راه امن ادغام وبلاگ سایت شماره یک در وبلاگ سایت شماره دو چیست؟

باسلام و عرض ادب
قصد دارم کلیه مطالب(مقالات) سایت وردپرس A (شامل متون، عکس و گالری، دسته ها و برچسبها و…) را به سایت وردپرس B منتقل کنم. راههای نرمال انتقال در مورد انتقال تعداد کم مقالات مفید هستند نظیر استفاده از خاصیت برونریزی و درونریزی هسته وردپرس. اما وقتی صحبت از انتقال 1000 مقاله میشود کار کمی سخت تر میشود و فرایند انتقال با نواقص زیادی همراه می گردد. من راههای زیر را تجربه کردم که هیچکدام قادر به انتقال بی نقص مقالات نبودند (متون منتقل شدند ولی تصاویر شاخص و ضمائم بصری داخلی خیر و …):
1-قابلیت برون ریزی و درون ریزی هسته وردپرس
2- استفاده از دو افزونه زیر:

3- دوستان راه سوم زیر را مطرح فرمودند که کمی خطرناک به نظر میرسد:
برای جابجا کردن فایل ها شما باید فولدر uploads رو جابجا کنید فقط یک مسئله که باید در نظر داشته باشید این است که فایلهای همنام اگر داشته باشید آن فایل ها رو نویسی می شود. یعنی پوشه uploads از سایت مبدأ را روی پوشه uploads از سایت مقصد کپی کنیم.!
نظر و تجربه شما در این رابطه چیست؟

سلام
ببخشید من راه سوم رو متوجه نشدم خوب به جز پوشه آپلود برای انتقال مطالب از چ حرکتی قراره استفاده بشه ؟
سوال بعدیم هم اینکه الان سایت b حاوی مطالب هست ؟ و قراره مطالب سایت A بهش افزوده بشه درسته ؟ یعنی ما الان قصد ادغام دو سایت با محتوای زیاد رو داریم ؟
اگر جواب مثبت هست باز این سوال رو ممنون میشم جواب بدید ک محتوای سایت B هم مثل سایت A سنگین هست ؟

1 پسندیده

باسلام و سپاس
بله. قراره 1000 مقاله از سایت a به سایت ‌b که الان فقط 20 مقاله داره افزوده و ادغام بشه و سپس سایت A برای همیشه نابود بشه!

وقت بخیر،

اگر اینطور است، بهتر هست که اول از وب سایت B اون ۲۰ تا مقاله رو به وب سایت A منقل کنید، بعد دامنه اصلی وب سایت A رو تغییر بدین.

3 پسندیده

با تشکر از آرتای عزیز و مهربان
پیشنهاد انتقال 20 مقاله موجود در سایت b به سایت a و تغییر دامنه اصلی برای بخش بلاگ جالب هست، فقط اگر سایت b فروشگاهی باشد و 2 گیگ محصول دانلودی و غیره دانلودی داشته باشد چه باید کرد؟ باید راهی باشد که بتوان علاوه بر مقالات(بلاگ)، کل قالب و امکانات سایت b را بر سایت a حاکم کرد و سپس تغییر دامنه را انجام داد.
کار تصحیح لینکهای سایت a که اکنون در تسخیر محتوا و امکانات سایت b هستند نیز از طریق افزونه قابل حل است. نظر شما چیست؟