خرید پوسته و افزونه از تم فارست یا مارکت های ایرانی؟

سلام بر عزیزان

من در پی راه اندازی سایت فروشگاهی هستم و دارم با ازمون و خطا روی دامنه فیک یاد میگیرم

چند روزیه وردپرس نصب کردم قالب وودمارت و چندتا افزونه نصب کردم که سرعت لود شدن بسیار پایین اومد
نتیجه گرفتم که باید قالب اورجینال باشه
خواستم از ژاکت بخرم که دوستان نوشته بودن به مشکل خوردن و باید از تم فارست خرید

قیمتش از سایت تم فارست حدود 3 میلیون میشه که خیلی زیاده
برای اینکه از این قالب استفاده کنم و سرعتم کند نشه و ایمن باشه حتما باید از تم فارست بخرم؟
از تم فارست بخرم بعدا میشه روی سایت دیگه نصبش کرد؟
اگه اکانتم رو ببندن چطور؟
همه این سوالات در رابطه با افزونه هم هست

بیشتر نگران این هستم که بعد از خرید از ژاکت و ایجاد تنظیمات, افزونه ها و محتوا روی سایت,در سرعت و امنیت و… به مشکل بخورم و لازم باشه با علاوه بر خرید از تم فارست کل سایت رو از اول بنا کنم.

لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

سلام. اول ببینید سایتهایی که اورجینال خریدن واقعا سرعت لودشون فرق داره یا نه.
کسیکه با قالب وودمارت کار کرده باشه میدونه این قالب به خودی خود سنگینه. حتی اگه سرور قوی هم داشته باشی باز هم بعضی قسمتها با تاخیر لود میشن.
روی دو سایت زیر قالب وودمارت نصبه. روی یکیش شخصی سازی شده. سرعت لود رو بررسی کنید.
ebbee.ir
erisa.ir

1 پسندیده

سلام
در حالت اگر از جاهای معتبر قالب خرید میکنی فرقی با تم فارست ندارن،چون این قالب ها فقط فارسی سازی میشن و اگر از جای معتبر تهیه کنی دیگه نگران اصل بودن قالب و اینا هم نباید باشی.
بالا بردن سرعت سایت کلی معیار داره که همه اون پارامتر ها باید اوکی بشن تا سرعت سایت کند نشه.
مهم تر از راه اندازی سایت،توانایی پشتیبانی و هندل کردن کار های فنی اونه.
اگه توانایی راه اندازی سایت داری و میتونی در آینده مشکلات احتمالی سایت رو خودت رفع کنی که اوکیه،اگه دانش فنی نداری به نظرم با یه شرکت طراحی سایت مشورت کن اول.
من خودم از تیم لامرد وب کمک گرفتم و از خدماتشونم راضیم.
هم طراحی سایت انجام میدن،هم سئو.
میتونی ازشون کمک بگیری.
lamerdweb.ir

1 پسندیده

درود
مارکت‌های ایرانی به هیچ وجه توصیه نمیشن. شما وقتی از تم‌فارست خریداری می‌کنید، هیچگونه کد کذاری روی فایل‌های قالب انجام نگرفته و خیالتون بیشتر راحته که مشکلی نخواهید داشت.
اما تو مارکت‌های ایرانی جدایی از اینکه اکثرا خریداری نشده و نسخه نال تحت لایسنس GPL رو دارن به اسم اورجینال می‌فروشن؛ بلکه زحمت کشیدن و فایل‌های قالب رو هم کد کردن و برای خودشون لایسنس تعریف می‌کنن.
شما نمی‌دونید آیا واقعا کدهای قالب بوده کد شده یا اینکه کدهایی هم اضافه شده باشه؟
اگر همه این‌ها رو در نظر نگیریم؛ موضوع رعایت کپی‌رایت هست. حالا درسته ما تحریمیم و اگر مشخص بشه ممکنه حتی اکانت رو هم از دست بدیم. ولی دلیل نمیشه از دیوار طراح بالا بریم و بگیم که «اوکی؛ حالا شما مارو تحریم کردید. فعلا من یه موز بردارم و شمام به تحریمتون برسید».
وقتی از سازنده محصولی خریداری می‌کنید خیال شما راحت‌تره. من ۷ سال پیش یه اکانت ساختم و ۳ تا محصول خریداری شده دارم. برای لاگین به اکانتم فقط مرورگر رو در حالت ناشناس باز کردم و از vpn با کشور ثابتی استفاده کردم. مشکلی برام پیش نیومده.
مسئله سرعت و بهینه بودن هم قبل از هر چیزی به انتخاب میزبان مناسب بستگی داره و در ادامه اینکه شما فروشگاهتون رو چطور راه‌اندازی کنید. اگر قرار باشه برای ساده‌ترین امکاناتی که با چند خط فانکشن قابل اضافه کردنه افزونه نصب کنید، مسلما سایتتون کند خواهد بود.
قالب وودمارت هم با اینکه سنگینه، اما تنظیمات خوبی برای مدیریت لود فایل‌های CSS و JS داره و تنظیمات دیگه‌ای هم برای استفاده یا عدم استفاده از امکانات قرار داده که اگر به درستی ازش استفاده کنید، در کنار یه هاست خوب و کش مناسب(ترجیحا opcache) می‌تونه سرعت خوبی داشته باشه.
موفق باشید.

1 پسندیده