دی ان اس چیه و چرا هر هاستینگ دی ان اس خاص خودش رو داره؟

سلام
دی ان اس چیه؟ من وقتی هاست خریدم به من گفته شد dns های هاست رو ست کنید رو دامنه
چجوری ست کنم مگه لباسه که ست کنم! من که نفهمیدم منظور این پشتیبان هارو

سوال بعدیم اینه که چرا باید از هر هاستینگی هاست خرید میکنم دی ان اس های مخصوص اون هاستینگ رو روی دامنه ست کنم نمیشه یک بار ست کنم و بعدش از هر سایتی هاست خریدم دامنه من خودکار وصل بشه به هاستم؟

DNS به سیستم مقیاس وسیعی از اطلاعات و داده ها شامل آدرس های ip ، نام دامنه، هاستینگ و میزبانی وب و دیگر اطلاعات ثبت شده برای هر سایت بر بستر وب گفته می شود

قبل از راه اندازی این سیستم، هر کاربر برای ورود به هر سایت می بایست آدرس ip آن سایت را وارد میکرد، و بخاطر سپردن هر آی پی مجزا امری سخت و پیچیده بود

رکورد DNS به عنوان دستورالعمل هایی برای سرور DNS عمل میکند، بنابراین این رکوردها تعیین می کنند که هر نام دامنه ای به کدام آدرس ip تعلق دارد.

رکورد DNS شامل قواعد نگارشی و دستورهای متفاوت و متنوعی است که با استفاده از آنها، تعیین میکنیم که سرورها چگونه به هر درخواست پاسخ دهند و همچنین چه پاسخی ارسال نماید.

نحوه ی تغییر DNS دامنه در ایرنیک

خب اگر دامنه شما دامنه ملی یا همون .ir باشه باید وارد پنل کاربریتون در سایت nic.ir شوید.
سپس از منو به دامنه های من مراجعه کنید تا لیستی از دامنه های شما را نمایش دهد
سپس در صفحه ی تنظیمات دامنه از قسمت « سامانه ی نام دامنه (DNS) » بر روی دکمه ی « ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه » کلیک نمایید.

1. در صفحه ی کارگزار نام و میزبانی دامنه از قسمت « تنظیمات سامانه ی نام دامنه (DNS) » در بخش « کارگزار دامنه (NS Record) » مشابه تصویر در ستون نام کارگزار، ردیف های 1 و 2 را با DNS های مورد نظر خود تکمیل نمایید.
  2. در آخر بر روی دکمه ی « اعمال » کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند.
1 پسندیده