راهنمایی در مورد ابراروان

با سلام
من چند تا سوال در مورد cdn دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

*یه سایت وردپرسی با هاست وردپرسی دارم
1- برای تهیه cdn از ابراروان اقدام کردم میخاستم بدونم اگر من دی ان اس های دامنه رو به دی ان اس هایی که ابراروان خواسته تغییر بدم هاستی که از شرکت هاستینگ تهیه کردم چی میشه؟ اون غیر فعال میشه؟
2-نیازه افزونه ی ابراروان نصب بشه؟ یا نیازی نیست فقط دامنه ست بشه کافیه؟

3- اشتراک گذاری فایل در ابراروان به چه صورته من تو وردپرس تو کتابخونه یک فایلو میزاشتم اما اینجا چی میشه؟

4- نیم سرور هاست رو باید تغییر بدم یا نیم سرور دامنه؟

سلام
CDN یا شبکه توزیع محتوا یک پلتفرم ابری برای بهینه کردن یا بهتره بگیم برای افزایش نصبی سرعت لود سایت از لوکیشن های مختلف هست یعنی به این صورت عمل میکنه که برای مثال اگر شما در اروپا قرار دارید سایت شما را از نزدیکترین سروری که در اروپا و نزدیک به موقعیت شما داره برای مثال آلمان لود میکنه و اگر در آسیا هستین نزدیک ترین لوکیشن به موقعیت شما در آسیا همچنین در نسخه های پرو امکانات دیگه ای مثل بهینه ساز تصاویر و فایروال و … داره ، CDN و هاست کاملا از هم مجزا هستن و عملا محتوا از هاست شما بارگذاری میشه و تا هاستی نباشه محتوایی هم بارگذاری نمیشه، CDN برای بارگذاری بهینه تر محتوا هست.

معمولا افزونه های CDN تاثیر محسوسی روی سایت نمیذارن پس نصب بودن یا نبودنشون تفاوتی نداره ولی شما می تونید تست کنید

وقتی شما فایلی داخل هاست یا وردپرس آپلود میکنید روی هاست شما آپلود میشه و اصلا هیچ چیز روی CDN بارگذاری نمیشه غیر از کش صفحات سایت

نیم سرو هاست و دامنه یکی هستن یعنی اگر شما برای مثال از سون هاست ، هاست داشته باشید نیم سرورهای دامنتون چیزی شبیه زیر هست که برای CDN باید اون ها را به نیم سرورهایی جدید تغییر بدین

ns1.7ho.st
ns2.7ho.st
3 پسندیده

ممنون دوست عزیز

Root Certificate و همچنین Intermediate Certificate را از کجا میتونم پیدا کنم؟

برای ساخت SSL Certificate Trust Chain به این دو فایل نیاز دارم

1 پسندیده

خواهش میکنم
برای این منظور از اطلاعات دو لینک زیر استفاده کنید

https://www.arvancloud.com/help/fa/article/360034252073-%d8%ae%d8%b1%d9%88%d8%ac%db%8c-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%da%af%d9%88%d8%a7%d9%87%db%8c%e2%80%8c%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%88-Private-key-%d8%af%d8%b1-cPanel

https://www.arvancloud.com/help/fa/article/360034252133-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-SSL
4 پسندیده

ممنون از پاسخ شما.
راهی ک من استفاده کردم این بود
از ssl ابراروان استفاده کردم که با اینکار دیگه نیازی نبود مراحل خاصی برم خیلی راحت با چند کلیک مشکلم حل شد

3 پسندیده