راهنمایی برای استخراج بیت کوین

درود

در رابطه با بیت کوین چند تا سوال داشتم:

1. اگر دستگاه بیت کوین رو خریداری کنیم، فقط باید به برق وصلش کنیم یا به اینترنت هم باید وصل بشه؟((مصرف اینترنتش چقدره؟))

2. اگر مثلاً n تا بیت کوین استخراج کنیم، چطوری میتونیم برداشتشون کنیم؟((قیمت هر کدومشون چنده؟))

3. من با کامپیوتر+نرم افزار جانبی بیت کوین استخراج کردم

الان اینقدر شده:

یعنی چند تومن شده؟

سلام

ماینر شما بایستی به اینترنت وصل باشه. با اتصال ماینر به اینترنت و قراردادنش در شبکه جهانی استخراج بیت کوین و کمک سخت افزاری به این شبکه، پاداش شما، میزان بیت کوینیست که دریافت میکنید.

مصرف چندانی نداره.

بیت کوین های شما به کیف پول شما ریخته میشه، که از اونجا میتونید Withdrawal کنید.

برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال سایت زیر را بررسی کنید:

میزان بیت کوین استخراج شده رو در قیمت دلاریه هر یک بیت کوین ضرب کنید وقیمت دلاری رو به تومان تبدیل کنید:

0.000000000321 * 34470 * 24550 = ؟

1 پسندیده

بسیار ممنون و متشکّرم از پاسخ کاملتون

یک سوال دیگه هم دارم:

در مورد خرید دستگاه ماینر:

که مثلاً دستگاه چند تومنی، چقدر سود ماهیانه داره؟((به همراه هزینه برق))

چون قیمت های دستگاه ها خیلی باهم فرق دارن!

سلام و عرض ادب ،
ببینید این مورد رو باید ذکر کنم که ماین کردن بیت کوین به این سادگی نیست ، این روزها شما نیاز به مجوز دارید و هزارتا داستان پشت ماین کردن خوابیده ، به این سادگی مرورگر نیست که ماین کنه ، این مرورگر مصرف بالایی از سخت افزار شما انجام میده و فشار سنگینی به سیستم شما وارد میکنه که اصلا پیشنهاد نمیشه ازش استفاده کنید ، از سمتی مبلغ واقعا ناچیزی در قبال سخت افزاری ک دارید میدید بدست میارید ، راهی که بخواید از همین مرورگر کسب درآمد کنید و خودتون انرژی نزارید یعنی کاری ک من کردم اینه ک شما زیرمجموعه جمع کنی و از ماین اونها پول در بیاری من با چند روزه تبلیغ تو کانال هام چندهزار زیرمجموعه داخلی و خارجی دارم که همینطوری ماین میکنن و یه مقدار جزئی از هر کدوم به من میرسه ک در کل میزان چشم گیری میشه !
این بهترین راه هست ولی اگر ماینر هم تمایل دارید بگیرید باید زمان زیادی برای تحقیق روشون بزارید
امیدوارم موفق باشید

1 پسندیده

سلام،
ممنونم از پاسختون، اما یک سوال:

1. اگر برای اینکار سرور مجازی تهیّه کنیم چطور؟ هزینش درمیاد؟

و اینکه شما برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر فقط همون برنامه رو پیشنهاد میدید؟((برنامه بهتری سُراغ ندارید؟))

سلام!
ماینینگ اساسا برخلاف قوانین استفاده (Terms of Service) همه سرورها است، چه سرور مجازی چه سرور فیزیکی، آن هم به علت مصرف بالای انرژی و منابع سخت افزاری.
علاوه بر این حتی بالاترین مشخصات سرور هم باز حداکثر یک یا دو گرافیک دراختیارتون قرار میگیره که اصلا برای ماینینگ کافی نیست.

البته شرکت هایی هستند که برای ماینینگ ابری میتونید با اونها قرارداد ببندید، معتبرترین آنها جنسیس ماینینگ در ایسلند است. اما اینجا هم دو مشکل وجود دارد، معمولا هر چند سال اعلام می کنند قرارداد جدید می بندند یا خیر و الان هم بعید میدونم قرارداد تازه ببندند. معمولا آغاز سال میلادی تجهیزات ریگ ها را بروز می کنند. دومین مشکل قانون KYC در اروپا است، به معنی تحت اللفظی مشتری را بشناس، باید اطلاعات هویتی معتبر داشته باشید که خب برای ما ایرانی ها صادق نیست به خاطر تحریم های مالی.

ماین بیت کوین اساسا دیگه صرفه اقتصادی نداره چون منابع سخت افزاری بالایی نیاز دارید اصلا با ماین خانگی غیرقابل تصور است.

میتونید روی ارزهای دیگه تمرکز کنید. مثل اتریوم، مونرو و بسیاری ارزهای دیگر. هرکدام چند نرم افزار مخصوص دارند هم برای ویندوز هم برای لینوکس.
مثلا برای مونرو، اگر cpu بسیار قدرتمندی داشته باشید میتونید داخل ویندوز از نرم افزار XMRig استفاده کنید.

برای محاسبه سود با احتساب هزینه برق، از محاسبه‌گر هایی که در این دو سایت قرار دارد می توانید استفاده کنید:
https://whattomine.com
https://www.coinwarz.com

2 پسندیده