ابعاد عکس و فیلم در طراحی سایت

سلام بر دوستان
من سایتی رو با استفاده از قالب بالا آوردم ، الان تو نمایش عکس و فیلم های که بارگذاری میکنم مشکل دارم. پشتیبانی قالب گفت بخاطر این هست که ابعاد استاندارد فیلم و عکس رعایت نشده
میشه بفرمایید ابعاد استاندارد فیلم و عکس چند هست در حالی که کیفیت دست نخورده باقی بمونه

سلام
ادرس سایتتون که از ویدئو و عکس استفاده کردید ارسال نمایید

در حال تعمیر زدم دسترسی ندارید فعلا ، اجازه بدین کاربر بسازم

برای بهینه سازی عکس های بدون اینکه کیفیت افت کنه& اگر در مقطع طراحی هستید (یعنی عکس ها رو دونه دونه اضافه می کنید به طرح) می تونید از وبسایت Online Image Сompressor استفاده کنید. قبلا بهش میگفتن optimizilla. همین رو سرچ کنید اولین لینک همین رو براتون میاره.

1 پسندیده

من مشکلم فیلم ها هستن که در زمان فول اسکرین زوم شده نمایش داده میشن

هر زمان وبسایتتون رو روی لینکی عمومی قرار دادین اطلاع بدین بررسی کنم.

برای بهینه سازی فیلم ها، نیاز به اینترنت خیلی قوی دارید تا بتونید اون رو آنلاین انجام بدین. البته نرم افزار هایی هست که می تونید رو محیط ویندوز به راحتی حجمش رو کاهش بدین اما نرم افزاری که 100% تست شده باشه رو مد نظر ندارم. در کل مشکل شما می تونه دلایل دیگه ای داشته باشه. ممکنه از پلیر باشه یا به خاطر samesite-origin باشه& یا خطای SSL باشه. در کل باید دید.

راه دیگه ای ندارم ببینید ؟! مثلاً با آنی دسک یا هرچیزی خسته شدم بسکه دنبال حلش گشتم

جسارتا این محیط آموزشیه و ما خدمات پشتیبانی ارایه نمیدیم. اگر کاربران دیگر قبول کنن، دسترسی Anydesk یا هر نوع روش دیگر برای بررسی، با مسئولیت خودتون باید انجام بشه.

:pensive:مرسی از لطفتون ، سپاسگزارم

1 پسندیده

سعی کنید تصاویری که پست می کنید دارای سایز های استاندارد 1:1 یعنی مربع باشند.

بله متأسفانه متوجه شدم فیلم های که بصورت عمودی هستند ، خیلی شدیدتر دچار این مشکل هستن

Modadesignqom.ir

عمومی شد ، ممنون میشم اگر مشکلاتی که داخل اینسپکتش هست رو بفرمایید چی هست و چطور حل میشه
البته اگر وقت و حوصله داشتید. وگرنه قصدم اذیت شما نیست. خوشحال میشم نظرتون رو بفرمایید.

به نظرم خیلی هم قشنگ هست. فقط دو تا ویدیو اولی که دارید Vertical رکورد شده. این کاملا طبیعیه که به این شکل نمایش داده بشه. ویدیو ها رو همیشه باید Horizontal رکورد کنید تا بشه به صورت مستطیلی که کل پلیر رو پوشش میده پخش بشه. به غیر از اون مشکل دیگه ای نمی بینیم.

خود وبسایت خیلی شیک و سبک طراحی شده.

ویدیو هم هم بهتره بافر رو غیر فعال کنید تا رو سرعت اینترنت کاربر تاثیر نزاره. دقت کردم ویدیو ها به محض لود صفحه بخشی از ویدیو رو خود به خود بافر می کنه. این باعث میشه سرعت لود صفحه رو افزایش بده.

یه مشکل دیگه دیدم که ربطی به ویدیو نداره. یه فایل هست که تو سورس لود میشه اما ۴۰۴ میده:

https://modadesignqom.ir/wp-content/uploads/2022/11/elementor/thumbs/IMG_20221123_101828_222-py4tjkce7y3ol087msqoor05e0bly9kk3cl4glnjfk.png

1 پسندیده

واو چقدر شما حرفه ای صحبت میکنید ، بعضی جاها متوجه منظورتون نشدم .
البته اینکه من خیلی تازه کارم هم بی ربط نیست. حتمافردا همه رو سرچ میکنم تا هم متوجه مشکلاتم بشم و هم حلشون کنم . ممنونم از لطفتون

اون فایل هم باید ببینم چیه و مشکلش چیه که خطا میده

1 پسندیده

سلام من خیلی سرچ کردم ولی این غیر فعال کردن بافر رو هیچ جا ندیدم ، ممکن هست جایی رو معرفی کنید که متوجه بشم چکار کنم

این مورد بر میگرده به پلیر. باید به پلیر دستور این رو بدین که وقتی صفحه لود میشه ویدیو رو لود نکنه. می تونید با فانکشن preload این کار رو انجام بدین. تو تگ باز شده video می بایست مقدار preload رو none تنظیم کنید.

مثلا:

<video controls preload="none">
  <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
  <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
</video>

اطلاعات بیشتر مورد کنترل کلی پلیر از اینجا و اطلاعات بیشتر برای تابع preload اینجا.

یه مورد دیگه هم متوجه شدم موقع لود وبسایت ظاهرا یه preloader دارید که به صورت فونت فارسی ناخوانا هست. اسکرین شاتش رو میزارم در جریانش باشید. حتما این قدر وارد وبسایت شدید اون preloader برای شما لود نمیشه متوجه بشین:

مرسی از لطفتون ، حتما درست میکنم

1 پسندیده

یه سوال ، برای تمام ویدیو هام باید این کنترل رو بزارم یا جایی هست که یکبار گذاشته بشه و دیگه همه رو در بر بگیره ؟

چون به صورت تکی میزارید، می بایست در تمامی ویدیو ها اعمال کنید. چون سورس در واقع HTML هست تو ویرایشگر نه داینامیک

درسته ممنونم از لطفتون

1 پسندیده