افزایش مصرف سخت افزاری هاست پس از فعالسازی WP ROCKET

با سلام.
بنده مدتی از وردپرس راکت جهت افزایش سرعت وبسایت استفاده می کردم و واقعا تاثیر خوبی داشت؛ ولی ناگهان دیدم در ساعت هایی وبسایت من Down میشه و از دسترس خارج میشه. بعد از بررسی های لازم متوجه شدم که فعال کردن این افزونه مصرف CPU و RAM هاست من و افزایش میده و وبسایت من خود به خود DOWN میشه. پس از تماس با پشتیبانی هاست در نهایت مجبور شدم که این افزونه رو پاک کنم. برای تنظیمات افزونه هم یک فیلم آموزشی که وبسایت ژاکت تهیه کرده بود و کامل عین اون انجام دادم. چون به شخصه اطلاعات برنامه نویسی و سئو خیلی بالایی نداشتم. الان خواستم از دوستان کمک بگیرم ببینم که برای حل این مشکل چه میشه کرد. فعلا نمی تونم برای این وبسایت هزینه بالا کنم و سرور مجازی یا اختصاصی تهیه کنم و از هاست اشتراکی استفاده می کنم.
چون دیدم تو سون هاست خیلی از این افزونه صحبت میشه برام جالب بود که یه شرکت هاست اونجوری می گفت و یه شرکت هاست اینجوری.

دوست خوبم سلام،
دلیل این مشکل نیاز به بررسی بیشتر دارد شاید عدم کانفیگ صحیح از سوی شما باعت این مشکل شده که باید با یک توسعه دهنده مشورت کنید، می توانید در صورت کمبود منابع، هاست خود را یک پلن ارتقا دهید

یا

میتونید از پلاگین قدرتمند litespeed cache استفاده کنید که تمام قابلیت های wp rocket رو دارا و در عین حال، سبک و رایگان هم هست.
از ویژگی های این پلاگین میتوان به minify html, css, Javascript ، بهینه سازی عکس ها، تغییر فرمت عکس ها به webp، بهینه سازی دیتابیس و… اشاره کرد
قبل از نصب این پلاگین از دیتا و دیتابیس خود یک بکاپ تهیه و یا جهت بکاپ گرقتن به سرویس دهنده اطلاع دهید.
در ادامه نحوه ی کانفیگ صحیح این پلاگین در تاپیک های انجمن سون هاست می باشد و با جست و جو میتوانید آنرا مطالعه فرمایید.

1 پسندیده

بسیار ممنونم از راهنمایی شما. حتما این افزونه رو نصب و تست می کنم.
متاسفانه پیدا کردن منابع مطمین برای خرید این افزونه ها خیلی دشوار شده. همه ادعا می کنن که افزونه اورجینال دارن و بعد خرید می فهمید که نال شده ست. مثلا من خودم تا حالا 2 بار افزونه WP ROCKET و از 2 منبع مختلف خریداری کردم ولی هر دو تا شون بعد از نصب خوب عمل نمی کردن و ظاهر منو و خود افزونه به هم ریخته نشون داده میشد. آخر سر هم خسته شدم و پاکش کردم.

همه محصولات خارجی که در ایران به فروش میرسن نال شده هستن. اورجینال به چیزی میگن که کنارش بهتون یک لایسنس اختصاصی بدن که آپدیت رو مستقیم از طرف سازنده دریافت کنه. طبیعیه اگر با مشکلاتی مواجه میشین. در ایران یک بار خرید میکنن به صد نفر میفروشن. این کجاش اورجیناله؟ نال شده هست دیگه!!!
بهترین منبع خرید از خود سازنده محصوله اونوقت میشه اسمشو گذاشت اورجینال

1 پسندیده

کاملا درست می فرمایید. یک موضوع اینه که با این قیمت های بالا و از طرف دیگه تحریم های ایران خرید این محصولات چندان کار راه انداز نمی تونه باشه، چون مدام باید به فکر دور زدن تحریم ها و استرس قطع شدن سرویس ها بود.
و اینکه من دیدم حتی تو سون هاست نوشتن همراه هاست افزونه wp rocket و میدن. خوب این هم باید نال شده باشه حتما. البته من بعد از بررسی و خوندن مطالب وبسایت سون هاست تصمیم داشتم هاست خودم رو از شرکت دیگه ای به سون هاست منتقل کنم ولی وقتی تماس گرفتم با پشتیبانی دوباره نظرم برگشت. تو وبسایت چیزهای خیلی قشنگی نوشته بود که من خیلی حس خوبی گرفتم از پشتیبانی و … حتی تو شرایط هاست های وردپرس نوشته بود بهینه سازی رایگان. بعد تماس گرفتم گفتن اون برای ۲ سال پیش بوده و حتی بهینه سازی wp rocket و ۶۹۰ هزار تومن می گیرن. مشکل اصلی ما تو ایران تفاوت زیاد بین توضیحات فروشنده و محصول فروخته شده ست. می خری می بینی کلا یه چیز دیگه ست. بارها واسه افزونه های وردپرس این مشکل برای من پیش اومده. کلی افزونه خریداری شده دارم که کلا با توضیحات فروشنده و تصاویر تفاوت داشته و استفاده نشده پاک شون کردم.

1 پسندیده

دوست خوبم،

اگر شرایط خرید پلاگین اورجینال رو ندارید پیشنهاد می کنم از پلاگین های رایگان استفاده کنید که در مخزن وردپرس هم هست 99 درصد پلاگین های پریمیوم با پلاگین های رایگان ویژگی های مشترک دارند. و مشابه هم هستند اما باید وقت بزارید و کمی جستجو کنید …

اکثر شرکت ها بصورت پیش فرض قابلیت anti sanctions یا آنتی تحریم را روی سرویس ها دارند که حتی در سرور های ایران هم هیچ مشکلی نخواهید داشت و امکان اتصال به سایت های خارجی و api خارجی تحریم شده را امکان پذیر می کند.

سوال بنده از شما این است که کدام شرکت برای شما بهینه سازی رایگان انجام می دهد؟
صرف نظر از مبلغی که بابت خرید لاینسس این پلاگین پرداخت می شود، نیروی انسانی متخصص که وقتش رو روی وب سایت شما می گذارد را حساب نمی کنید !؟

بهینه سازی که در سون هاست برای یکی از وب سایت های مشتریان بنده انجام شده بدون هیچ تبلیغاتی، واقعا عالی و استاندارد بوده. در سایت Y که تحت عنوان Y سرویس خدمات بهینه سازی ارایه میکنند رو چک کنید 2 تا 4 میلیون بابت بهینه سازی وب سایت از شما می گیرند و فقط این مبلغ بابت نصب یک پلاگین مثل راکت، لایت اسپید و کانفیگ اون پلاگین پرداخت می شود نه بهینه سازی کاملا استاندارد !

2 پسندیده

بهینه سازی رایگان
بنده وقتی عرض می کنم که بین توضیحات داده شده و محصول فروخته شده تفاوت وجود داره بخاطر اینه. وگرنه خودم هم واقف هستم که بهینه سازی هزینه داره یا هر چیز دیگه ای و اون کسی که این کار و انجام میده هزینه شو باید بگیره. مشکل اینجاست که تو توضیحات نوشته شده بهینه سازی رایگان و بعد بگن 690 هزار تومن می گیرن.

این مسایل فنی و افرادی که سواد بالای برنامه نویسی دارن می تونن متوجه بشن. من یک وردپرس کار هستم که بعد از 2 سال و کلی مشقت تونستم سواد وردپرس خودم و بالا بکشم و وبسایت خودم و داشته باشم. بنابراین نمی تونم مثل شما یا افراد حرفه ای متوجه بشم کدوم افزونه یا کدوم شرکت داره افزونه بدون عیب و ایراد تحویلم میده. و بارها افزونه هایی خریدم که مشکل دار بودن. و این افرادی که این افزونه ها رو می فروشن خیلی هاشون اصلا شرکت نیستن و فقط یک شخص هستن که خیلی مواقع پاسخگو هم نیستن. مگه چند تا شرکت معتبر در ایران داره افزونه می فروشه؟!

ممنونم از پیشنهاد خوب تون :pray:

سلام
کانفیگ لایت اسپید کش ممکنه اولش یکم گیج کننده باشه. ولی بعدش که قلقش دستت بیاد به همه پلاگینهای پولی می‌ارزه.
تو تاپیک زیر نحوه کانفیگ لایت اسپید کش در یک فیلم آموزشی توضیح داده شده که خوب هست.

واقعا نمیدونم وقتی افزونه رایگان به این پرقدرتی هست، چه نیازی به راکت هست. همه فقط دنبال راکتن.

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
افزونه اورجینال راکت که توسط تیم توسعه سون هاست از مرجع اصلی تهیه شده است برای کاربرانی که سرویس وردپرس سفارش داده اند به صورت رایگان در اختیار انها قرار میگیرد. میتوانید برای این مورد در تیکت درخواست دهید تا راهنمایی های لازم جهت دانلود خدمت شما ارسال گردد.
البته اگر قبلا این افزونه را فعال کرده باشید و کانفیگ اشتباه انجام داده باشید مقادیر ان در دیتابیس ایجاد شده است و با فعال سازی مجدد افزونه ممکن است مجدد مصرف منابع بالا یا کندی سرعت را مشاهده کنید.
اگر قالب وب سایت به صورت اصولی کدنویسی شده باشد افزونه راکت یکی از بهترین افزونه ها در زمینه بهینه سازی می باشد که حتی در بهینه سازی هایی که از سمت تیم توسعه سون هاست نیز صورت میگیرد از این افزونه استفاده میگردد.

2 پسندیده

بسیار ممنونم از توضیحات شما.

ممنونم. حتما این افزونه رو تست می کنم. تا حالا کار نکردم باهاش :pray:

1 پسندیده

من خودم تو سایتم از همین افزونه استفاده میکنم ولی مشکل خاصی ندارم ، شاید هاستید که گرفتید ضعیف
سایت من https://imajazi.com اینه خودم قبلا که تو سون هاست بودن پنل اول هاست لینوکس گرفته بودم اونجا خود وردپرس هم مشکل داشت. باید هاست ارتقاء میدادم

1 پسندیده