رفع خطای missing fields در سرچ کنسول گوگل

سلام مجدد،امروز که رفتم قسمت داشبورد سرچ کنسول این پیام برام اومده بود،

و با اینکه درخواست بررسی مجدد اون صفحات قبلی و ارسال کردم اما مشکلم رفع نشد و ایندفعه پیغامش عوش شده و قرمز رنگ شده

با سلام

به دلیل اینکه پاسخ شما به تاپیک قبلی ارتباطی نداشت، این پاسخ رو تبدیل به یک تاپیک جدید کردم تا بررسی دقیق تری نسبت به اون مشکل داشته باشید.

خطای Missing Field عموما به این معنا است که وبسایت شما فروشگاهی می باشد و یک سری از مقدایر انتظار رفته (مطابق با پیش نیاز های انتظار رفته) در ساختار محصولات شما مشاهده نمی گردد.

خطا های دریافت شده از گوگل به صورت زیر است:

Missing Field برای Brand

این مورد بیانگر عدم وجود تگ Brand در ساختار محصولات وبسایت شما می باشد. برای رفع مشکل missing field brand می بایست برند محصول را از فیلد مربوطه پر کنید تا در کد هایی که موتور های جستجو می بینند بروز شود.

Missing Field برای AggregateRating

همانطور که می دانید، در هر محصول قابلیت ارسال review یا همان بازبینی وجود دارد. در صورت که نیازی به این قابلیت ندارید، آن را از تنظیم ووکامرس غیر فعال کنید.
مسیر مدیریت بازبینی ها:‌ ووکامرس> تنظیمات> محصولات> تیک review رو بردارید و ذخیره کنید.

Missing Field برای Review

این مورد هم مطابق با مورد بالا اقدام گردد. این دو به هم مرتبط می باشند.

Missing Field برای SKU

مقدار SKU شناسه یکتای هر محصول می باشد. همچون محصولاتی که در یک سوپر مارکت خریداری می شود، هر موحصولی که در سیستم های فروشگاهی اضافه می شوند، یک شناسه منحصر به فرد دارند. برای رفع این مشکل، هر محصول را ویرایش و مقدار SKU را وارد و محصول را ذخیره کنید.

پس از انجام موارد بالا، در سرچ کنسول درخواست بررسی مجدد دهید تا خطا ها رفع گردند.

البته این اطلاعات بر اساس تجارب قبلی بنده هست و ممکن است که ووکامرس تغییرات دیگری نیز اعمال کرده باشد. بقیه کاربران انجمن هم تجارب خودشون رو به اشتراک بزارن.

با تشکر

ممنونم از پاسخگویی و اطلاعات شما،مسئله دیگه ای هم که وجود داره این هست که من حدود 300 محصول دارم در حالی که گوگل فقط 33 تا رو به من نشون میده،میخواستم اگر محبت کنید در این رابطه هم من و راهنمایی کنید تا تمام محصولات و گوگل بشناسه

1 پسندیده

با سلام و وقت بخیر. موضوع شما بیشتر مربوط به اسکیمای product است و با عدم وجود فیلد نام برای برند به این صورت در کنسول نمایش داده می شود. مشکلات coverage عموما با بررسی تک تک محصولات خروجی نمیگیرد و گوگل تمام صفحات و محصولات را برای یک خطای عمده بررسی نمی کند. در صورتیکه شما مشکل فیلد نیم را برای برند و سایر فیلد های اسکیما حل کنید بصورت کلی برای تمام محصولات شما خواهد نشست و پس از 28 روز هم از کنسول خارج خواهد شد.
اگر از افزونه رنک مث استفاده می کنید حتما نام برند را با پیوند به سته بندی آن برند در اسکیمای product قرار دهید. در تنظیمات عمومی رنک مث از بخش ووکامرس، اسکیمای پیشفرض را از روی ووکامرس برداشته و روی هیچکدام بگذارید. اگر از هر افزونه دیگری برای اسکیما استفاده می کنید باید فیلد های مربوط به برند را کامل نمایید. در صورتیکه کنسول شما هشدار زرد رنگ می دهد جای نگرانی نیست و می توانید نادیده بگیرید. موفق باشید

2 پسندیده

سلام وقت بخیر

این خطا میتونید توضیح بدید
برای مبایل میارم تست زدم دیده نمیشه چه جوری باید رفع بشه
برای محصول خطا میده چیه توضیحات قبلی زحمت کشیدید انجام دادم مشکل رفع نشد .
ممنون میشم بابت خطا توضیحی بدید

سلام وقت بخیر
این مورد به دلیل عدم ریسپانسیو مناسب و همچنین شناسایی نشدن css می باشد
در لاگ سرچ کنسول بخش HTML را بررسی کنید علت مشخص است.

1 پسندیده

سلام و ارادات
من هم همین مشکل را در سایت https://asiadoor.co دارم

اگر از افزونه رنک مث استفاده می کنید حتما نام برند را با پیوند به سته بندی آن برند در اسکیمای product قرار دهید. در تنظیمات عمومی رنک مث از بخش ووکامرس، اسکیمای پیشفرض را از روی ووکامرس برداشته و روی هیچکدام بگذارید. اگر از هر افزونه دیگری برای اسکیما استفاده می کنید باید فیلد های مربوط به برند را کامل نمایید.

این قسمت را گفتید واضح تر توضیح بدید ممنون میشم

1 پسندیده

اینو چیکارش کنم؟