راه اندازی فروشگاه دانلود فایل

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده قصد راه اندازی یک فروشگاه فایل (محصولات دانلودی) دارم اما نمی دونم از کدوم افزونه استفاده کنم EDD یا Woocommerce یا چیز دیگه.
بنظرتون کدوم بهتره؟

سلام و درود

هر دو مناسب هستند و از امکانات خوبی دارند.

می تونید از edd که بیشتر برای محصولات دانلودی هست استفاده کنین

البته ووکامرس هم خوبه و کم از edd نمی یاره و هم به عنوان محصول دانلودی و هم فیزیکی میشه استفاده کرد و از لحاظ توسعه و پشتیبانی ووکامرس بهتره. البته edd راه اندازی سریعتر و بهتری نسبت به ووکامرس داره ولی شاید با مشکل قالب برخورد کنین و تنوع کمتری داشته باشه، ولی در ووکامرس تنوع قالب و هماهنگی خیلی زیاده.

ولی هر دو عالیند ||

1 پسندیده

من افزونه edd رو نمی شناسم محمد جان اما با این به روزرسانی هایی که ووکامرس داره بیرون میده، فکر نکنم جایی برای سایر افزونه ها باشه.
ضمن اینکه پلاگین هایی نظیر ووکامرس، کارهای حرفه ای رو انجام دادن و برندسازی شده هستند. اگر هر جایی به مساله هم برخورد کنی، ده ها فاروم و سیستم پشتیبانی هستند که میتونن کمکت کنند.
این رو هم فراموش نکن که آزمایشگاه پرداخت بسیاری از درگاه ها، اگر هر پلاگینی رو پشتیبانی نکنند، اما حتما ووکامرس رو در خود دارند.

بله کاملا درسته. کمبود قالب یکی از ایرادهای edd هستش.
ولی میگم شاید سرعتش نسبت به ووکامرس بیشتر باشه چون محصولات فقط فایلی هستند.

درسته ووکامرس امکانات بیشتر و پشتیبانی خیلی بهتری داره و با یک سرچ کوچیک مشکلاتش زود حل میشه ولی فکر میکنم edd سرعت بیشتری داشته باشه چون فقط محصولات فایلی هست و قسمت های اضافی نداره.

بله از لحاظ پرفورمنس edd بهتره ولی خب چون ووکامرس امکاناتش بیشتره و جزئیات داره مقداری سنگین تره و البته حرفه ای تر

ولی اگر با edd می تونین کنار بیاین مخصوصا بحث قالبش گزینه خوبیه. سایت های خوب هم داریم که با edd دارن فایل هاشون رو می فروشن

یه مسئله دیگه که هست فایل های فروشی حجم شون زیاده و کلا حدود 500 گیگ میشه و باید هاست دانلود جداگانه برای محصولات بگیرم که موقع آپلود فایلها بره داخل هاست دانلود (با رمزنگاری و امنیت و… مربوط به افزونه).
با هردو افزونه میشه این کار رو انجام داد؟

بله در ووکامرس هم میشه و در edd هم افزونه ریموت اپلود هست که می تونین این کار رو انجام بدید و رمزنگاری انجام میشه

1 پسندیده

هاست دانلودی که برای این کار تهیه میشه باید حتما php داشته باشه یا هاست های بدون php هم جواب میده؟
چون فضای زیادی نیاز هست و بیشتر هاست دانلود ها php ندارند.

نیازی به پشتیبانی از php نیست می توانید هاست دانلود بدون php تهیه کنید. چون در واقع لینک های شما را رمزنگاری کرده و غیر مستقیم هست

2 پسندیده

ممنون از راهنمایی تون :pray:

1 پسندیده