بستن آی پی های غیر ایرانی و مجاز کردن ربات های گوگل در کلودفلر

من قصد دارم در قسمت firewall rules در کلودفلر قانونی ایجاد کنم که سایتم فقط برای آی‌پی های داخل ایران باز بشه اما در عین حال ربات های شناخته شده مثل ربات های گوگل مجاز به دسترسی به سایت باشند.
ممنون میشم اگر متخصصین عزیز یه اسکرین شات از چنین قانونی بفرستن.

در حال حاضر مطابق با عکس زیر، آی پی های غیر ایرانی رو بستم اما چه چیزی باید بهش اضافه کنم که ربات های گوگل از این قاعده مستثنی بشن؟؟

سلام دوست عزیز

تو خود سایت کلادفلر نوشته که باتهای مهم مستثنی هستند و بلاک نمیشن، لینکش هم میذارم که خودتون بخونید و لیست باتها رو ببینید:

https://developers.cloudflare.com/firewall/known-issues-and-faq#how-do-i-create-an-exception-to-exclude-certain-requests-from-being-blocked-or-challenged

یک مقاله هم در وبلاگ سون هاست هست که شاید به دردتون بخوره و قسمت کلادفلرش شبیه این تاپیک هست، مخصوصا در قسمت کامنتهاش،، نویسنده خیلی خوب توضیح دادند
.

فکر کنم نویسنده‌اش آقای @sadeghi باشند، تو این موارد خیلی وارد هستند.

2 پسندیده

درود
همونطور که @Hossein_Farnia اشاره کردن، نیازی نیست که برای بات‌های گوگل و سایر موتورهای جستجو کاری کنید.
کلودفلر دسترسی به این بات‌ها رو میده و مستثنی شده هستند.

2 پسندیده

ممنون از لینک هایی که فرستایدید خوندم
اما جایی ندیدم که اشاره کرده باشه بات های شناخته شده به صورت اتوماتیک مستثنی میشن…

شاید منظور من رو اشتباه متوجه شدین؛ درسته که در حالت عادی کلودفلر دسترسی بات های شناخته شده رو نمیبنده اما نه وقتی که خودمون یک rule ایجاد کردیم و قید کردیم که فقط دسترسی از ایران امکانپذیر باشه (با توجه به اینکه بات گوگل در ایران نیست طبیعتا با این rule دسترسیش مسدود میشه دیگه)

منم وقتی اون rule (که در اولین پیام اسکرین شاتش رو ارسال کردم) رو ایجاد کردم در سرچ کنسول متوجه شدم که دسترسی بات گوگل مسدود شده.

اما وقتی الان یه قید مطابق با اسکرین شات زیر به اون rule اضافه کردم مشکل حل شد و دسترسی گوگل برقرار شد.

2 پسندیده

در واقع سوال من در مورد نحوه‌ی اضافه کردن این قید دوم بود (به علتِ کم‌سوادیِ برنامه نویسی مطمئن نبودم که از and یا or و… به چه نحوی باید استفاده کنم که نتیجه برعکس نشه)

زیر قسمت:
Bots currently detected
لیست باتها رو نوشته

بله خب اونجا لیست known bots رو نوشته و در متغیرهای فایروال هم گزینه‌ی known bots قرار گرفته که هرکس مایل بود بتونه دسترسی ها رو تنظیم کنه. وگرنه در حالت عادی نه بات های گوگل و نه هیچ درخواست دیگه ای مسدود نمیشه تا وقتی خودمون تنظیم نکنیم

1 پسندیده