جلوگیری از دانلود در هاست دانلود

سلام من یک سایت دانلود موسیقی دارم که هر کسی میتونه موسیقی هاشو بخره . 2 تا هاست دارم یکی هاست اشتراکی که سایت خودم روش آپلود شده و یکی هم هاست دانلوده که فال هام روشه . هاست دانلودم هیچ ram و cpu ای نداره و فقط میشه روش فایل آپلود کرد .
الان من میخوام کاری بکنم که اعضای عادی نتونن فایل ها رو دانلود کنن و فقط اعضایی که پول دادن بتونن دانلود کنن . آیا راهی هست ؟؟؟ اصلا امکانش هست که از هاست اشتراکی url های فایل در هاست دانلود رو مخفی کرد ؟؟؟ اگر یکی url های هاست دانلود رو بدست بیاره چی ؟؟؟

سلام محمدجان،
افزونه هایی مثل ووکامرس یا edd این قابلیت را دارند که یک لینک یکبار مصرف یا با طول عمر مشخص تولید کنند
یعنی کاربر دانلود انجام میده ولی با یک لیک hash شده و بعد از مثلا ۲۴ ساعت اون لینک دگ کار نمیکنه
شما هم میتوانید از همین‌مورد استفاده کنید به جای لینک اصلی یک لینک فرعی در اختیار کاربر قرار میگیره و دانلودش انجام میده

من با لاراول سایتمو نوشتم

1 پسندیده

برای لاراول هم می تونی این مورد پیاده سازی کنی باید یک سری توابع تعریف کنی برای مثال لینک اصلی دز دیتابیش و در یک فیلد ذخیره بشه و با یک کلید اختصاصی هش کد فراخوانی بشی لینک اصلی در تابع هدر فراخوانی بشه دانلود انجام میشه و لینک دانلود همون هش کد نمایش داده میشه حتی بعد از دانلود یک فرایند ساده ای داره نمونه کدهاشم می تونی با یک سرچ پیدا کنی

خب اگه یکی لینک اصلی رو از هاست دانلود پیدا کرد چی ؟ بالاخره روش های ساده ای هست که میشه لینک اصلی رو از هاست دانلود پیدا کرد

در روشی که من گقتم اصلا قرار نیست کسی لینک هاست دانلود شمارا مشاهده کنه با لینک اصلی سایت همراه با یک متد هش شده در آدرس دهی سایت لینک اصلی دانلود فراخوانی میشه ولی دانلود از لینک هش شده صورت میگیره. راه های بسیار زیادی برای این‌مورد هست ولی معتبر ترین روش همین هست

بله متوجه شدم اما میگم اگر کسی لینک دانلود رو پیدا کنه ( فرض کنید لینک دانلود رو به یک روشی اطلاع پیدا کرد ) چیکار باید کرد ؟ راهی هست که کلا نشه کسی دانلود کنه و فقط از طریق لینک هش شده بتونه دانلود کنه ؟

بزارید یک موردی رو بهتون بگم تا زمانی که شما خودتون لینک دانلود رو در اختیار کاربران قرار ندید کسی متوجه لینک دانلود شما نخواهد شد
ولی فرض بر این بگیریم که کسی تونست لینک دانلود را پیدا کنه من یک ایده ای برای این‌مورد دارم که قبلا ازش استفاده میکردم
یک روتر که با زبان php نوشته شده بود را در روت اصلی هاست دانلود قرار میدادم فایل روتر از طریق api به سایت اصلی من متصل بود من وقتی یک آی دی یا کلید اختصاصی از طریق روتر فراخوانی میکردم روتر از طریقapi به دیتابیس سایت اصلی من متصل میشد و فولدر و نام فایل برای دانلود آماده میکرد
در این روش هیچوقت مسیر اصلی فایل من لو نمیرفت
البته یک کدی هم در htaccess هاست دانلود قرار داده بودم که باعث میشد فایل ها و فولدر های من از طریق url در دسترس نباشند

Options -Indexes

دست شما درد نکنه با این حساب باید 2 تا هاست اشتراکی داشته باشم درسته ؟
اینجوری که خیلی هزینه ها بالا میره :face_with_raised_eyebrow:
پس این همه سایت هایی که کلی فایل روشون آپلود شده چجوری درآمدزایی میکنند ؟ اینجوری هزینه خود هاست از فایل ها بیشتر میشه

ساست هایی که در حوزه فروش فایل فعالیت می کنند
اگر ترافیک بالایی داشته باشند از سرورمجازی استفاده میکنند
در غیر اینصورت باید یک هاست برای سایت اصلی چ یک هاست دانلود برای فایل های دانلودی داشته باشید تا ترافیکی که جهت دانلود روی سرویس وارد میشه باعث کندی سایت اصلی نگردد.
برای راه اندازی یک کسب و کار موفق باید منابع مناسبی هم در اختیارتون باشه

ممنون از راهنمایی شما، تاپیک رو کاملا مطالعه کردم، امکانش هست نظرتون رو در مورد این تاپیک بفرمایید.