انتخاب نام دامنه

با سلام خدمت دوستان

بین دامنه ir. و ws. کدوم رو پیشنهاد میدید؟

سایت من look.ir هست اما از همین نام، دامنه Look.ws رو هم دارم که در حال حاضر دایرکت میشه به Look.ir

دامنه های ملی متاسفانه همیشه مشکلاتی رو در سطح بین المللی داشتن.

سایت آماده به فعالیت هست و با بهینه سازی های seo، در حال بهبود الکسا
alexa.com/siteinfo/look.ir

اگر تصمیم درست سوئیچ به Look.ws باید در همین شروع کار اتفاق بیفته.

نظر شما چیه مخصوصا جناب @arta

1 پسندیده

درود بر شما
اگر جایی به مشکل خوردید و تحریم بر روی کسب و کار شما تاثیر گزاشته دامنه رو چنج کنید
ولی اگر اینطور نیست دامنه ir مناسب کار شما هست چون کاربراتون ایرانی هستن
و فکر نکنم به مشکلی برخورد کنید با دامنه ir
در ضمن من چک کردم پسوند xyz هم برای شما آزاد هست و میتونید ثبت کنید

دوستانی که تخصص دارن بهتر توضیح میدن

2 پسندیده

1- شما برای این ادرس ای نماد گرفتی تغیر بدی شاید به مشکل بخوری (بررسی کنید اول)
2- فکر میکنم قاب شما اختصاصی باشه! بررسی کنیید ایا طراحی قفل کرده قالب رو براتون؟ گاها این کار رو می کنن که قالب روی دامنه دیگه ای کار نمی کنه
3- شما برای ایران فروش دارید نه بین المللی پس فکر نمی کنم محدودیتی داشته باشی "خیلی از سایت ها با دامنه ir الان در صفحه اول گوگل نشون داده میشن "

2 پسندیده

سلام و ادب
یک مشکل عمده ای که وجود داره اگر شما بخوایند برای سایتتون تبلیغ گوگل یا همون گوگل ادورز بگیرید چون ایران تحریم هست روی ir نمیتونید اینکار را بکنید ولی برای بقیه مساپل مشکل خاصی وجود نداره

1 پسندیده

من که میگم از دامنه بین المللی استفاده کنید. از هر نظر براتون بهتر هست. در مورد تغییر دامنه، ما هم از اول 7host.ir بودیم و بعد تغییر دادیم به 7ho.st در وحله اول فقط و فقط به خاطر تبلیغات گوگل بود و در ادامه استفاده از کلودفلر و امکانات و ابزار های دیگری که برای اتوماسیون استفاده می کنیم.

در مورد از دست رفتن رنک و سئو، اگر اصولی انجام بدین نهایتا تا ۳ الی ۴ ماه دقیقا به حالت قبلی خواهد شد.

موفق باشید

4 پسندیده

با احترام
برای مشتریان شما جز ir و com هیچ دامنه دیگری نمیتونه انقدر مفید باشه ، دلیل : عمده مشتریان و کاربران شما عموم مردم هستند و ws شاید خاطرشون نمونه
شاید اگر مثل سون هاست تخصصی و خدماتتون برای افرادی بود که با دامنه های مختلف دارن سر و کله میزنن و هر روز میبینن میگفتم قطعا ws بهتر هست ، اما برای افراد عادی جامعه خارج شدن از ir و com نمیتونه مناسب باشه .

3 پسندیده

درود

ممنون از @arta عزیز،

آقا میشه دامنه اصلی همین Look.ir باشه اما برای استفاده از گوگل ادز از Look.ws استفاده کرد؟
منظورم اینه مثلا تبلیغی ایجاد بشه با لینک Look.ws/content و در گوگل ادز قرار بگیره، اما کاربر که روش کلیک میکنه بیاد رو Look.ir/content

از دوستان دیگر هم برای اشتراک نظر و تجربشون تشکر میکنم :pray:
@vpcs132fx
@mohammad
@mohammadh
@New_Song

درود

خیر، امکان پذیر نیست. Duplicate Content میشه و براتون مشکل ایجاد می کنه. یه وبسایت هیچ وقت نباید دو یا بیشتر دامنه با محتوای ثابت داشته باشه.

اگر مشکل شما فقط تبلیغ گوگل هست، از دامنه lookws برای لندینگ پیج استفاده کنید. یعنی صفحه فرود طراحی کنید و تبلیغات مرتبط رو به کار نشون بدین و از اون صفحه به صفحه های صحیح lookir ریدایرکت کنید. یعنی وقتی کاربر روی یه عکس یا دکمه کلیک می کنه وارد اون صفحه بشه.

نمونه صفحه های ورود برای تبلیغات:
https://xvelopers.com/html/demo/ebook-html-demo/demo.html

اینا مثال هستن، ایده رو خودتون بگیرید و صفحات مرتبط درست کنید.

4 پسندیده

ممنونم

خوب این از راهکار برای تبلیغات گوگل
تو پیام های قبلیتون صحبت از امکانات و ابزارهای اتوماسیون کردید که بعید میدونم ما ابزارامون مبتنی بر دامنه باشه.
از ابزارایی مثل Trello و امثالهم استفاده میکنیم.
اما برای CDN، استفاده از ArvanCloud برای دامنه های ملی به جای Cloudflare رو پیشنهاد میکنید؟

1 پسندیده

درود

آروان کلود کارشون رو حرفه ای انجام میدن و از همه مهم تر زیر ساخت قدرتمندی دارن که راحت می تونم بگم بالای ۱ میلیارد توش هزینه کردن. اما نسبت به سرویسی که ارایه میدن برای استفاده داخلی هزینه بالایی دریافت می کنن. ایده استفاده از دامنه بین المللی این هست که از امکانات مهم ولی رایگان اینترنت استفاده کنید. اگر قرار هست که از ابزار های داخل ایران استفاده کنید که دیگه جای نگرانی نیست و با همون دامنه ملی ادامه بدین.

3 پسندیده

ممنونم

البته من گوشه کنار دیدم دامنه های ملی که از CloudFlare استفاده میکنن.
یه جایی خوندم که گویا باید از سرویس پرمیوم CloudFlare استفاده کرد و یا از SSL های غیر رایگان.
چون گویا علت عدم هماهنگی CloudFlare با دامنه های ملی تحریم شرکت COMODO برای دامنه های ir. هست.
به طور نمونه: exchanging.ir از CloudFlare استفاده میکنه.

1 پسندیده

درود ،
فردین عزیز @Music_FM ، تجربه جالبی در زمینه همین کلودفلر و دامنه ملی برای فعالسازی اس اس ال داشتن
ببینید با دامنه ملی و اکانت رایگان کلود فلر و البته استفاده از افزونه راکت و فعالسازی همخوانی سایت با کلودفلر تونستن هم اس اس ال کلودفلر رو فعال کنن هم از امکاناتش استفاده کنن
حالا باز اگر فردین عزیز لطف کنن و درباره کارشون توضیحاتی بدن برای دوستان ممنون میشم

2 پسندیده

درود،

ممنونم خانم ندا از توجهتون.

مشکلی که من برای استفاده از CloudFlare برای دامنه ملی داشتم این بوده که بعد از ست کردن NSها برای دامنه و اعمال شدنشون، خطای SSL دریافت میکردم و سایت لود نمیشده.
SSL استفاده شدم Let’s Encrypt بوده.

من هم خوشحال میشم اگه @Music_FM عزیز تجربه ای دارن بیان کنن.

1 پسندیده

نسخه پرمیوم کلودفلر این قابلیت رو به شما میده که یه گواهینامه SSL از هر شرکتی (مثلا Certum که دامنه های ملی رو پشتیبانی می کنه) خریداری کنید و اون رو در کلودفلر نصب کنید. کل ایده اینه که از امکانات رایگان استفاده کنید که این هزینه های اضافی پرداخت نشه وگرنه بحث ما کلا جداست از این قضیه که شدنی هست یا خیر.

3 پسندیده