جلوگیری از برش خودکار تصاویر در وردپرس

سلام و درود

وردپرس هر عکسی که آپلود می کنیم رو در اندازه های مشخصی خودکار برش می زنه که این هم هاست رو شلوغ می کنه هم حجم زودتر پر میشه.

افزونه Stop Generating Image Sizes برای جلوگیری کردن از این برش ها هست.
اما سوالی که دارم:
1- بدون افزونه چطور برش تصاویر توسط وردپرس را غیر فعال کنیم.
2- استفاده از روش بالا یا استفاده از افزونه ای که معرفی شد تداخلی ایجاد نمی کنه روی کار سایت؟ تصاویر شاخص یا…

سلام

این کد رو به functions.php قالبتون اضافه کنید:

function unset_image_sizes( $sizes ) {
    unset( $sizes['thumbnail'] );
    unset( $sizes['medium'] );
    unset( $sizes['large'] );
    unset( $sizes['medium_large'] );
    unset( $sizes['woocommerce_thumbnail'] );
    unset( $sizes['woocommerce_single'] );
    unset( $sizes['woocommerce_gallery_thumbnail'] );
    unset( $sizes['shop_catalog'] );
    unset( $sizes['shop_single'] );
    unset( $sizes['shop_thumbnail'] );
    return $sizes;
}
add_filter('intermediate_image_sizes_advanced', 'unset_image_sizes');

مشکلی نخواهید داشت.

6 پسندیده

سلام
هدف شما از این کار چیست؟

از تصاویر با سایز های مختلف، برای کاربرد های مختلف استفاده میشه و استفاده از یک سایز تصویر برای تمام کاربرد ها، موجب خطای serve scaled images در gtmetrix, افزایش حجم صفحات و کاهش سرعت می شود!

4 پسندیده

من یک تصویر آپلود کردم، دیدم وردپرس 8 بار همون عکس رو برش زده و کنار عکس اصلی گذاشته.

تصاویر رو نگاه کردم، اصلا به درد نمی خوردن، نصف عکس کلا برش خرده بود. این تصاویر کجا استفاده می شن؟ تا حالا جایی رو ندیدم از این تصاویر برش خورده استفاده بشه در وردپرس.

• در بالا پرسیدم آیا مشکلی پیش نمیاره این کار؟ جناب وزیری گفتن خیر

مشکلی در استفاده از تصاویر نخواهید داشت.
اما با این روش مدیریت هوشمند برش تصاویر و یا Smart Cropping در وردپرس رو غیر فعال میکنید.

بسته به استفاده ای که دارید، تصمیم بگیرید.

2 پسندیده

Smart Cropping در کجا کاربرد داره؟ من تا حالا عکس برش خورده ندیدم جایی استفاده بشه تو وردپرسم. چون اصلا عکسایی که آپلود می کنم برش میزنه که کلا عکس رو خراب می کنه و ظاهرش خراب میشه.

من دو نوع تصویر دارم. نوع اول دقیقا همون اندازه ای که آپلود می کنم می خوام .

نوع دوم تصاویر 80x80 هستند این نوع رو اکثرا همون اندازه آپلود می کنم. بعضی مواقع سایز بزرگ تر مثلا تصویر 200x200 هم مثلا آپلود می کنم که خودش ری سایز می کنه و 80x80 می شد(برش نمی زد).

ببینید مثلا شما یک عکس با ابعاد 1000 در 1000 آپلود کردید. و مثلا برای فید صفحه اصلی قالب یا صفحه ساز نیاز به تصویری با ابعاد 300 در 300 داره. دو راه حل پیش رو است:

1- استفاده از تصویر با سایز اصلی (1000 * 1000) و تنظیم طول عرض 300 با پراپرتی های html => اتلاف منابع، افزایش سایز صفحه و افزایش کد

2- استفاده از ورژن 300 در 300 برش داده شده توسط وردپرس => کاهش حجم صفحه به علت کاهش اندازه تصویر و حجم آن

اگر شما مطمن هستید که سایز خاصی از تصویر، جایی کاربرد ندارد و نخواهد داشت، میتونید از کدی که جناب وزیری بزرگوار فرستادند استفاده کنید. در غیر اینصورت، به نظر من کار منطقی نیست.

من در همین حد میدونم، ولی از نظر اساتید انجمن مثل آقای سید زاده عزیز @arta هم استفاده کنید.

شاد باشید

1 پسندیده

اگر تصویر 1000x1000 آپلود بشه و بخواد در اندازه 200x200 استفاده بشه، وردپرس خودش عکس رو کوچیک می کنه، برش نمی زنه. (با افزونه هایی کلا ری سایز میشه کرد خودکار)

من عکس آپلود کردم وردپرس در 6 اندازه برش زده و کنار عکسی اصلی گذاشته.
تصاویرشون رو که می بینم کلا عکس خراب شده، از وسط یا گوشه عکس بریده شده که خب اصلا به درد نمی خوره چون عکس خراب شده. این برش هارو ورپرس موقع آپلود می زنه، نه صفحه ساز ها.
از این عکس های برش خورده هیچ جا ندیدم تو سایتم استفاده بشه به خاطر برش هایی که زده میشه عکس کاملا خراب میشه اگر جایی استفاده می شد حتما متوجه خرابی عکس می شدم.

ممنون از شما

2 پسندیده