تاثیر بک لینک nofollow در سئو

سلام
شما را به خواندن مقاله ی زیر از سایت گوگل دعوت میکنم در رابطه با attribute rel هست که nofollow هم در گوگل در رابطش توضیح داده

https://support.google.com/webmasters/answer/96569?hl=en

با وجود تگ nofollow به موتورهای جستجو میگید که این سایت رو من تایید نمیکنم! و دنبالش نکن!(و خودتون هم ذکر کردید که برای این لینک ها انتقال قدرت و اتوریتی در نظر گرفته نمیشه، که میشه همین حرف من :slight_smile: )

**این پستی که در انجمن ایجاد شده؛ خیلی خوبه تا سایت های دیگران معرفی بشه و دیگر کاربران آشنا بشن؛ ولی اینکه به بهای بک لینک کاربر رو اینجا بکشونید که سایتش رو معرفی کنه، از سون هاست بعید هست :wink: **

با تشکر از نظرات گرانبهای شما.

اول اینکه این پست جای این بحث نیست ولی فرمایشات شما کاملا صحیح نیست، می تونید پست جدید باز کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتون قرار بدیم و نظرات دیگر کاربران هم بدونیم. بک لینک های نوفولو هم اعتبار اضافه می کنه. اما خود این صفحه چه فولو و چه نوفولو، هیچ ارزشی به هیچ وب سایتی اضافه نمی کنه (با توجه به عنوان و محتوای این صفحه) در هر صورت این انجمن یک سرویس رایگان است. ما نیاز به بهانه برای آوردن کاربران نداریم. اگر کسی از این امکانات استفاده نکند خودش ضرر می کند.

3 پسندیده

با سلام و احترام
قصد دخالت در این تاپیک رو ندارم ، فقط یک اطلاع کوچیکی که دارم رو در اختیار شما و دوستان دیگه بزارم
1- لینک نوفالو اصلا نمیگه من تایید نمیکنم دنبال نکن ، فقط به موتور جستجو میگه من نمیدونم شرایط این لینک چیه ، تصمیم گیری با خودت ، لینک فالو میگه من این لینک رو تایید میکنم و حتما پیگیرش باش. ( وقتی مطالب سایت ها و سئو کاران محترم کپی از هم باشه اطلاعات اشتباه تو جامعه وبمستری به وجود میاد.)
تصویر زیر رو ملاحظه بفرمایید دوستان :

تصویر از لینک داخل امضا یکی از انجمن های ایرانی ، و اتفاقا گوگل این لینک رو به خوبی دنبال میکنه و امتیاز خوبی هم به لینک مقصد میده .

2- به سخنان گوگل تو این موارد دقت نکنید ، داستان گوگل مثل وزیر نفت فعلی میمونه که نمیگه نفت ایران رو چجوری میفروشه ، چون اگه بگه دیگه نمیتونه نفت بفروشه.

3- استفاده 10% بک لینک نوفالو خوب همانند انجمن ها در کنار لینک های فالو به شدت توصیه میشه تا گوگل روی شما حساس نشه.

ارادتمند شما :heart:

3 پسندیده

تاپیک جدید برای این موضوع ایجاد شد و جوابیه های شما عزیزان اینجا منتقل شد.

2 پسندیده

درود

الان خوب خود گوگل برگشته گفته دستور نوفالو فقط اینطور میشه ک شما بیان کردی برای گوگل ک سایت من رو با این وب سایت مرتبط نکن! در هر صورت شما امتیاز ثبت اون لینک رو دادید و اون رو ثبت کردید.

قبلا هم گفتم اشتباه بزرگیه ک فکر میکنیم لینک نوفالو بی اثر هست

توی مرجع های تخصصی سئو مثل موز ، الکسا میتونید یه سرچ کنید و اطلاعات خوبی بدست بیارید.

من قبلا این سوال رو از پشتیبان الکسا کردم ، جوابی ک گرفته بودم :
If it was ineffective it would not appear in the statistics

اگر بی تاثیر بود در آمار نمایش داده نمی شد!

دیگه روی این حرف واقعا نمیشه حرفی آورد ، بعد از این جواب از پشتیبان الکسا رفتم آمار بک لینک های ثبت شدم توی الکسا رو چک کردم! تقریبا 70 درصدش نوفالو بود !!! رفتم سایت موز چک کردم ، تقریبا 60 درصد کامنتی داشتم :)) ، و 85 درصد نوفالو بود ولی تو آمار ثبت شده بود و جمله پشتیبان الکسا میتونست این حرف رو برام ثابت کنه.

باز هم با وجود این حرفا با شنیدن این داستان ها ک بی اثر هست و فایده نداره من بک لینکارو جمع کردم حتی نوفالو! ولی دیدم دقیقا توی کلماتی که میخواستم و بک لینک های نوفالو هم بهشون داده شده بود رتبه 1 گوگل رو گرفتم و یا حداقل صفحه اول بودم! اونم بین سایت های بزرگی که خوابشم نمیدیدم.

نتیجه نهایی - چه تجربی و چه علمی لینک نوفالو معتبر هست و از لحاظ پیوند خوردن و نخوردن جدا میکنه سایت رو وگرنه امتیاز ثبت لینک و معرفی با اون کلمات و متن به سایت داده شده.

5 پسندیده