راهنمایی برای افزایش سرعت وب سایت وردپرسی

رفقا اساتید یه هل بدید سرعتشو ببریم تا جای ممکن بالا :slight_smile:

افزونه کش هم لایت اسپید تست کردم هم راکت … راکت خیلی بهتر بر خلاف انتظارم عمل کرد …
دیگه چیکارش کنم

با سلام خدمت شما
مشکل خاصی ندارین

ولی gtmetrix یه ارور 404 برای نداشتن favicon از شما گرفته که به نظرم یه عکس مناسب براش انتخاب کنید خیلی خوبه (توی نت سرچ کنین بیشتر متوجه میشین)

از cloudflare استفاده میکنید که خیلی خوبه و اگه افزونه مخصوصش رو هم نصب کنید خیلی بهتره
بعد از نصب API حساب تون رو به افزونه بدین تا هماهنگ بشه
بعد هم به بخش تنظیمات >> cloudflare برین و مانند تصویر زیر بر روی Apply کلیک کنید تا بهترین تنظیمات کلودفلیر به صورت اتوماتیک برای شما انجام بشه

دو تا مشکل دیگه هم از سمت zarinpal دارین که سرعت لود پایینی دارن که در عکس مشخصه

همچنین از افزونه autoptimize هم میتونید استفاده کنید که رایگان است و در کنار راکت خیلی خوبه و توصیه میشه

نکته ی دیگه ای الان به ذهنم نمیرسه
تا اینجا امیدوارم کمک کرده باشم بهتون
با تشکر

2 پسندیده

اون تنظیمات کلودفلرو apply کردم سرعتم اومد پایین :frowning:
پ ن : اینم شانس ماست
@ali_rointan راهی به ذهنتون میرسه ؟

با سلام
این مشکل به احتمال زیاد برای این هستش که فایل های کش دوباره تولید شده
و به خاطر همین سرعت کمتر شده
در تصویر پایین مشاهده می کنید که توی دومین تست سرعت به حالت قبلی برگشته ودلیلش هم اینکه فایل های کش توی تست قبلی برای سرور جیتی متریکس لود شده و این دفعه بهتر لود شده

به نظرم یک روز صبر کنید
اگر همچنان این مشکل بر قرار بود بهتره این افزونه رو غیرفعال کنید

همچنین افزونه autoptimize رو هم نصب کنید و با تست های مختلف بهترین کانفیگ رو برای سایتتون انجام بدین

2 پسندیده

با سلام
همچنین شما تصاویر سایتتون از cdn.shortpixel.ai لود میشه که به نظر من اگه از سایت خودتون لود بشه خیلی بهتره

همین طور یک ریکوئست دیگه به اسم ?wc-ajax=get_refreshed_fragments لود میشه که در تصویر زیر مشخص هستش و زمان زیادی برای لود میبره و بهتره که فقط در صفحه فروشگاه و صفحه محصول لود بشه

برای رفعش هم میتونین تاپیک زیر رو مطالعه کنید

رفع مشکل wc-ajax=get_refreshed_fragments در ووکامرس

همچنین قابلیت preload را هم میتونین برای فونت ها فعال کنید تا دیرتر بارگذاری بشن و سرعت بهتری داشته باشین