تغییر هارد لپ تاپ و ارور 0xc000014c

با سلام
من هارد لپ تاپم رو تغییر میدم و هارد ssd میزارم ارور 0xc000014c میده ولی وقتی هارد خودش رو میزارم ارور نمیده و وارد ویندوز میشه.
dvd ویندوز رو میزارم و تعمیر رو میزنم اتفاقی نمیوفته
ضمن اینکه نمیخام ویندوز مجدد نصب کنم.
لپتاپم ایسوس هست.k45vd

مهندس اقبالی تو سخت افزار تجربه دارن.
@mohamadreza

2 پسندیده

سپاس از پاسخ شما
اینجا باید بهشون پیام بدم ؟
یا این ای دی تلگرامشون هست ؟

سلام حسین جان ، یه سوال شما ویندوز روی هارد اولی نصب شده دیگه ؟ وقتی هارد اس اس دی رو متصل میکنید هارد اولی رو جدا میکنید دیگه ؟
در این حالت شما ویندوز روی هارد قبلیت مونده و نمیتونه بالا بیاد ، مشکل سخت افزاری نیست
حالا باید با یه ویندوز لایو به فایلات دسترسی پیدا کنی

1 پسندیده

درود به شما امیدوارم حالتون خوب باشه ، در مواردی که فرمودید چند سوال رو لطفا پاسخ بدید ، مطلب اول اینکه شما میفرمایید نمی خواهید ویندوز روش نصب بشه ، آیا ویندوز شما در هارد دیگری وجود دارد و شما میخواهید این هارد را به عنوان هارد دوم اضافه کنید؟ اگر بله بفرمایید آیا هارد ssd را به صورت جداگانه و تکی تست کرده اید ؟ اروری که مشاهده میکنید همیشه هنگام نیاز به تعمیر ویندوز نیست و میتواند دلایل های متفاوتی داشته باشد ، مواردی که باید بررسی شود ، از اتصالات خود اطمینان داشته باشید اگر اتصال به صورت کابل است کابل هارد اصلی را روی هارد ssd قرار دهید اگر به صورت سوکتی و کشویی است علاوه بر تعویض اسلات حتما هارد دیگری را در مسیر فعلی تست کنید تا از خروجی خود اطمینان داشته باشید ، مورد بعدی که میتواند باعث بروز خطا شود خود هارد است ، اگر هارد بد سکتوری داشته باشد(منظور هارد hdd است نه ssd) و یا به صورت کارخانه ای مشکل فنی و سخت افزاری داشته باشد این خطا میتواند رخ دهد اگر هارد کار کند اما توانایی برقراری ارتباط نداشته باشد ویندوز نمیتواند فایل های ریجیستری را درون آن قرار دهد و در نهایت باعث بروز مشکل می شود و به صورت پیش فرض از شما میخواهد تا تعمیر کنید (repair)، در این حالت پیشنهاد میکنیم هارد ssd را حتما در کامپیوتر و یا لپ تاپ دیگری تست بفرمایید ، اگر اطمینان دارید که هارد شما سالم است موارد دیگر را چک بفرمایید ، شک بنده روی مشکل سخت افزاری است و احتمال زیاد مشکل از خود هارد ssd میباشد.

4 پسندیده

سلام
سپاس از پاسخ شما
من دو تا هاردم ویندوز روش نصب هست
هارد ‌ ssdتازه خریدم
هارد hddرو خارج کردم
هاردssdرو جایگزین کردم
روی ssdویندوز نصب کردم
به یک فایل درون هاردhddنیاز پیدا کردم
مجدد هارد ssdرو خارج کردم
هاردhddرو نصب کردم
ویندوز رو با هاردhddبالا اوردم
اطلاعاتی که نیاز داشتم رو ریختم روی فلش
لپ تاپ روی sleepبود فکر کنم باید خاموش میکردم اما نکردم
هارد hddرودر اوردم و هاردssdرو گذاشتم
مشکل از اینجا شروع میشه
ویندوزی ک درهارد ssdنصب بود بالا نمیاد و اروری ک تصویرش رو گذاشتم میده
اما وقتی هارد رو جا بجا میکنم ویندوز روی hddبالا میاد و مشکلی نداره

سلام
و سپاس از پاسخ شما
من دو تا هاردم ویندوز روش نصب هست
هارد ‌ ssdتازه خریدم
هارد hddرو خارج کردم
هاردssdرو جایگزین کردم
روی ssdویندوز نصب کردم
به یک فایل درون هاردhddنیاز پیدا کردم
مجدد هارد ssdرو خارج کردم
هاردhddرو نصب کردم
ویندوز رو با هاردhddبالا اوردم
اطلاعاتی که نیاز داشتم رو ریختم روی فلش
لپ تاپ روی sleepبود فکر کنم باید خاموش میکردم اما نکردم
هارد hddرودر اوردم و هاردssdرو گذاشتم
مشکل از اینجا شروع میشه
ویندوزی ک درهارد ssdنصب بود بالا نمیاد و اروری ک تصویرش رو گذاشتم میده
اما وقتی هارد رو جا بجا میکنم ویندوز روی hddبالا میاد و مشکلی نداره

همانطور که خدمتتان عرض کردم به احتمال بسیار زیاد مشکل شما سخت افزاری است بفرمایید آیا در درایوی که ویندوز رو نصب کردین اطلاعات مهمی دارید؟ اگر بله میتوانید ویندوز را در درایو دیگری نصب کنید برای این کار نیاز به پارتیشن دارید البته میتوانید به صورت بوت مسیر نصب را تغییر دهید و یا با یک ویندوز لایو وارد شده و اطلاعات خود را بردارید ، سوال اصلی و مهم بنده این است که آیا اصلا میتوانید ویندوز روی این نصب کنید با این شرایطی که شما تعریف میکنید حدس بنده این است که هارد شما مشکل دارد و نمیتوانید اطلاعاتی وارد آن کنید . اگر نیازی به اطلاعات مسیر نصب ویندوز ( در حالت پیش فرض پارتیشن درایو c) ندارید ، اقدام به نصب ویندوز جدید کنید و مراتب را با بنده در میان بگذارید.

1 پسندیده

سپاس از پاسخ شما
تمام راه های ممکن برای تعمیر ویندوز رو امتحان کردم نشد
زمانی ک تعمیر رو میزدم و dvdسیستم عامل نصب شده روی sddرو میزاشتم میگفت ورژن ویندوزت یکی نیست.
نهایتا مجبور شدم سیستم عامل رو مجددا نصب کنم
و یه کدی گرفتم برای هارد ‌hdd و درایو نوری رو دراوردم هارد hddرو جاش گذاشتم و برای فعال کردن درایو نوری هم ی کابل sata گرفتم.
مشکلم حل شد.

با تشکر از همکاری شما عزیزان

1 پسندیده

از اینکه مشکل شما حل شد بسیار خرسندم ، خوشحالیم که عضوی از خانواده سون هاست هستید.

4 پسندیده