تغیر هاست و سئو

سلام با توجه به شرایطی که داریم به نظر شما هاستمون را از خارج به ایران انتقال بدیم بهتر نیست؟
اگه تغیر بدیم برای سئو بده؟

به نظر من اگر روی سرور ایران باشه (با در نظر گرفتن شرایط فعلی) برای سئو شما بده البته تا قبل از اختلال در اینترنت این رو نمی گفتم و تا زمانی که اختلالات موجود در اینترنت کاملا رفع نشه همچنان می گم سرور ایران برای وب سایتی که به تولید ترافیک به سئو تکیه می کنه خوب نیست.

می گن اینترنت رو وصل کردن ولی سرور های ایران مدام قطعی دارن. از ۴ دیتاسنتر مختلف سرور داریم، جالب اینجاست که یهو هر ۴ تا سرور قطع میشن این یعنی کل کشور دسترسیش به خارج از کشور قطع میشه. البته گفتن که به زودی رفع میشه. به نظر من هاست خارج از هر لحاظ مورد اعتماد تر هست. بهترین راهکار این هست که برای روز مبادا یه هاست ایرانی تهیه کنید و هر زمان نیاز بود (مثلا قطعی اینترنت به خارج از کشور) منتقل کنید اونجا.

در مورد سئو فرمودید، ما خودمون سرویس ایرانی ارایه میدیم. حرف کسایی که میگن هاست ایران برای سئو بهتر هست گوش نکنید. این فقط و فقط بازار گرمی هست. رتبه سئو شما هیچ ارتباطی با لوکیشن میزبانی شما نداره. تنها چیزی که اهمیت داره اینه که هاست شما سریع باشه و قابل دسترس تا وقتی که ربات های گوگل برای crawl به وب سایت شما سر میزنن مشکلی نداشته باشن.

همین و بس!

8 پسندیده

سلام و درود

این مورد بستگی به خیلی از موارد داره.

گاها گفته میشه که سرور خارج از ایران برای کراول و خزیدن، ربات های گوگل بهتره.

و بعضی ها هم می گن که اصلا فرقی نداره فقط سرور ایران شبکه پایدار و سرعت مناسبی داشته باشه

این مسئله نمیشه گفت 100 درصد به سئو اسیب می زنه یا 100 درصد خوبه.

همه چیز بستگی به کیفیت شبکه سرور و سرعتش داره

5 پسندیده

منم کاملا با نظر آرتا جان موافقم

به نظرم هاست خارج از همه لحاظ مناسب تره، حتی اگه اکثر سایت های دانلود نرم افزار و فیلم و… را هم بررسی کنید، سایت اصلیشون روی هاست خارج هست و لینک های دانلودشون روی سرورهای ایران

2 پسندیده

بنده هم با نظر آقای سید زاده موافقم ،هاست خارج از هر لحاظ که حساب کنی خوب هست چه از نظر سئو و چه از نظر پایداری شبکه
هاست خارج به دلیل پایداری و سرعت بیشتر و استفاده از تکنولوژی روز دنیا بهتر است

2 پسندیده

البته این مورد فراموش نشه که رو خیلی از سرویس های خارجی که به صورت افزونه ارایه میشن، با آی پی ایران مشکل دارن. این باعث میشه وب سایت شما از ایران نتونه ارتباط برقرار کنه. یه سری از میزبانی ها روش هایی رو ارایه میدن به اسم ضد تحریم روی سرور های ایران. این کار باعث میشه که سرعت شبکه ای هاست هایی که روش میزبانی میشه بیاد پایین چون برای پیاده سازی این ترفند از پراکسی و OpenVPN استفاده میشه.

3 پسندیده

ببینید اگر برند شما شناخته شدست به طوری که کاربران اسم سایت رو مستقیم میزنن میتونه در موارد این چنینی که نت خارجی قطع میشه خیلی مفید باشه. در غیر این صورت سرور خارج بهتره چون حداقل ربات میخزه. کلا سرور خارج بهتره اگر مشکلات قطع دسترسی خارج نباشه

3 پسندیده

یکی از دوستان می گفت: وقتی یک کسب و کار اینترنتی، ایرانی هست و بر ایران تمرکز دارد، چرا باید هاست خارجی داشته باشد؟ مگر نمونه سایتهای دارای هاست ایرانی با سئوی بالاتر از همطرازان دارای هاست خارجی نداریم؟

طبیعتا این دوست شما از مسایل پشت پرده فنی اطلاعات دقیقی ندارد. کسب و کار شما در هر جای دنیا که باشد نیاز مبرم به خدماتی همچون گوگل و خدمات مشابه آن دارد. این یعنی بدون این ابزار ها کسب و کار شما در هر جای دنیا قوتی ندارد. مگر اینکه جایگزین این خدمات از داخل کشور فراهم بشه.

البته بنده نمی گم هاست ایران بد هست و مناسب نیست یا به سئو لطمه میزنه. موضوع این هست که در مقایسه با سرور های ایرانی، ارتباط این خدمات به سرور های اروپایی خیلی خیلی پایدارتر هست.

یه موتور جستجو داریم به اسم پارسیک که در زمان قطعی اینترنت بین المللی در ایران طرفدار زیادی پیدا کرد. این وب سایت با استفاده از شرایط قطعی اینترنت نتایج رو دستکاری کردند و فقط وب سایت هایی رو تو نتایج نشون میداد که انتخابی بودن و فاکتور های اصلی سئو نادیده گرفته شده بود. مثلا پسر خاله ای، خواهر زاده ای!! مثلا وقتی کلمه سون هاست رو جستجو می کردیم در صفحع پنجم نمایش داده می شد ولی نتیجه اول وب سایتی بود که خودشون هم اونجا میزبانی شدن.

وقتی قورباغه هفتیر کش می شود!

سئو وب سایت یک حدی داره. وقتی وب سایت اون قدر معروف و پر ترافیک میشه موتور های جستجو به صورت مداوم به اون سر میزنن. حالا سرورش تو ایران باشه یا کره شمالی.

4 پسندیده

در تلگرام برخی از دوستان گفه بودند هاست خارج رو انتخاب کنیم،و در صورت قطعی اینترنت از cdn استفاده کنیم

از نظر شما دوستان cdn جوابگو هست به این روش و نحوه پیاده سازی هم برای عموم قابل پیاده ست؟

و اینکه تو سون هاست داریم همچین امکانی؟

درود

بنا به تجربه من، هاست خارج با منابع قابل قبول، مثل بسته ۴ وردپرس، در کنار استفاده از Cloudflare، میتونه سرعت بارگذاری خوب و لذت بخشیو برای کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت شما در هر کجای دنیا ایجاد کنه.

4 پسندیده

من به شخصه هم از هاست خارج استفاده کردم هم از هاست داخل
هاست داخل هرچقدر هم خوب باشه فاکتورهای لازم رو مثل سرعت و پایداری رو نداره
البته با این شرایط که هر دو مثل هم باشن مثل پلان های هاست وردپرس ایران و خارج 7هاست

3 پسندیده

من هم هاست داخل و هم خارج استفاده کردم. بعد از انتقال هیچ تغییری در گوگل ندیدم!

چند سال پیش گفته میشد که هاست به کاربر نزدیک باشه بهتره، فیدبک بهتری در واقع به گوگل میرسه!
ولی در عین حال میگفتن که برای دسترسی بهتر و سریع‌تر گوگل، هاست خارج بهتره!

این دو دیدگاه متضاد موجب شد من هر دو حالت رو خیلی وقتا تست کنم و تا امروز که فرقی ندیدم بین این دو حالت.

در مورد پایداری سرورهای ایران قطعاً به خوبی سرورهای خارج نیست اما من مدت‌ها از هاست ایران سون‌هاست استفاده کردم و مشکل نداشتم خوشبختانه. یعنی تعداد موارد مشکل جوری بوده که گوگل مرتباً ارور دسترسی به سایت نداده. حتی ربات به کمک گوگل اسکریپت تنظیم کردم که هر دقیقه یک بار چک کنه و مشکلات رو لیست کنه. وضعیت هاست ایران خیلی خوب و قابل‌قبول بود.

2 پسندیده