آیا فروش فایل حلال است؟

سلام دوستان
فروش فایل در وب سایت ها حلال هست؟ مثلا میبینی طرف نمونه سوالات امتحانی، جزوات ، پاورپوینت، مقالات و … را به فروش میرسونه، فرضا یک بار خودش از کسی میخره و یا بعضا رایگان میگیره ولی تو سایت خودش پولی میفروشه، نظرتون چیه در این مورد؟ نظر شخصی من اینه “”" اگه خودش در تهیه این فایل نقش داشته باشه اگه به چندین نفر هم بفروشه هیچ مشکلی نداره ولی اگه فایلو بخره و یا رایگان از دانشجویی کسی تهیه کنه و داخل سایتش پولی بفروشه حرامه و به نظر من با دزدی و هزارتا خلاف دیگه هیچ فرقی نداره""" نظر شما چیه؟

بله بنده هم با نظر شما موافقم ،اگر کسی برای اون فایل زحمت کشیده باشه و اون رو بفروشه هیچ اشکالی نداره،اما اگر اون فایل رو از کسی خریده یا رایگان از یه جایی گیرش اومده و اون فایل رو در اینترنت به قیمت گزاف بفروشه حرامه …

1 پسندیده

در اینترنت برای کپی کارا نظارتی نیست من خودم چندین فایل تهیه کرده بودم و برای همه ی اینها زحمت کشیده بودم ،متاسفانه خیلی ها از فایلم کپی کرده بودند و در سایت خودشون می فروختن و دستم هم هیچ جایی بند نبود.

1 پسندیده

وقت بخیر

لطفا سوالات بی ربط به تکنولوژی و دنیای فناوری رو از جای صحیح بپرسید!

برای حلال و حروم پیشنهاد می کنم به آخوند محلتون مراجعه کنید. ترجیحا کسی که سواد فنی هم داشته باشه و یا حداقل تو فروش فایل تجربه داشته.

8 پسندیده