راهکار های افزایش سرعت وردپرس

سلام دوستان ممنون میشم سایتم رو بررسی کنید و بگید که آیا سرعت لودش نرمال هست یانه و اینکه اگر مشکلی داره و سرعتش پایینه ، راهکارهایی برای افزایش سرعتش ارایه بدید.
تو جی تی متریکس زده 8 ثانیه اما تو واکاو ، 3-4 ثانیه است. کدومش بنظرتون معتبر تره
pasokhjo.ir

عرض سلام و ادب خدمت مدیر عزیز pasokhjo

سایت شما رو به صورت کوتاه بررسی کردم

دوست من سعی کن از افزونه های وردپرس زیاد استفاده نکنی و توصیه میکنم برای پیشرفت و توسعه کاریت حتما به فکر یه برنامه نویس باش

به عنوان مثال یک اسکرین خدمتتون نشون بدم

این حجم فایل جاوا اسکریپت برای یک سایت وحشتناک به نظر میرسه و هر افزونه ای که فعال می کنید ممکنه دو یا سه تا همچین فایلی داشته باشه که جمع میشن و سرعت لود سایت رو پایین میارن

همچنین توصیه میکنم به جای اینکه کد های css رو داخل head قرار دادی همشون رو بردار و یک فایل به نام دلخواه مثلا style.css ایجاد کرده و بریز داخل style.css و در قسمت head لینک مربوط به منبع کد های css رو قرار بده به صورت زیر

همچنین قرار دادن کد css در داخل فایل style.css هم قواعد خاص خودشو داره که رعایت کنی در نظر گوگل و خیلی از موتور های جستجو اعتبار کسب میکنی مثلا

لینک آدرس بکگراند به جای اینکه آدرس کامل باشه به صورت زیر عمل کن

background: url(/styles/images/icon.png);

در این حالت فایل های css حتما باید در فولدر styles قرار بگیرن تا مرورگر بتونه لینک عکس رو تشخیص بده

همچنین به فایل .htaccess برو و دستورات زیر رو اضافه کن

# BEGIN Expire headers
<ifModule mod_expires.c>
  ExpiresActive On
  ExpiresDefault "access plus 1 month"
  ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
  ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
  ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
  ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
  ExpiresByType image/jpg "access plus 1 month"
  ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
  ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
  ExpiresByType text/javascript "access plus 1 year"
  ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
  ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 year"
  ExpiresByType text/html "access plus 600 seconds"
  ExpiresByType application/xhtml+xml "access plus 600 seconds"
  ExpiresByType font/ttf "access plus 1 year"
  ExpiresByType font/woff "access plus 1 year"
</ifModule>
# END Expire headers

دستورات بالا مربوط به کش فایل ها میباشد

اگر از عکس های حجیم استفاده میکنی از lazyload کمک بگیر

حرف آخر ; بهینه سازی سایت نیاز به یک برنامه نویس دارد

1 پسندیده

درود
سرعت بارگیری خوبی داره تقریبا
ببین شما اشتباهت اینه از سرور کانادا کِ پیش فرض هست روی جی تی متریکس تست میگیری
خوب شما مگه توی قاره آمریکا هستی ؟ پس باید از منطقه ای که کاربر داری تست کنی دیگه ، اروپا خیلی نزدیک حساب میشه به ما و پینگ ما تا اروپا روی شرایط مساعد شاید 50 هم نشه پس میریم سراغ لوکیشین لندن ، من روی لندن تست گرفتم سایت شمارو سه ثانیه بود اما اصلا خوب نیست به نظرم چون هیچ محتوایی سنگینی روش نزاشتی مثل تبلیغات و …
میتونی از سرویس های هاست داخلی استفاده کنی ک من خودم تجربه اشو دارم و سایت با دنیای تبلیغات توی یک ثانیه لود میشه ازش
اگر قصد جابجایی هاست ندارید هم شما دارید از افزونه راکت استفاده میکنید و میتونید با شخصی سازی تنظیمات و تست هر گزینه به بهترین نتیجه برسی
و یا افزونه لایت اسپید کش واقعا عالیه و برای بهینه کردن ارورهایی که من دیدم کنار لایت اسپید اتو اپتیمایز نصب کن
ولی میگم این ها بخش بهینه کردن وضعیته بارگیری و تاخیر زمان پاسخگویی از سرور شما حساب میاد که میتونی حداقل یک ثانیه بهبود بدی بهش توی همین حالت

3 پسندیده