جایگزین کردن افزونه سئو Rank Math SEO به جای yoast seo

شمسی ساز رو با Parsi Date جایگزین کنید.

2 پسندیده

فرقی نکرد برای rankmath

افزونه rankmath به مراتب از یواست سئو بهتر هست. من برای یک مجله آنلاین استفاده کردم. به مراتب شاهد بهبود رتبه سئو بودم. rankmath در مقابل نسخه پرو یواست سئو هم بهتره. خصوصا اینکه هر بار آپدیت بزرگ با کلی امکانات ارائه میده. ترجمه های فارسیش هم هر دفعه بهتر میشه.

یک انجمن (گروه) برای طرفدارانش در فیسبوک هست که پیشنهاد میکنم عضوش بشید… سه سطح رابط کاربری داره. ساده و پیشرفته و پرو . که نشون میده در آینده رنک مث هم نسخه پولی خواهد داشت اما حس میکنم بازهم نسخه رایگانش بهتر از yoast باشه. راستی قابلیت Role Manager هم داره

4 پسندیده

سلام
rankmath افزونه واقعا دوست داشتنی هست مخصوصا پشتیبانی خوبی دارن یبار یادمه ی باگ رو ریپورت کردم توی 3 ساعت آپدیت دادن و رفع شد دوبار هم از دو ایمیل مختلف ازم عذرخواهی کردن ،
چند وقت پیش اومدم برگردم بهش نقشه سایت کار نکرد ک نکرد برگشتم به آل این وان خودم :heart: که خیلی دوستش دارم

1 پسندیده

سعی کنید خودتون رو به ی افزونه خاص عادت ندید . چون افزونه ها همون طور که دوست مون گفتند فقط در حد دستیار و راهنما هستند.
اما در مورد مقایسه افزونه های سئو طبق تجربیات بنده ، افزونه رنک مث هنوز خیلی باگ داره و به نظرم حالا حالا ها باید صبر کرد تا روش کار کنند و مشکلاتش حل بشه و بعد استفاده کرد. ما ازش استفاده می کردیم ی مدت اما انقدر باگ داشت که کلا فاتحه سایت رو خوند و کلی افت رتبه داشتیم و مجبور به غیرفعال کردنش شدیم.
افزونه یواست هم به نظرم برای افراد مبتدی و تازه وارد که میخان وارد دنیای سئو و تولید محتوا بشن خوبه چون با اصول تولید محتوای سئو شده اشنا میشن.
اما به نظر من افزونه all ine one seo برای افراد حرفه ای بهترین گزینه است و خیلی خوب جواب میده . سایت ما با این افزونه سئو شده و اول که سئو کارمون گفتند که از این افزونه میخان استفاده کنند و با یواست کار نمیکنند ، مخالف بودم اما الان متوجه شدیم که حق با ایشون بود: @shshsh

و در پایان از آقای مقدم تشکر میکنم که سایت ما رو به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کردند و محتوای با کیفیتی درج کردند .

2 پسندیده

@Angel
نقشه سایت با رنک مث یکم ترفند داره که منم در ابتدا لینک سایت مپ ‌محتواهای مورد نیازم رو در سایت مپ کلی نداشتم، اما بعدش با تنظیمات اوکی شد.

اما علی رقم اینکه مطمئنم این افزونه رنک اول افزونه های سئو رو خواهد داشت، من هم بر این باورم که هنوز کامل قابل استفاده و‌ مطمئن نیست.

2 پسندیده

@Rahim ببین من این رو قبول دارم ابزار کاملی داره ، اما اینو بهش رسیدم فقط ابزار کاملی داره هنوز پایه و سئو داخلی و ساختار خوبی نداره برای یک سایت و محتوای سایت ، تا وقتی بخواد استیبل بشه این ابزار رو افزونه های دیگه اضافه کردن ، پس بنظر من بهتره سایتمون رو آسیب نزنیم بهش و ابزارهایی ک داره چیزهای خاصی نیستن همشون در حالت های کامل تر جداگونه هستن مثل امتیاز دهی یا 404 و… ، توی سایت خودش یه لیست از آپشن هایی ک داره و باقی ندارن نوشته بود ، اما ننوشته بود ک 90 درصدش فقط ظاهری هست و یه حرکت ساده ساده ! و درعین حال ننوشته بود ک کلی از تجربه و عمری که یوست و آل این وان و سئو فریمورک و… کسب کردن توی این افزونه نیست
در کل هر جور تست کردم ، باز بزرگان زیادی مشورت کردم ، چ داخلی چ خارجی به یه نتیجه رسیدم ، حداقل حداقل فعلا سمتش نرم ! حداقل این هست ک شاید بعدا بتونه به نقطه موفقی برسه ولی فعلا وقتش نیست تا سایت های اصلی و بزرگمون رو درگیرش کنیم و ما تجربه بشیم برای پیشرفت اون

5 پسندیده

بعد از ورود رنک مث به عرصه افزونه های سئو وردپرس ، تیم یوست تصمیم به قدرتمند تر کردن افزونه هاش گرفته و شاهد تغییرات زیاد و عالی ای هستیم.
رنک مث هم افزونه خوبیه ولی در برابر رقیب قدیمی و قدرتمندش خیلی جاها کم میاره. به طور مثال طی تست های فراوان دیده شده در بعضی موارد ، سئوی رنک مث دچار اشتباه شده. مثلا چیزی داخل کدنویسی json کم بوده و…
با اینحال پیشنهاد میکنم اگر یوست استفاده میکردین بهتره که بازم استفاده کنین. تغییر افزونه باعث کاهش رتبه نمیشه ولی باعث ایجاد حجم اضافی روی دیتابیس شما میشه که در ادامه‌ی اون میتونه به کاهش سرعت وب سایتتون هم منجر بشه.

3 پسندیده

با سلام @Angel
ایا به نظر شما هنوز هم افزونه rank math استیبل نشده ؟
با تشکر

سلام
من به خاطر تبلیغات فراوانی که برای Rank Math SEO شد برای چند روز از این افزونه استفاده کردم ، خیلی هم خوش حال بودم که یک افزونه بهتر دارم تا این که دیدم تمام پست های سایتم رو نو ایندکس کرده ، هر کاری هم کردم درست نشد :grinning:
توصیه من اینه که از همون افزونه ای که دارید استفاده کنید و گول تبلیغات رو نخورد :upside_down_face:

1 پسندیده

خروار خروار ارور هست که داره ثبت میکنه،

گفتن سریعترینه ولی اینطور بنظر نمیرسه و سرعتو واقعا افت میده.
من بیشتر برا بخش حذف category و اینا از ووکامرس میخواستمش چون توی یواست این قابلیتو گذاشتن ولی باگ داره کار نمیکنه درست.
بخشای هماهنگی با سرچ کنسول و اینام هست من که نفهمیدم چجور میشه اوکیش کرد یا کاربردش چطوره.

من چون این سایتو هنوز ریلیز نکردم فعلا رو رنک مث گذاشتم بمونه سایتم noindex کردم تا کارش تموم نشه، نمیدونم واقعا شایدم حذفش کنم.

1 پسندیده

سلام

Yoast، اسلاگ Category رو از Post Category ها حذف میکنه، نه از Product Category ها.

برای این منظور از این افزونه استفاده کنید.

این قسمت بخاطره فعال بودن شمسی ساز در سایت شما به مشکل میخوره.

2 پسندیده

سلام
منم با شما موافقم
نه که افزونه بدی باشه ولی به نظر من به پای Yoast هنوز نمیرسه و متاسفانه برخی از سایت های مارکت ایرانی برای درآمد بیشتر و فروش بیشتر کلی تخفیف روی این محصول زدن و تبلیغ کردند.

1 پسندیده

من بدون مشکل به رنک مث تغییر دادم هیچ مشکلی هم ندیدم و پست های جدید هم ایندکس شده و ظعیف تر از یوآست نیست. اگر پیشنهاد لحضه ای کلمه کلیدی این افزونه رو ببینید شگفت زده خواهید شد! اما اگر ترسی از این کار دارید فعلا انجام ندید.

2 پسندیده

من دوباره رفتن سمت این افزونه برای دوتا از سایت هام
هر دوبار سایتم رفت روی هوا
متاسفانه بخاطر تبلیغ های شدید من دوبار گول خوردم و این افزونه رو خرید کردم
هنوز خیلی باگ داره

1 پسندیده

سلام

من حدود 4 سال از yoast استفاده کردم و الان یکساله مهاجرت کردم روی rank math برای چند سایت مختلف فروشگاهی و غیر فروشگاهی این مهاجرت را انجام دادم و بدون کوچک ترین مشکلی دارند کار میکنند.

واقعا رنک مث بی نظیره ولی باید بدرستی از یوئست مهاجرت کنید روی رنک مث که از طریق گزینه درون ریزی اطلاعات داخل تنظیمات رنک مث این اتفاق میوفته و بعد هم یک چک و بررسی کلی نیاز داره و تمام

درست انجام بگیره متوجه می شید تبلیغات نیست، امکانات 10 تا افزونه را یکجا داره :wink:

3 پسندیده

دقیقا همینطوره دوست عزیز

1 پسندیده

rank math بعنون یک ابزار هنوز خیلی مبتدی رفتار میکنه به نظر من گول چندتا ابزار اضافه شو نخورین . یکی از بزرگترین ایرداهاش اینه که قادر نیست کلمه های ربطی بین نوشته رو شناسایی کنه که خیلی مهمه
مثلا اگه تیتر پست باشه “دانلود آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه” و کلمه کلیدی رو “رضا صادقی عاشقانه” انتخاب کنی دیگه قادر به شناسایی کلمه کلیدی در تیتر , متن نوشته و متا نیست .
حالا اگه بخوای مقاله ای 3000 کلمه ای بنویسی قطعا مجبوری توی متن از کلمات ربطی و مترادف ها استفاده کنی آمار غلط بهت میده ولی این مشکل توی یوست نیست و تمام متن رو میتونه آنالیز کنه .

دومین ایرادش سئوی ویدیو هست اولا فرمت تاریخ انتشار رو نمیتونه استاندارد کنه و گوگل خطا ازش میگیره .
نکته بعدی هم در مورد سئوی ویدیو اینکه ویدیو حتما باید از درون هاست اصلی آپلود بشه تا سئوی خوبی بهت بده نه از لینک خارجی یا سابدومین که rank math این مورد رو هم رعایت نمیکنه ضمن اینکه خودت دستی باید متای ویدیو رو پرکنی لینک ویدیو , لینک پست و …

با فارسی سازها هم مشکل

بهترین ابزارشم Instant Indexing هست که کلا با هاست داخلی مشکل داره باید هاست خارج داشته باشی تا کار کنه

در کل ایراد زیاد داره هنوز قابل اعتماد نیست

دوست عزیز کلمه کلیدی درست دقیقا باید از کلمه اول شروع بشه حتی یوآست هم غیر از این باشه خطا میده. و مهمتر اینکه اینها فقط ابزار هستند و اگر از ساز و کار سئو مطلع باشید اصلا نباید به امتیاز داده شده توسط رنک یا یوآست بسنده کنید الان من تو سایتم صفحه ای دارم که یوآست و رنک مث بهش ایراد سئو میگیرن در حالی که در صفحه اول گوگل قرار داره. پس نباید زیاد به امتیاز توجه کنید.
در مشکل مثال زده مربوط به آهنگ هم نباید کلمه دانلود رو در اول عنوان قرار بدید شما باید عنوان رو مثلا “آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه” قرار بدید و در توضیح متای سئو هست که باید بنویسید:
““دانلود آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه و دانلود جدیدترین آهنگ های رضا صادقی عاشقانه و غمگین از سایت موزیک روز”” و کلمه کلیدی رو “آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه” بنویسید.
در مورد کلیدواژه طولانی در کلمه کلیدی هم باید خدمتتون عرض کنم زبان فارسی به خوبی نمیتونه یک معنا رو در یک کلمه قرار بده و این ابزار ها مختص زبان فارسی نیست گوگل هم این مورد رو به خوبی درک میکنه. اگر فرض کنید مثلا یک آهنگ مشابه دیگه از همین خواننده و یا محصول و یا … دارید و عنوان “آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه صدایم کن” هست پس نمیتونید دوباره از همان کلمه کلیدی استفاده کنید و برای سئو خوب نباید اصلا هیچ کلمه کلیدی مشابهی داشته باشید پس باید در متا بنویسید “دانلود آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه صدایم کن و دانلود جدیدترین آهنگ رضا صادقی و خواننده های برتر از سایت آهنگ فلان” و شما باید در کلمه کلیدی خود از “آهنگ رضا صادقی بنام عاشقانه صدایم کن” استفاده کنید و مطمئن باشید هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و حتی ارور این افزونه ها را نیز مشاهده نخواهید کرد که این مورد چندان هم مهم نیست و فقط باید سئو رو تکمیل کنید مثلا عنوان جایگزین برای عکس مربوط به پست رو دقیقا عنوان مطلب قرار دهید و اگر تونستید توضیحی برای پست بنویسید که کلمات استفاده شده در عنوان و واژه کلیدی رو شامل بشه.
من سئو کار نیستم اما جواب گرفتم و گفتم شاید به درد شما و دوستان بخوره.

3 پسندیده

منون که پاسخ کاملی دادید تا حدودی به سئو آشنا هستم . بحث در مورد مقایسه ابزارها هست و گرنه سئو یک تخصصه و با جابجایی چند تا کلمه نتیجه خوب نصیبتون نمیشه . فقط بحث در مورد ابزارها های موجوده که یواست بهتر عمل میکنه ولی رنک مث ابزارهای بیشتری در اختیارتون قرار میده

2 پسندیده