خطا ها در GTmetrix

با سلام

این ارور ها نشون دهنده ی چی هست ؟

و چجوری میشه بر طرفشون کرد؟

سلام و درود

خطای Serve scaled images

شما در وبسایتتان عکسی با ابعاد بزرگ برای کاربر لود می‌کنید ولی ابعاد کوچیک به آن نمایش می‌دهید.

برای رفعش دو راه دارید:

• ابتدا در فتوشاپ ببرید و اندازه و حجمش را متناسب با اندازه تصاویری که قرار هست در سایتتون باشه قرار بدید.

• یا در وردپرس از افزونه Imsanity استفاده کنید.

خطای Optimize image هم تقریبا مشابه همین خطاست با این تفاوت که حجم تصاویرتون بالاست و باید بهینه کنید.

برای این مورد هم دو راه در پیش دارید:

• در فتوشاپ تصاویرتون رو تا حد ممکن بهینه و کم حجم کنید.

• از افزونه های Smush – Compress, Optimize and Lazy Load Images و reSmush.it Image Optimizer استفاده کنید تا تصاویرتان تا حد زیادی بهینه کننند.

با انجام این موارد خطاهاتون برطرف میشه :slight_smile:

6 پسندیده

سلام تمام عکس های سایتم در ابعاد 600 در 337 هستند.
من با کد فانکشن از ساخت تصاویر تکراری جلوگیری کردم.
احتمال داره از اون باشه؟

سلام و درود

مطمئن بشید تصاویری که اپلود کردید همان اندازه بوده یا ریسایز کردید؟ چون اگر تصویر شما به عنوان مثال 800 در 500 بوده و شما تصاویر با استفاده از کد 600 در 337 کرده باشید این مسئله بوجود می یاد.

باید تصاویر را متناسب با سایز مشخص کنید و بعد حجم مناسبی داشته باشه

2 پسندیده

نیازی به کارخاصی نیست منم این مشکل رو داشتم الان GTmetrix روی 100 هست
کافیه تصاویری که خودش کمپرس میکنه رو بازکنید ذخیره کنید و جایگزین تصاویر خودتون کنید.

3 پسندیده

این مسئله اگر به صورت اساسی حل نشه بعد از اپلود تصاویر بعدی همان مسئله تکرار خواهد شد و باعث مشکلات اینچنینی میشه. تصاویری که در gtmetrix اعلام می کنه برای همان لحظه هست ولی اگر موارد بهینه سازی و اندازه تصاویر رعایت نشه. مجددا همین مورد خواهد بود

3 پسندیده

ممنونم ،
بعد از تغییر کد ها استایل ها باید تصاویر را پاک کنم و از اول آپلود کنم باز؟
و آیا استفاده از width: 95% هم خطا ایجاد میکنه؟

خیر. نیازی نیست. تصاویر را بهینه وریسایز کنید. هر انچه که شما ریسایز رو دستی داده باشید این اتفاق می افته

1 پسندیده

اگر به یک عکس max-width: 100% اعمال کنم هم این خطا رخ میده؟

بله. این مورد از لحاظ بهینه سازی هم پیشنهاد نمیشه

1 پسندیده