دامنه ir بهتر است یا .com

دامنه ir بهتر است یا .com (برای جامعه هدف ایران)

1 پسندیده

درود
جفت دامنه ها یه کارو انجام میدن و
خب این تو چندتا موضوع با هم تفاوت دارن
هم قیمت
هم جهانی بودن
بیشتر سایت ها و یا شرکت ها جفت این دامنه هارو ثبت میکنن که کس دیگه ای ثبت نکنه و یا با اسم خودش رقیبش نشه
حالا همه اینا یه طرف موضوع هستش
باید سایت و هدف آیندش رو بسنجی

4 پسندیده

هر دو در یک سطح هستند در حال حاضر ، شاید ده سال پیش بود میگفتم دات کام ، چون اصلا ایرانیها نمیدونستند دات آی آر هم وجود داره و یا پسوندهای دیگه ، کل سایت هارو با دات کام میشناختن.

اما یک نکته : مخاطب هدف خاصی اگه دارید شاید کمی فرق کنه ، به عنوان مثال اگه مخاطبان هدف شما مدیران شرکت ها و آدم های اتو کشیده هستند، قطعا دات کام یک شخصیت دیگه ای از دید این دسته از مخاطبان داره.

موفق باشید

4 پسندیده

بسته به نوع کارکرد شما و سایت شما داره اما تهیه کردن جفتش باهم خالی از لطف نیست
بعضی از سرویس های گوگل از دامنه ی ir پشتیبانی نمیکنن و بعضی از مراحل اداری ایرانی نیازمند دامنه ی ir هستن پس خالی از لطف نیست اگه یک مقدار هزینه ی بیشتری کنید و جفت دامنه رو تهیه کنید.
از نظر شناخته شدن فرقی نداره هم ای ار و هم کام شناخته شده است اما برای رسمیت و بهتر جلوه دادن کار شما بهتره جفتش باشه

2 پسندیده

سلام
من متوجه نشدم کدوم مراحل اداری نیازمند دامنه ir هست🤔
من خودم ir و com را دارم و حتی برای سایتم با پیشوند com نماد اعتماد و نشان ساماندهی گرفتم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم
با نظر محمد جان موافقم جفتش در یک سطح هستن و جدیدن دیدم حتی بعضی سایت ها که ir دارن هم گوگل ادز ثبت کردن

3 پسندیده
1 پسندیده

@arta
البته آرتا جان مقاله ای که گذاشتین نیاز به بروز رسانی داره چون کلودفلیر با ir اکی شده :smile:

3 پسندیده

رو چشم. به زودی همه مقالات رو بروز می کنیم.

2 پسندیده

چشمتون بی بلا آرتا جان :heart::rose:

1 پسندیده