آموزش افزودن جدول محتوا برای صفحات و نمایش در جستجوی گوگل

جدول محتوا چیست ؟ جدول محتوا باکسی هست که توی مطالب سایت ایجاد میشه و عنوان ها و تیترها و بخش های اصلی مطلب رو لیست میکنه بصورت یک جدول تمیز و کاربر میتونه در ابتدای مطلب اونو چک کنه و هر بخش از مطلب شمارو که خواست با کللیک روی اون مستقیم به اون بخش از صفحه هدایت بشه بدون نیاز به بارگیری مجدد صفحه ، از سمتی توی نتایج گوگل زیر عنوان و توضیحات مطلب شما این گزینه های جدول ها نمایش داده میشه و هم برای سئو و بالابردن پیج رنک موثر هست هم دید کاربری بهتری داره مثل تصویر زیر:
image

اینکه چطور جدول محتوا رو برای صفحات وب سایت وردپرسی ایجاد کنیم تا در جستجوی گوگل نمایش داده بشه سوالی هست که این روزها برای خیلی افراد مطرحه و توی همین انجمن مثل این دوستمون براشون سئوال بود ، توی این مطلب یه توضیح مختصر و مفید میدم در رابطه با اینکه چطور اینکار امکان پذیره ، اینکار خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرشو کنیم ، توی دنیای وردپرس همونطور که میدونید افزونه ها بهترین دوستان مدیران سایت ها هستن البته تا وقتی که درست ازشون استفاده بشه ، وقتی از حد بگذرن دیگه بحث فرق میکنه ، حالا توی این مطلب افزونه ای رو معرفی میکنم که با نصب و یه تنظیم ساده میتونید جدول محتوا رو توی مطالب ایجاد کنید و همینطور توی نتایج جستجوی گوگل زیر عنوان یا زیر برگه یا هرچیزی که عامیانه بهش میگن رو بیارید
ابتدا افزونه LuckyWP Table of Contents رو نصب میکنیم .
بعد از نصب وارد تنظیمات افزونه میشیم از قسمت تنظیمات -جدول محتوا ، توی این قسمت با گزینه های مربوط به افزونه روبرو میشید

داخل سربرگ نما اندازه پهنا رو روی پهنای کامل بگذارید

سپس وارد سربرگ درج خودکار بشید و تیک درج خودکار رو بزنید و جایگاه یعنی محلی که توی پست میخواید قرار بگیره رو انتخاب کنید که من انتهای پست میزارم خودم ، این بستگی به استایل قالبتون داره

حالا توی همون سربرگ گزینه های پایین تر انواع نوشته نوع مطلبتون رو انتخاب کنید که حالا محصول دارید یا پست یا برگه توی هر کدوم که میخواید قرار بگیره ، من خودم پست دارم فقط پس تیکشو میزنم

حالا ذخیره کنید .
حالا کش سایت رو خالی میکنیم و وارد یک مطلب از سایت میشیم و در انتهای مطلب همونطور که تنظیم کردم میبینید که فهرست محتوا اومده و روی هر کدوم کلیک کنم داخل همین صفحه روی اون بخش میره ، یجور هدایت کننده برای مطلب شما ایجاد شده

امیدوارم مطلب مفیدی بوده باشه و کمک کنه به دوستان یادتون باشه کپی کردید اسم سون هاست رو یادتون نره بزنید پایین مطلبتون

افزونه مربوط به مطلب :
luckywp-table-of-contents.2.0.8.zip (141.9 کیلوبایت)

6 پسندیده

این هم نمونه انجام شده روی سایت خودم
image

2 پسندیده