تفاوت سرعت پاسخگویی رباتها در تلگرام

سلام.
من توی سرور خودم چند تا ربات کاملا مشابه با سورس php هوک کردم.
یکی از اونها یوزرهاش بیشتره و تعداد آپدیتهایی که پاسخ میده هم بیشتر از بقیه هست.
بقیه ربات هام مشکلی ندارن ولی این ربات خیلی از اوقات pending update زیادی داره.
با توجه به سرعت قابل قبول سایر ربات ها، میخواستم بدونم ممکنه محدودیتی در تعداد اجرای فایل php توی سرور وجود داره که موجب میشه فقط این ربات دچار کندی بشه؟

@arash می تونن بهتر شما رو راهنمایید کنن.

2 پسندیده

منم میتونم راهنمایی کنم. سوال های ربات تلگرامی ها رو منم میتونم راهنمایی کنم چون خودم طراحم. توی این تاپیک ها آیدی منم بزارین

2 پسندیده

آیا ربات تون api هست؟

آره ربات api هست که وبهوک داره و pending update :roll_eyes: از دیتابیس mysql هم استفاده میکنه

چنانچه ترافیک ربات زیاده و ری کوئست های زیادی رد و بدل میشه، میتونین max_connection رو برای وب هوک تعیین کنین. max_connection به صورت پیش فرض 40 هست و اگه اشتباه نکنم، تا 100 قابل تنظیمه. هر چه max_connection بیشتر باشه، سرعت هم بیشتر میشه. اگه میخواین max_connection تنظیم کنین، باید هنگام ست وب هوک، یک پارامتر با نام max_connection و مقدار مورد نظر در لینک ست وب هوک تون قرار بدین.

1 پسندیده

آره مکس کانکشن روی 100 تنظیمه
مکس کانکشن مال تعداد درخواست ها نیست ممکنه توی هر کانکشن صد تا درخواست ارسال بشه از طرف تلگرام.
مشکل از اون نیست چون اگه درخواست از طریق تلگرام ارسال بشه میره توی pending update ها و از این لحاظ هنوز ربات در اون حد آپدیت نداره که مشکل پیش بیاد واسش
پس مشکل از سمت سرور هست که نتونسته پاسخ درست به درخواست های ارسال شده بفرسته.

سرعت پاسخ گویی ربات به موارد زیادی بستگی دارد همانطور دوست خوبمان یکی از عوامل max connection می باشد.
مورد دیگر دیتابیس ربات شما می باشد که از چه نوعی می باشد ، معمولا ربات های api از از دیتابیس های txt یا json استفاده می کنند که در اویل استارت ربات ، ربات سرعت فوق العاده کار میکند و مشکلی ندارد اما هر چه تعداد یوزرهای آن بالاتر می رود سرعت ربات کاسته شده و به وضعیتی که شما دارید دچار می شود ، راههکار حل این مسئله تبدیل دیتابیس به sql می باشد که در این حالت نسخه php آپگرید می شود و اگر می خواهید سرعت بیشتری داشته باشید از رابط mysqli باید استفاده کنید. ربات های تلگرامی تا به حدی در هاست اشتراکی قابل استفاده است و بعد از آن باید برای آن ربات یک سرور تهیه کنید تا بهترین performance را داشته باشید.
مواردی سخت افزاری که برای یک ربات اهمیت دارد CPU و RAM بالا می باشد و در ربات هایی از mysql استفاده می کنند تعداد اتصالات همزمان به دیتابیس اهمیت دارد. حالا اگر شما ربات پر بازدیدی دارید و در هاست اشتراکی دچار کندی شده اید زمان آن رسیده تا به سرور با منابع اختصاصی مهاجرت کنید.

2 پسندیده

سلام
سرور مجازی دارم و از دیتابیس و رابط mysqli استفاده میکنم.
مکس کانکشن هم روی 100 هست و از این بیشتر نمیشه.
با استفاده از نصب OpChache تا حدودی سرعت رو بالا بردم ولی در ساعاتی از روز دچار کندی میشه…

من بیشتر انتظار داشتم که یک محدودیتی روی تعداد درخواست برای فایل وبهوک وجود داشته باشه و توسط فایروال اجراش محدود بشه. چون تعداد درخواست ها در ثانیه خیلی بالاست

اگر ساعاتی در روز کند هست یعنی کاربرانتان زیاد شده و زمان ارتقا سرور رسیده است و به منابع بیشتری نیاز داریم و تنهاچیزی که اول مورد نیاز است پردازنده می باشد و فاکتور بعد RAM که بعد ار ارتقا CPU مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت نیاز اضافه می گردد.

2 پسندیده