می‌دید، لینک‌های دارای اسپیس رو تغییر بده و به جای اسپیس‌ها از خط فاصله استفاده کنه یا هر کارامتری مثل %20 که اینکد شده‌ی همون فاصله هست.
البته منظور از تگ‌سازتون رو نفهمیدم چیه ولی این اسکرین شاتی که ارسال کردید به نظر میاد که یه متن با ساختار آماده رو پیست میکنه داخل ادیتور و شما باید فقط اسم خواننده رو مثلاً تغییر بدید. این مورد هم باز با اضافه کردن دکمه و اجرای دستور replace جاوااسکریپت ساده هست

3 پسندیده

اگر درست متوجه شده باشم، این تگ ها از قبل تو وردپرس شما وجود دارن.

شما می تونین با نصب افزونه Better Internal Link Search این کار رو انجام بدین. این طوری به جای تایپ کردن لینک، فقط اسم تگ رو تایپ می کنین و از لیست لینک های موجود تگ مورد نظر رو براتون پیدا می کنه. تمام کاری که می کنین اینه که تگ مورد نظر رو روش کلیک می کنین. این طوری فاصله ها دیگه مطرح نیستن. خود وردپرس تگ مورد نظر رو براتون لینک می کنه.

مثل این نمونه:

ویرایشگر پیشفرض در وردپرس فقط پست ها رو جستجو می کنه. اما با این افزونه این قدرت رو بهش اضافه می کنین که رسما تمامی لینک های داخلی اعم از تگ ها، صفحات، پست ها، دسته ها و صفحات تکسونومی رو جستجو کنه.

3 پسندیده

این لینک تگ ساز هست
http://www.musicfm.ir/musicfm2/
این هم به دلیل این که تو روز خیلی پست ایمیل میشه و باید دونه دونه ویرایش کنم اسمه اهنگ و اسم خواننده به فارسی و انگلیسی و خط فاصله وسط رو پر کنم زمان بر هست مدتی هست که کلا بی خیال لینک دار کردنش شدم و الان لینک ندارن
این دوستم یه مبلغ عجیب غریب گفت برای اینکار که گفته داده به کد نویس که اونم بخاطر اینه که نمیخاد من راهشو بدونم
یه توضیح کوچیک هم بدم درباره این اسکریپت بله تو این تگ ساز همونطور که لینک دادم اسمه خواننده به فارسی و انگلیسی و نام اهنگ رو میزنیم و یه متن از پیش ساخته شده میاد برامون که نیاز نباشه زمانی خرج نوشتن متن کنیم
اما اون که باید بینه تمامه اسمه خواننده و اهنگ به فارسی و انگیسی جاهای خالی رو با خط فاصله پر کنیم اونم دستی زمان بره
اینی که گفتید اضافه کردن دکمه و اجرای دستور replace جاوااسکریپت چطور هست

2 پسندیده

نه خیلی از خواننده ها هستن که تازه هستند و تو سایت قبلا وجود نداره تگشون

1 پسندیده

اگر وجود ندارن که نمیشه فقط یه لینک بهشون اضافه کنین. این لینکها 404 میدن. تگ باید وجود داشته باشه که بتونین لینکش کنین به کلمه یا جمله ای.

2 پسندیده

بله دیگه اگه خط فاصله اضافه نشه ارور 404 میده بخاطر همون اینم بخام دستی اضافه کنم دونه دونه کلی زمان بره

1 پسندیده

من متوجه نمیشم که لینک کردن و خط تیره بین کلمات چه رابطه ای با این اسکریپت تگ ساز داره. چیزی رو درست متوجه نشدم آیا؟

2 پسندیده

وقتی یه تگ از قبل تو وردپرس ایجاد نشده، چه خط تیره داشته باشه و چه نداشته باشه خطای 404 میده. شما که یه کلمه یا جمله رو به عنوان تگ به یه متن لینک می کنین، انتظارتون دقیقا چیه؟ که تگ هم خودش ایجاد بشه؟

2 پسندیده

ببینید روش کار تگ ساز اینطوریه
با عکس نشون میدم
این محیط کلی تگ ساز هست

بعد از این که اطلاعات رو پر کردیم از اسمه خواننده و اهنگ

روی ایجاد تگ کلیک میکنیم و کد بهمون میده

بعد این کد هارو کپی میکنم و تو حالت متنی paste میکنم و بعد دیداری رو میزنم متنم اماده شده

!

منتها باید دونه دونه اسمه خواننده و اهنگو چه به فارسی چه انگیسی فاصله هاشو با خط فاصله پر کنم

میخاستم ببینم راهی هست که مدام این کارو نکنم و خودکار این خط فاصله پر بشه برام

حالا این طرز کارو تو این تگ ساز این سایت انجام میدم خودکار خط فاصله پر میشه بدون هیچ چیزی
بهشم گفتم چیکار کردی جوابه درستی بهم ندادو از سرش باز کرد منم پیگیرش نشدم
میخاستم ببینم اگر کسی بلده هزینه ی اینکار چقدر میشه یا راهش چی هست و …
لینک تگ سازه دوستم اینه
https://myavangmusic.com/Tag

1 پسندیده

یه کپی از کل این اسکریپت رو زیپ کنین بصورت پیام شخصی برام ارسال کنین تا بررسی کنم.

3 پسندیده

فایلی که فرستادید رو نگاه کردم.

شما چندین فایل PHP دارید که هر کدام برای یک استفاده هست. مثلا آلبوم، تک اهنگ، و غیره…
یه جایی تو این فایل ها می تونین بخش /tag/ رو ببینین که تابع "$sfa"; رو داره، این تابع لینک رو فراخوانی می کنه.

حالا ما می تونیم با یه تابع PHP دیگه عملکرد اون رو تغییر بدین.

من اومدم از تابع str_replace استفاده کردم. با کد زیر گفتم هر جا فاصله هست، فاصله رو تبدیل کن به خط تیره - یا همون dash به انگلیسی:

کد از:

echo "$sfa";

تغییر دادم به:

echo str_replace(' ', '-', $sfa);

این دقیقا یعنی همون، هر جا فاصله هست بکن - (خط تیره)

براتون اسکرین شات میفرستم متوجه بشین:

من فایل Music.php رو برات درست کردم. باقی فایل ها رو هم همین طوری باید درست کنین. هر جا /tag/ شروع میشه بخش sfa رو به همین شکل تغییر بده.

4 پسندیده

میشه بپرسم چقدر گفته هزینه داره؟ این رسما یه کد کوچیکه. ۱۰ ثانیه هم وقت یه PHP کار رو نمیگیره.

2 پسندیده

یک دنیا ممنون از شما والا به من گفتم کد نویس 900 هزار تومن میگیره درست کنه

1 پسندیده

احتمالا ایشون از همون اکسیژنی تنفس می کنه که آقازاده های مدیریتی از اون تنفس می کنن. انگشت وسط مال همین روزاست.

3 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile: اینم خواست از سرش باز کنه و کمکی نکنه این تگ رو خودم بهش دادم اینطور جوابه منو داد

3 پسندیده