راهنمایی برای رفع مشکل کندی سایت

سلام.

سایت زیر که لینکش در ادامه قرار داده شده است، در سرور داخل ایران هاست شده است. مشکلی که هست این وب سایت به شدت زمان لود بالایی داره(لینک ریپورت gtmatrix هم در پایین هست)
دموی همین قالب سرعت فوق العاده خوبی داره (کمتر از 5 ثانیه)، با اینکه تنها افزونه اضافه ای که نصب شده است (really simple ssl ) هست.
قبل از اینکه سرور رو تغییر بدم به سرور خارج از کشور، گفتم از شما دوستان که در این زمینه تخصص دارید راهنمایی بگیرم شاید مشکل ربطی به اون صورت به سرور نداشته باشه.

آدرس وب سایت : www.demorgan.ir

لینک آخرش گزارش gtmatrixx : [گزارش ]
(https://gtmetrix.com/reports/www.demorgan.ir/R0CZsNVd)

1 پسندیده

سلام
افزونه بهینه ساز و کش نصب دارید؟
اگر نه: نصب کنید | اگر بله:احتمالا بد تنظیم کردید.

افزونه راکت خوب هست، من همراهش async javascript هم نصب دارم

2 پسندیده

اگر سرور لایت اسپید داره | افزونه مخصوص داره لایت اسپید

2 پسندیده

سلام
توی این بخش اضافه کنم که شما اشتباها دارید از سرورهای کانادا تست رو میگیرید و باید با سرور لندن بگیرید چون سرور کانادا اصلا منطقی نیست باید نزدیکترین سرور به هدف رو بگیرید ، اصولا هاست هایی ک با کانادا لود خوبی دارن از ایران لود خوبی ندارن
افزونه Really Simple SSL رو نصب کنید برای بهینه کردن و هدایت درست مسیر ایمن ک تاخیر زیادی تو سایتتون داده
این سمت داستان تصاویر افتضاح هستن و در ضمن افزونه راکت هم نصب کنید که نسخه اورجینال رو قرار دادم

1 پسندیده

چند وقت پیش راکت رو نصب کردم ولی بازم تغییر نداشت و اینکه محتوا توی موبایل به درستی لود نمیشد.

چه افزونه ای منظورتون هست ؟

افزونه Rally simple ssl رو نصب کرده بودم قبلا، تنظمیات خاصی داره انجام بدم ؟
بله بیشتر تصاویر بهینه نیستم، بیشتر اوقات با tinypng تاحدامکان عکس ها رو بهینه میکنم
شما پیشنهاد مکنید به سرور خارج از ایران منتقل کنم ؟

مشکل اصلی که دارم این هست که لود اولیه خیلی طولانی داره، مثلا عکس زیر رو ببینید، 6 ثانیه فقط لود اولیه بود که قطعا برای کاربرانی که جدید هستند و هیچ محتوایی کش نشده این عدد به علاوه زمان های دیگه برای لود محتوا یکمی زیاد خواهد بود و احتمالا سایت رو ببندن.

راکت خوب هست. امکان داره بد تنظیم کرده باشید.
من همین راکت رو نصب کردم سرعت بد شد. چنتا فایل css و js بودن که تو لیست سیاه گذاشتم کش نشن، بهتر شد.
gzip رو هم فعال کنید.(روی سرور هم فعال باشه) + lazy load
افزونه Rally simple ssl بعد نصب یک اطلاعیه می ده با عنوان مهاجرت به https اون رو بزنید بعد چند دقیقه کش رو خالی کنید.

زمان لود اولیه در زمان تایپیک : 15 ثانیه
زمان لود در زمان ایجاد این پست : 2.5 ثانیه(هم چنان میشه بهترم کرد)

=====

کارهایی که انجام شد تا این لحظه :

1- سرور از داخل ایران به سرور خارج منتقل شد(فوق العاده موثر بود این کار)
2- افزونه smush رو نصب کردم و تمامی فایل هایی که از قبل موجود بود رو (به قول خودش) بهینه کرد.
3- یک بار gtmatrix گرفتم و عکس هایی که نیاز به بهبود مجدد رو داشت رو با tinypng مجدد بهینه تر کردم.
4- افزونه async javascript رو نصب کردم

نتیجه فعلی گزارش در لینک زیر :

====
تشکر از راهنمایی های دوستان

1 پسندیده

سلام

چنتا فایل رو توی لیستی بزارید که تنظیمات بهینه سازی روشون اعمال نشه.
چون چنتا مشکل ایجاد شده:
1- پس زمینه جستجو کامل لود نمیشه
2- تصاویر محصول در صفحه محصول دیده نمیشه
3- دکمه ورود/عضویت و جستجو(در هدر) عمل نمی کنن.

1 پسندیده

تشکر.
افزونه async javascript رو نصب کرده بودم باعث شده بود یکی دوتا از فایل های جکوری به درستی کار نکنه.
مشکل ظاهرا با حذف افزونه درست شد

سلام، ببخشید دوست عزیز من افزونه Async JavaScript رو نصب کردم میشه از مناسب ترین تنظیماتش یه عکس بزارید. ممنون میشم.

سلام.

من خودم با این افزونه مشکل داشتم(یا اشتباهی فکر میکردم دارم) به همین خاطر پاکش کردم.
من نمی تونم راهنمایی تون کنم. فک کنم تو انجمن باشه

1 پسندیده