راهنمایی در مورد سایت فریلنسری

سلام دوستان وقتتون بخیر
۲ تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
اول اینکه راه اندازی سایت فریلنسری درآمد داره.
دوم اینکه این جور سایت ها کارفرما ( اون کسی که پروژه ایجاد میکنه) رو از کجا پیدا میکنن.

1 پسندیده

سلام دوست عزیزم
خوش اومدید به انجمن

درآمد که بله اگه بتونین رقابت کنید درآمد خیلی خوبی هم داره ، اما خوب درآمد بستگی به خیلی موارد داره ، تو تجارت الکترونیک خیلی موارد باید در کنار هم قرار بگیرن تا بتونین به یک درامد قابل قبول برسید. نمیخوام دلسردتون کنم ، اما نمیخوام وقت و هزینه و انرژی بی فایده برای مدت ها خرج کنید و در آخر سرد بشید و نتیجه رو نبینید. اگه یه سر به دامنه های آزاد شده ایرنیک بزنید ، روزانه داره بیشتر از هفت هشت ده مورد دامنه ای آزاد میشه که با shop و یا market هستند . این دامنه ها برای اشخاصی بوده که قرار بوده با دیجی کالا و امثال ، رقابت کنند و یا در کنار این ها به فروش محصولات بپردازند ، اینکه چرا نتونستند هزاران دلیل پشتش هست ، اما ریشه عدم موفقیت این دوستان کسانی هستند که ادعای اساتید بازاریابی اینترنتی دارند و تشویق می کنند به انجام فعالیت های تجارت الکترونیک بدون برنامه ، فقط میگن برید شروع کنید اما نمیگن اکی بعد از شروع چه کنید ، رقبا رو چه کنید ، بازار چه شکلی هست و … که متاسفانه روز به روز هم به این اساتید داره اضافه میشه و روز به روز هم افراد بیشتری هم در این زمینه شکست میخورن.

اینارو نگفتم دلسرد بشید از فعالیت ، فقط گفتم برنامه داشته باشید . پیش خودتون ببینید چه مزیتی می تونید ارائه بدید که مثلا پونیشا و مابقی ندارند در حال حاضر و اینجوری به جریان نگاه کنید ، آیا میتونید حریفی به بزرگی پونیشا رو پشت سر بزارید؟

در مورد سوال دوم ، سایت های خدماتی موفق ، تنها راه موفقیتشون تبلیغ و رعایت اصول برندینگ هست ، مخصوصا فعالیت سایت های فریلنسری، چون شما چیزی برای ارائه ندارید و یا اولین نفر نیستید تا بتونید جذب کننده باشید ، باید برای شروع تبلیغات رو در دستور کار قرار بدید.

موفق باشید

5 پسندیده

ممنون از پاسختون،
توی قسمت دوم که گفتید تبلیغات
یعنی اینکه تبلیغات مقدم بر سئو باشه توی این جور سایت ها

2 پسندیده

خواهش میکنم
نه من همیشه معتقدم سئو قطعا از هر نوع تبلیغی بهتر هست ، اما خوب سئو زمانبر هست و اینکه برای بخش برندینگ تبلیغات بصری صورت بگیره

3 پسندیده

سلام شما اگر بخواید برای شخصی حرفه ای رو معرفی کنید چی میتونه باشه؟مثلا ارائه پادکست که بعنوان کسب درآمد اینترنتی باشه و بخواید هرفایلی رو بفروشید و مثلا 30 تومن بگیرید خوبه؟اگر ایده دیگری دارید بگید در نظرم داشته باشید که تخصص زیادی در نت بجز سئو و بالا آوردن سایت نداریم. می تونید پیغام خصوصی ارسال کنید.

سلام
با توجه به اینکه شما تخصص بزرگی به عنوان سئو دارید حداقل 30% راه رو رفتید تو هر زمینه در مشاغل اینترنتی. این خودش یک نکته مثبتی هست که شما دارید برای شروع یک پروژه.

اما در مورد ایده : چه من چه هرکسی دیگه اگه ایده خیلی خوبی داشته باشه قطعا اون رو به هیچ عنوان بیان نمیکنه و منتظر میشینه به وقتش اجرایی کنه .
این هم بگم ایده به یکباره اتفاق میفته ، شاید وسط مترو ، شاید وسط یک مهمونی و شاید هم وسط یک مطالعه کتاب . و نمیشه منتظر نشست تا یکروزی شاید یک ایده ای به ذهن ما برسه . پس چه باید کرد ؟
دیوار ، دیجی کالا و خیلی های دیگه با ایده موفق نشدن ، ایده های دیگران رو تکمیل کردن و موفق شدن .

موفق باشید

2 پسندیده

ممنون از توجه و حسن نظر شما
فکر میکنم بعضی از مشاغل از قاعده چه من چه هرکسی دیگه اگه ایده خیلی خوبی داشته باشه قطعا اون رو به هیچ عنوان بیان نمیکنه و منتظر میشینه به وقتش اجرایی کنه جدا باشن بعنوان مثال بعضی مشاغل به بودجه بسیار زیادی برای استارت و تبلیغات نیاز دارند

همین دو مثالی که زدید مدیرانشان از ابتدا بسیار هزینه کردند بقولی از لحاظ مالی آدمهای معمولی نبودند (همراه با هوش بالایشان)و بخش بزرگی به پول منتهی شد

به شخصه کسایی رو میشناسم که بسیار ایده خوب دارند(در زمینه غیر نت)اما بدلیل کمبود پول نمیتوانند عملی کنند
بله درسته با سئو و تبلیغات میتوان بالا آمد اما چه شغلی؟

1 پسندیده