تعداد کلمات در تولید محتوا

ایا تعداد کلمات در تولید محتوا و سیو تاثیر دارد ؟
فرض کنید نویسنده ماهر باشد و فن نوشتن خوب بلد . برا گوگل فرقی میکن 300 کلمه نوشته بشه یا 1000 کلمه ؟
درست سایت فروشگاهی حداکثر 400 کلمه باید داشته باشد اما سایت دانلودی حداقل 1000 کلمه ؟

سلام خوبین؟
ببین یه نکته رو بت بخوام بگم اینه که درسته باید به این چیزا توجه کنی ولی هدف اول و آخرت باید مخاطب باشه، باید برا اون متن بنویسی.
خیلیا میگن هوووو من هرچی میکنم 400 کلمه بیشتر نمیشه، شما تو هر زمینه باشی مثلا دانلود چی هستی؟ دانلود فیلم؟ خب اسم بازیگرا و کارگردان و عواملو بنویس خودش 100 کلمه میشه، یه خلاصه ای از فیلم که مینویسی یه خلاصه از کارهای دیگر اون بازیگر می‌نویسی. یه مقدار از فروش جهانیش می نویسی، یه مقدار از بازخورد منتقدا مینویسی خیلیییییییی میشه،
دانلود موزیک هستی؟ شما متن موزیک رو بنویس بذار توش خودش کلی کلمه میشه.

ترجیحا سعی کن مقالاتت بالا 1200 کلمه باشه طبق توضیحاتی که دادم شما بالا 1500 تا هم میتونی بسازی، گاهی، گاهی شما واقعا دیگه راهی نداری هرچی زور میزنی 450 کلمه بیشتر نمیشه، بابت اون موارد خودتو اذیت نکن. مهم اینه که مخاطب توی صفحه تو بمونه و نبنده صفحه رو، و جذاب باشه که بخونتش، حالا 500 کلمه پرمحتوا بنویس، ولی نیا 1500 کلمه بی محتوا بنویس!
یه محصول میذاری مشخصاتشو بذار یکم توضیح بده، بعد میتونی براش نقد و بررسی بذاری نظرات مشتریان بذاری، و …!

یه مقدار کار میخواد، یه مقدار تخصص میخواد، صبوری میخواد و خب ادبیات خوبی هم میخواد.

توضیحات دیگه ای باشه باقی دوستان اضاف میکنند یا میتونی بیشتر تحقیق کنی.

6 پسندیده

سلام ، چند وقت پیش یه عزیزی اومد گفت میخوام یه مقاله بنویسم در رابطه با تعداد کلمات کلیدی برای محتوای خوب و سئو شده ، جواب کاملی نداشتم براش چرا ؟ چون هیچ جوابی برای چنین سئوالی نمیشه بصورت دقیق داد ، این سوال یکی از سوالات نفرین شده توی بحث سئو هست! همونطور ک میدونید توی تجربه سافت98 ما تونستیم با محتواهایی با دو الی سه خط توی رتبه های بالا و شدیدا بالا بودیم ! حالا خیلی جالبه توی تجربه های دیگه با دو هزار کلمه توی چند صفحه اول هم نبودیم! خوب حالا برمیگردیم سر تجربه شرکت های بیزینسی توی این زمینه ، ahrefs توی آنالیزی ک توی این زمینه داشته به این نتیجه رسیده ک 700 کلمه محتوا تونسته بهترین رنکینگ رو داشته باشه ، اما مسئله الان اینه عایا 700تا برای محتوایی مثل قیمت بیت کوین بدرد میخوره ؟ یعنی خود شما میخوای قیمت بیت رو چک بزنی میبینی 700 کلمه اس اصن میری سراغش؟ یا ب هدفت میرسی؟ یا اون سایت رو آنی ترک میکنی و این ی آیتم منفی حساب میشه حتی! خوب حالا یه سایت هست مثل دیجیکالا همونطور ک قبلا هم ب خودتون گفته بودم محصول هست و میشه آب و لعاب خوبی به محتوا داد ، انقدر خوب میشه درباره یه تلفن همراه جدید نوشت که همه هم با لذت میخونن و عاشقش میشن و شاید نیم ساعت تو سایت شما برای همون یه مطلب بمونن!
خوب الان نتیجه چی شد ؟ گوگل توی کتابی ک چند سال پیش ارائه داد با عنوان راهنمای ارزیابی ارزش صفحات در گوگل ، توی این کتاب در رابطه با تعداد کلمات کلیدی فقط گفته شده کلماتی که پرمحتوا و کاربرپسند باشن و هیچ عدد و رقمی نگفته ، یعنی همونط حالت ک خودمون میگیم به مقاله آب نبندید !
ارشاد درست میگه ، حرفای ارشاد عزیز هم تایید میکنم ، تجربه برای یک سایت میتونه بیشترین کارایی رو برای یک ادمین داشته باشه ،
امیدوارم موفق باشید

5 پسندیده

اوکی با تشکر از دوستان بابت راهنمایی .
بنده میخواستم سایت نرم افزار راه اندازی کنم ولی بر خلاف میلی باطنی خودم مجبور شدم فروشگاه شال و روسری ایجاد کنم ! بگذریم ، چند سایت شال و روسری چک کردم همشون یا چیزی ننوشتن و فقط محصول گذاشتن برا فروش یا اینکه فقط یک پاراگراف متن نوشتن .
منم تصمیم دارم در حد یک پاراگراف متن جذاب برا مشتری که از فروشگاه های دیگه ایده بگیرم بنویسم و محصول بذارم .

با سلام @Kamal_Molaneghadian
به قول یه ضرب المثل نه از اینور بوم بیوفت نه از اونور بوم
نه اول بیا بگو 1000 خط بنویسم و نه الان بیا بگو 4 خط بنویسم
یه حد نصاب پیدا کن و طبق اون عمل کن

2 پسندیده

سلام دوست عزیز بله برای گوگل مهمه که معمولا میگن کلمات بین 600 تا 700 باشه و همینطور کلمات کلیدی در پاراگراف اول باشه. پس سعی کنید زیر 600 کلمه ننوسید نهایتش برای دسته بندی ها 300 کلمه بنویسید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی هم سعی کنید از این سایت استفاده کنید که خیلی عالیه https://zaya.io/utg2q