خطای گوگل سرچ کنسول برای محصولات دانلودی

سلام دوستان
بنده یک سایت وردپرسی دارم که با استفاده از افزونه ووکامرس، محصولات دانلودی به فروش میرسونم. من برای اسکیمای محصولات از افزونه schema pro استفاده میکنم. مشکلی که دارم اینه که میخوام بدونم چطوری میتونم با توجه به اینکه محصولاتم دانلودی هست، ارور گوگل سرچ کنسول رو در موارد زیر رفع کنم؟ آیا در افزونه schema pro راهی برای این کار وجود داره؟

Missing field “shippingDetails” (in “offers”)

Missing field “hasMerchantReturnPolicy” (in “offers”)

برای رفع مشکل بالا می بایست کد زیر رو تو فایل JSON محصولات قرار بدین:

"shippingDetails": {
  "type": "FreeShipping",
  "price": "0"
}

برای رفع این مشکل می بایست کد زیر رو تو فایل JSON محصولات قرار بدین:

"hasMerchantReturnPolicy": {
  "value": true
}

اینا رو می تونید به صورت function تو functions.php قالب اضافه کنید. لطفا کد رو کپی پیست نکنید چون کار نمی کنه. باید براش کد بنویسید. بهترین راهکار اینه که با پشتیبان قالب در تماس باشید تا این امکانات رو اضافه کنه.

این یه مثال کد کامل هست تا گوگل دقیقا بدونه محصول شما چه امکاناتی رو در اختیار کاربران قرار میده. دقت داشته باشید که اگه اینا کامل نباشه گوگل محصولات شما رو به صورت محصول تو نتایج نمیاره که می تونه در بلند مدت به ضرر شما باشه.

{
  "id": "123456",
  "title": "Product Name",
  "description": "Product Description",
  "price": "10000",
  "currency": "IRR",
  "image": "https://example.com/product.jpg",
  "availability": "InStock",
  "offers": [
    {
      "url": "https://example.com/product-123456",
      "price": "10000",
      "currency": "IRR",
      "quantity": "1",
      "hasMerchantReturnPolicy": {
        "value": true
      },
      "shippingDetails": {
        "type": "FreeShipping",
        "price": "0"
      }
    }
  ]
}

خیلی ممنونم از لطفتون. سوال دیگه ای که دارم اینه که اگه نتونم این مشکلو برطرف کنم بهتره کلا اسکیما پرو رو غیر فعال کنم و محصولاتم اسکیما نداشته باشن؟ چون من الان دقت کردم از وقتی اسکیما پرو نصب کردم بعد از یکی دو هفته نتایج محصولاتم در صفحه اول گوگل دیگه نیستن و فقط در بخش جستجوی تصاویر گوگل، تصاویر محصولاتم در نتایج اولیه نشون داده میشه.

2 پسندیده

اسکیما پرو این قابلیت رو به شما میده تا این مقادیر رو شخصی سازی کنید. تنظیماتش رو به صورت صحیح انجام بدین تا نیازی به غیر فعال کردنش نباشه. باید به محصول ارزش اضافه کنید تا در نتایج بهتر دیده بشین.

1 پسندیده

بله همه موارد رو درست کردم. اما برای این دو مورد که بالا عرض کردم تنظیماتی ندیدم که شما فرمودید باید کد وارد بشه در قالب وبسایتم. اگر از طریق افزونه اسکیما پرو میشه این دو مورد رو برطرف کرد میشه لطفا بگید چجوری؟

1 پسندیده

افزونه سئو که نصب دارید؟ اگر بله از چه پلاگینی استفاده می کنید؟

2 پسندیده

بله، از افزونه رنک مث استفاده میکنم و اسکیمای رنک مث رو غیر فعال کردم که اسکیمای افزونه اسکیما پرو فقط فعال باشه.

1 پسندیده

دوستان کسی نمیدونه جواب سوال منو؟

1 پسندیده

سلام فایل json محصولات کجاست که ویرایش کنیم؟

میشه لطفا در رابطه با هر دو مورد یه توضیحاتی بدین، shippingDetails و hasMerchantReturnPolicy چه اطلاعاتی رو داره به ربات های گوگل میده؟
باید هر د مورد رو برای سایت خودمون شخصی سازیش کنیم و بعد توی کد اسکیما قرار بدیم؟

1 پسندیده

سلام خدمت شما
چند سوال من از افزونه رنک مث و قالب وودمارت استفاده میکنم چطور این کد را به رنک مث اضافه کنم
دوم تو کد شما ارسال رایگان تعریف شده (“type”: “FreeShipping”,
) ولی برای سایت من رایگان نیست از سرویس آمادست استفاده میکنم
سوم واحد پولی من تومان است
چهارم آیا قیمت های ذکر شده در کد پیشفرض هست یا کدکوتاه؟