بروزرسانی جدید گوگل و حذف شدن ستاره های خیلی سایت ها

سلام به همه دوستای عزیزم ، بچه ها حتما از بروزرسانی جدید گوگل خبر دارید که تغییرات زیادی هم داده ، حالا جالب اینجاس خیلی سایت ها ستاره هاشون حذف شدن از جمله چندتتا از سایت های خود من! توی تست ساختار ک میگیرم کاملا درست هست و خونده ، تتوی وب مستر چک میکنم اوکی هست و ثبت شده اما توی نایج گوگل نمایش نمیده ، برای دوستان دیگه این اتفاق افتاده ؟ نظر خاصی نداره کسی ؟ بنظرتون وقتی بروزرسانی کامل بشه درست میشه این ایرادش ؟ یا قرار ساختار جدیدی رو بخونه فقط ؟

3 پسندیده

سلام ندا جان،
این لینک رو جهت تست url از سایتت که براش rich snippet فعال هست تست کردی؟

https://search.google.com/test/rich-results

من برای یکی از url های سایتت تست کردم، مشکلی نداری!

https://search.google.com/test/rich-results?id=IslVIPu6E5PyNcwLQkCIoA

از wp schema pro برای ستاره دار کردن استفاده کردی؟

یکی از بهترین سورس های من برای تست این مسئله، سایت themeforest بوده:

4 پسندیده

همه سایت ها حذف نشدن خیلی سایت ها اینطور شدن رحیم ، توی همه جا خونده و معلومه خونده و ثبت هم کرده این امتیاز دهی رو اما توی نایج نیست مثلا اینو ببین :
ویندوز 10 رداستون 6
image
این برای این لینک هست که اگر با لینک سرچ کنی اینطوری میاد
https://afree.ir/windows-10-rs6/
image
نمیدونم واقعا این دیگه چ مدل حرکتی هست این کمپانی بی عقل میکنه

1 پسندیده

برای ماهم برای برخی از مطالب پیش آمده و برخی هم ستاره های کم رنگ شدن!

1 پسندیده

سلام
اگر از افزونه اسکیما استفاده میکنی هنوز =>
افزونه اسکیما اصلا مناسب برای ستاره کردن نیست ندا جان ( البته نظر شخصی منه)
قبلا هم گفتم باید از این افزونه کوچ کنی که گفتی شرایط مناسب نیست
بهترین گزینه برای ستاره دار کردن مطالب (به جز محصولات) از نظر من افزونه kk star rating هست و ارائه دسترسی ساده برای تمام کاربران سایت برای نظر دهی مطالب هست

3 پسندیده

سلام حسین جان ، آخه توی سایتی که اون افزونه ای ک گفتی رو نصب کردم هم اونم ستاره هاش بود الان نیست بعد این آپدیت جدید :woman_shrugging:

2 پسندیده

@Angel

ندا این مقادیر رو دستی وارد میکنی؟

چون ستاره ها 2فاکتور دارن:
یکی میانگین امتیازه (average rating) و یکی تعداد افرادیه که امتیاز دادن (review count)

این مقادیرو هم میشه دستی وارد کرد به صورت fake و هم میشه متصلش کرد به خوده سیستم که واقعیت هارو نشون بده.

1. ماله تو کدومه؟
  2. آیا تا حالا مقداره fake دادی و بعدش inspect url کردی که ببینی مقادیره fake به درستی index شدن؟
1 پسندیده

ببین توی یکی از سایت ها دستی هست - توی یکیش رای کاربران - توی یکی دیگش رای نویسنده
همه شون هم بودن ستاره براش ، هنوز هم وی وب مستر گوگل اون ها بدون ارور سبز هستن ولی از وقتی آپدیت گوگل شده هیچ کدوم نمایش نمیده نمیدونم چ مرگی داره بخدا ،

1 پسندیده

ببین تو سایت من میانگین امتیاز و تعداد امتیازها واقعیه.

به طور مثال من برای این محصول، میانگین امتیاز و تعداد امتیازی ندارم، بنابراین گوگل اینجوری نشونش میده:

اما برای تست، این مقادیر رو به صورت دستی همین الان زدم و مجدد درخواست index کردم.

نتیجه:

از چه افزونه هایی برای rich snippet استفاده میکنی؟
من تنها افزونه ای که دارم WP Schema Pro هست و برای من تو تمام زمینه ها کار میکنه.

3 پسندیده

سایت اصلیم همین اسکیما پرو - اون یکیا kk و yasr ، خیلی داستان عجیبه برام توی انجمنش گفتم یه یارو هست مو زرده همش ج میده نوشتته بزارید بروزرسانی به حالت استیبل برسه اونوقت احتمال زیاد درست خواهد شد :expressionless: خاک بر سرشون با این موتور جستجوشون

2 پسندیده

انجمن گوگل؟

پارسی جو میتونه گزینه جایگزین خوبی باشه. :joy:

3 پسندیده

بله انجمن خودشون ،
بخدا اگر به من بود همه مردم رو دعوت میکردم بینگ رو استفاده کنن چون واقعا خیلی خیلی گزینه بهتری هست تا گوگل ، خیلی ها مهاجرت کردن اما متاسفانه هنوز توی ایران این قضیه نتونسته جا باز کنه و جستجو رو به نام گوگل میدونن و چیزی از وجود موتورهای جستجوی دیگه نمیدونن
اگر یاهو اون زمان موتور جستجوش رو ضعیف نمیکرد ! پیامرسان رو جمع نمیکرد ! موتورجستجو رو به مایکروسافت واگذار میکرد
الان ما این همه بد بختی نمیکشیدیم :expressionless: :sob: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rage: :face_with_symbols_over_mouth:

3 پسندیده

سلام…
افزونه wp review pro رو من دارم و تو شخصی برات ارسال میکنم شاید تاثیر داشته باشه

4 پسندیده

سلام ابوالفضل جان ، ممنونم ازت ، تست میکنم حتما شاید اوکی شد خدارو چ دیدی

3 پسندیده

سلام
برا منم خیلی جالبه ،ستاره های سایتم رو نمیاره،ولی توقسمت تصاویر ستاره هارو نشون میده اصلا موندم از این کارای گوگل :grin:

2 پسندیده

بی انصاف نباشیم
گوگل کجا و بینگ کجا!!

1 پسندیده

سلام، منم با حرف شما موافقم.
ولی من توی استفاده از بخش وب مستر بینگ خیلی راحت ترم و همه چیز برام ساده تر و قابل دسترس تره جای گوگل!