تغییر دادن فونت قالب

سلام دوستان، وقت به خیر
من قالب sober رو خریداری کردم برا ورد پرس از یه سایتی، و با تغییر دادن فونت اون مشکل دارم
تازه کار هستم و مسلط نیستم به این قضیه زیاد، پیشاپیش عذر خواهی میکنم.

ببینید من با سرچ تو اینترنت و غیره، چند تا راه برا تغییر فونت پیدا کردم. که هر کدوم به دلایلی برا من به درستی جواب نمیده،

اولیش با استفاده از yellow pencil هستش، که روش خوبیه، ولی مشکلش اینه که فونتا توی دسکتاپ با IE و edge درست نمایش داده میشن، اما با سافاری درست نمایش داده نمیشن و حالت پیش فرض نشون داده میشن. بقیه مرورگرارو تست نکردم.

دومیش قسمت typography خود قالبه، که تنظیمات فونت خوبی برا همه قسمتای قالب میده، اما من هر فونتیو انتخاب میکنم تغییری توی فونت ها اعمال نمیشه اصلا! نمیدونم مشکلش کجاست.

سومیش با اون اموزش معروف اضافه کردن فونت byekan هستش، که من دقیق و مو به مو اونو اجرا کردم، به انواع مختلف، و از اون هم جواب نگرفتم و هیچ تغییری به وجود نیمد.

چهارمیشم اون افزونه فونت فارسیه که اونم نصفه نیمه تغییر میده.

حالا
اضافه کردن فونت دلخواه و اینا پیشکش، من فقط میخوام یه فونت ابرومندانه جز اون فونت دیفالت رو کل سایت بذارم که تو همه مرورگرا اوکی باشه، چیکار باید بکنم؟:slight_smile:

سلام وقتتون بخیر،
شما می تونید از افزونه فونت ماندگار که در مخزن خود وردپرس قرار دارد استفاده کنید
با این افزونه می تونید فونت قالب و پیشخوان وردپرس تغییر بدید.

1 پسندیده

ممنونم رفیق، گفتم دیگه، از همین افزونه استفاده کردم، نصفه نیمه تغییر میده، ینی مثلا فونت منو ها و فوتر هیچ تغییری نمیکنه…

در واقع فونت منو ها و فوتر فقط با همون yellow pencil عوض میشه که اونم تو سافاری مشکل داره…

اگر مشکلتون با افزونه حل نمیشه باید بصورت دستی فونت رو اضافه کنید.
و یک راه دیگه ای هم که هست شما می تونید اون بخش هایی که فونت هاشون تغییر نمیکنه از طریق فایل css با جستجو class مربوطه همون بخش font-family: font name رو حذف کنید که به صورت دیفالت در بیادfont name نام فونتی هست که در class استفاده شده برای مثال BYekan که باید حذف شود.
در هر دو روش اگر کمی به کدنویسی html وارد باشید به راحتی می تونید تغییرات را اعمال کنید.

1 پسندیده

ببینید من امتحان کردم همه روش هارو و در نهایت رسیدم به اینجا که بیام مشکل رو مطرح کنم تو انجمن…

یکی از چیزایی که امتحان کردم این بود که تو فایل منیجرم طبق همون امروزشی که هست، توی فولدر fonts قالب، byekan رو با سه فرمتش اضافه کردم، بعد رفتم سراغ style.css تو ویرایشگر پوسته، اولش دستور
@font-face {
font-family: ‘BYekan’;
src: url(‘fonts/BYekan.eot?#’) format(‘eot’),
url(‘fonts/BYekan.woff’) format(‘woff’),
url(‘fonts/BYekan.ttf’) format(‘truetype’);
}
body{
font-family:BYekan;
}
رو که تو اینترنتم هست رو اضافه کردم

بعد کللل کد style.css رو کات کردم بردم توی نوت پد، با کنترل اف کل فونت فمیلی ها که زیاد هم بودن رو پیدا کردم و مطابق همون چیزی که خودتون هم فرمودین،

(Font-family: BYekan)

به بی یکان تغییر دادم و paste کردم سر جاش

قسمت rtl عم به همین شیوه چک کردم که اصلا font family نداشت توش

کل کارایی ک گفتم رو انجام دادم و بازم جواب نگرفتم😂

در واقع فونت قالب یه طورایی قفل شده و با هیچچچ چیزی جز yellow pencil عوض نمیشه…

الان مجددا افزونه فونت ماندگار رو ریختم. حتی اون نصفه نیمه ای که تغییر میداد رو هم دیگه تغییر نمیده.

حالا افزونه فونت ماندگار به کنار

برام جالب و عجیبه که من کل style.css رو ویرایش کزدم طبق چیزی که گفتم

و بازم فونتام همونطوری مونده…:slightly_smiling_face::leaves:

حالا از دوستان اگر کسی میتونه من رو همینجا راهنمایی کنه ممنون میشم
اگر نه، تمایل دارم اگر امکانش باشه با یکی از دوستان که مسلط هست صحبت کنم و یه هزینه ای بگن و من رو راهنمایی کنن بابت این مشکل…

سلام خدمت شما
همانطور که دوست عزیزمون جناب @Alirezadabiri گفتن میتوانید از افزونه استفاده کنید
کارکرد این نوع افزونه ها به اینصورت هست که شما باید بلاک ها و تگ هایی که قصد تغییر فونت آنرا دارید در تنظیمات افزونه درج کنید تا اعمال شود ( مثلا سلکتور منو ها و فوتر سایتتون را باید به افزونه اضافه کنید تا آنرا تشخیص دهد)

برای حالت دستی که شما فونت ها را در استایل فراخوانی کردید بهتر هست ادرس سایتتون را بفرمایید تا بهتر بتوان راهنماییتون کرد

1 پسندیده