ریدایرکت کردن فرد به ساب دامین ثبت نام و ورود

سلام، وقت بخیر
مثلا یه سایت اصلی دارید، چند تا هم ساب دامین. چطور میشه کاری کرده که مثلا برای اینکه فرد بخواد توی هر یکی از ساب دامین ها یا سایت اصلی ثبت نام کنه به ساب دامین login ریدایرکت بشه و اونجا وارد بشه یا ثبت نام کنه بعدش دوباره به همون صفحه ای که بود ریدایرکت بشه (صفحه قبلیش).؟
در اصل ورود و ثبت نامش توی ساب دامین login باشه و اطلاعات کاربریش به ساب دامین های دیگه منتقل بشه.
ممنون

سلام

وقت شما هم بخیر.
میشه دقیقا توضیح بدین که هدفتون از انجام اینکار چیه؟

اگر احیانا تو وبسایت ها دیدید همچنین چیزی رو، اونا در واقع برای بخش لاگین بخش کاملا جدا با سرور و دیتابیس جدا درست کردن و با SSO سیستم ها رو به هم وصل می کنن. کسایی اینکار رو می کنن که چندین وبسایت دارن اما بانک اطلاعات کاربراشون یکی هست. به جای اینکه کاربرا تو هر وبسایت جدا ثبت نام کنن، یکبار ثبت نام می کنن و تو همه پلتفرم ها می تونن با همون مشخصات لاگین کنن. اگر شما فقط یه وبسایت دارید و از لحاظ برنامه نویسی این زیرساخت رو ندارید، استفاده از این روش منطقی و کاربردی نیست.

2 پسندیده

سلام،
بله دقیقا، منظورم همین هست.
ولی من یک وبسایت کلی دارم و تقریبا هر یک از امکاناتم روی یه ساب دامین روی یک سایت جدا هست.
دوست ندارم هر کاربری که بخواد از هر یک از امکانات استفاده کنه هی ثبت نام کنه.

از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کنید؟
همه سیستم ها سیستم مدیریت محتوای یکسان دارن؟

1 پسندیده

بله، از وردپرس استفاده میکنم

کار خلاصه و اینکه یه افزونه نصب کنید و تمام نیست. یه مورد هست ولی امکانات خوبش شامل هزینه میشه. از این وبسایت یه دیدن کنید، یه نسخه رایگان هم داره و برای تست خوبه. یادتون نره رو محیط توسعه استفاده کنید و بعد از اطمینان از نحوه کارکرد رو وبسایت خودتون نصبش کنید. قبل از نصب رو حالت پروداکشن حتما بک آپ بگیرید.

از طریق این مقاله با برنامه نویسی جزیی و تغییرات دیتابیسی هم می تونید این کار رو انجام بدین. خودم تست نکردم و از کارکردش اطلاعی ندارم.

2 پسندیده

خیلی ممنون بابت راهنمایی ای که کردید🙏

2 پسندیده