تگ h3 در سایدبار

سلام دوستان
من برای یه سایتی تقریبا اکثر قالب های وردپرس خوب رو بررسی کردم و تنها نکته ای که از نظر سئو برام مبهم موند استفاده از تگ h3 یا h4 در عنوان سایدبار بود. به نظرتون استفاده از این تگ ها در عنوان سایدبار برای سئو خوبه یا بد؟

سلام و درود

نمیشه گفت خوبه یا بد. معمولا تگ h3 رو زمانی استفاده می کنند که ارزش اون بخش مهم باشه و بخواین توسط کراول های بیشتر دیده بشن. ولی اگر واقعا اون سایدبار عنوانش مهم نیست و ارزشی نداره از تگ h4 استفاده کنید که کراول اون قسمت انجام نشه و ربات ازش رد بشه و به قسمت های مهمتر از سایتتون بپردازه.

موفق و شاد باشید

3 پسندیده

هدف من بیشتر دیده شدن محتوا هستش تا سایدبار. حتی تو قسمت leave a comment هم از h3 استفاده کردن که برام سوال شد در صورتی که میشه از div استفاده کرد و فونتش رو بزرگ کرد. و اینکه اگه از h4 در سایدبار استفاده بشه اینطوری اون ارزش تک بندی مطلب نمیاد پایین؟

نه مشکلی بوجود نمی یاد h3 رو برای اهداف بهتری استفاده می کنن تا دیده بشه و ربات توجه بیشتر بهش داشته باشه. ولی به نظرتون عنوان سایدبار نوشته شده جدیدترین نوشته ها یا تبلیغات چه مورد مهمی هست تا بخواد کراول کنه؟!

پس بهتره تمرکز ربات رو از روش برداریم و با دادن h4 بگیم که اون عنوان مهم نیست که بخوای بخونی و هیچ امتیازی محسوب نمیشه.

همین طور h3 رو در داخل بدنه محتوا استفاده می کنن. یعنی این که شما در محتواتون یک h1 دارید که عنوان هست. هدینگ های بعدی h2 و h3 هستند

3 پسندیده

پس دستی خودم باید تغییر بدم

خیلی ممنون بابت پاسخگویی :pray: :pray:

بله. اگر تغییر بدید بهتره چون ارزش و امتیازی محسوب نمیشه و بهش h4 بدید و اگر اندازه کوچک شد فونت سایزش رو بیشتر کنید تا بهتر نمایش داده بشه. هرچی این موارد بهینه تر بشه تمرکز اصلی روی سایر قسمت هایی که مهمتر هستند بهتر خواهد شد.

خواهش می کنم. موفق باشید

3 پسندیده