انجمن سون هاست

آموزش حل مشکل عدم ورود به سرور مجازی ویندوز

یکی از مشکلات 10 درصد کاربران سرور مجازی ویندوز این روزها عدم اتصال از طریق ریموت دسکتاپ در ویندوز10 هست ، پیغامی با متن an authentication error has occurred که وقتی سرور مجازی رو کاربر تهیه میکنه و میخواد بهش وصل بشه باهاش مواجه میشه و متاسفانه ره کارهایی که برای حل این مسئله ارائه دادن تو سایت های مختلف همه یکی بدتر از یکی دیگه بوده و بی فایده توی این مطلب براتون ساده ترین و بهترین و مطمئن ترین راه رو توضیح میدم ، این پیغام دلایل خیلی زیادی میتونه داشته باشه اولین مورد هم نوع فعال کردن ویندوز هست ک لیست گواهی نامه های امنیتی ویندوز رو خالی میکنه آخرین مورد هم برمیگرده به جدید بودن نوع گواهی نامه امنیتی سرور و از جمله ده ها دلیل مختلف دیگه که کاری باهاشون ندارم الان ، این مواقع یا باید ویندوز رو عوض کنه کاربر و به ویندوز دیگه ای مهاجرت کنه یا اینکه مشکل رو حل کنه ، من ترجیح میدم همیشه مشکلات نرم افزاریم رو حل کنم هیچ وقت فرار نکردم ازش برای همین یکی از استاد های درس های تخصصیمون خیلی به رفتارم علاقه داشت ، حالا میریم سر اصل مطلب :
این تصویر پیغامی هست که میتونه روز ها شمارو از سرویستون دور نگه داره :

ابتدا استارت رو باز کنید تایپ کنید CMD تا Commond Prompt رو ببینید و روش راست کلیک کنید و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید

یا
از کلید ترکیبی ویندوز + R استفاده کنید و داخلش تایپ کنید cmd.exe و برای اینکه در حالت ادمین باز بشه کنترل + شیفت رو نگه دارید و انتر کنید
error2

در نهایت با پنجره محبوب و دوست داشتنی خودم یعنی cmd روبرو میشید ، حالا دخل این پنجره کد زیر رو وارد میکنید

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\CredSSP\Parameters" /f /v AllowEncryptionOracle /t REG_DWORD /d 2

در نهایت با پیغام The operation completed successfully رو برو میشید

به همین سادگی به یک دستور دو خطی به ویندوزتون رجیستری رو تعمیر میکنید و بعد بدون نیاز به ری استارت یا شات داون کردن ویندوز وارد محیط سرور مجازیتون میشید.

4 Likes