ست کردن dns های دامین

سلام خدمت اعضای محترم انجمن سون هاست
می خواستم دامنه ی اصلی سایتم رو تغییر بدم
الان می خوام نیم سرور هاستم رو روی دامین جدیدم ست کنم
اما هاستم دو تا نیم سرور داره
ولی دامینم 4 تا نیم سرور داره که هر 4 تاش هم مقدار دارن.
الان دو تا نیم سرور هاستم رو تو دوتای اولی دامین بزنم نیم سرور 3 و 4 دامین رو چی کار کنم؟
پاکشون کنم یا دست نزنم؟

1 پسندیده

به هر تعداد که به شما نیم سرور ارائه شده رو برای دامنتون وارد کنید و بقیه موارد رو پاک کنید و ذخیره نمایید.
2 تا نیم سرور به شما دادن همون 2 تا رو وارد کنید و مقدار 3 و 4 رو پاک کنید

2 پسندیده

ممنونم حسین اقا
لطف کردید
:two_hearts:

2 پسندیده

اگر دامنه .com باشه حدودا چه قدر طول می کشه؟

نوع پسوند دامنه مشخص کننده زمان ست شدن نیم سرور ها نیستن. ست شدن نیم سرور بستگی به شرایط جغرافیایی داره.

درسته که دامنه های ملی زمان بیشتری برای ست شدن نیم سرور ها می بره، اما این به خاطر تکنولوژی ضعیفی هست که سامانه نیک استفاده می کنه. موقعیت جغرافیایی، نزدیک یا دور بودن به دیتاسنتر ها هم می تونه تو تغییر زمان ست شدن تاثیر گذار باشه، در واقع نمیشه گفت یه زمان ثابت داره.

ست کردن نیم سرور به طور عادی بین ۱ دقیقه تا ۷۲ ساعت زمان ببره که به طور متوسط بین ۳ الی ۱۲ ساعت هست. البته این هم به شرطی هست که به تازگی نیم سرور ها رو تغییر نداده باشید. نیم سرور ها پس از تغییر می تونن کش بشن تو آی اِس پی ها و این باعث میشه که ساعت ها طول بکشه تا مجددا تغییر کنه.

1 پسندیده

متشکرم اقای سیدزاده
فقط یه عرضی داشتم.
من یه اشتباهی کردم.
حواسم نبود از طریق گزینه ی (استفاده از NameServer پیش فرض) نیم سرورهارو تغییردادم.
بعدش سریع از طریق ( استفاده از NameServer انتخابی (وارد کنید) ) نیم سرورهارو تغییر دادم.
به مشکل می خورم؟

image

1 پسندیده

خیلی سریع اگر منظورتون زیر ۵ دقیقه هست، مشکلی نخواهد بود.

بروزرسانی: @bakhtiary

برای بررسی وضعیت نیم سرور که آیا کاملا ست شدن یا خیر، از ابزار بررسی DNS که ساختیم استفاده کنین. این ابزار بهتون نشون میده که در کدام کشور ها نیم سرور های شما ست شدن. ایران هم به زودی اضافه می کنیم به لیست.

تو فیلد سمت چپ نام دامنه رو بدون http یا https بزنین و از منو ns رو انتخاب کنین.

1 پسندیده

بله کمتر از 5 دقیقه بود
این قدر حول بودم که زدم چشمشو کور کردم!
بازم ممنونم لطف کردید

1 پسندیده

فکر کنم به خاطر گندیه که زدم! :disappointed_relieved:
درست حدس زدم؟!

خیر، طبیعی هست. زمان بر هست تا کاملا از همه نقاط ست بشه. یکی از بهترین و ابتدایی ترین روش ها برای بررسی ست شدن نیم سرور در منطقه خودتون اینه که رو هاست جدید یه فایل تستی درست کنین مثلا dns.html توش هم یه پیغام بنویسین. اگر در دسترس بود یعنی ست شده و اگر 404 داد یعنی هنوز از هاست قبلی می خونه.

1 پسندیده

والا اینی که فرمودید رو متوجه نمی شم
ولی احساس می کنم اوضاع هی داره بدتر می شه!
چرا ارورای کشورا باهم فرق دارن؟

آدرس دامنه ای که دی اِن اِس ها رو بررسی می کنین چیه؟

ostadiom.com

سرور های WHOIS به دلیل بروزرسانی قانون جدید GDPR در حال تغییرات سیستم هستن و امکان دریافت اطلاعات در این لحظه وجود نداره. بعد از بررسی هایی که انجام دادم، نیم سرور های شما به صورت زیر هست:

ns74.serverpars.com.   ['78.129.212.196']   [TTL=172800] 
ns75.serverpars.com.   ['78.129.212.197']   [TTL=172800]
1 پسندیده

الان اینی که فرمودید یعنی چی؟! :sweat_smile:

سیستم های WHOIS رو به عنوان یه خودرو در نظر بگیرید، حالا به خاطر اختلالت فنی که این خودرو داشته، بردنش تعمیرگاه و استفاده از اون در این لحظه غیر ممکن هست. فقط dns.7ho.st نیست، تمامی سیستم هایی که whois رو از طریق API ارایه میدن اینجوریه.

در مورد قانون جدید GDPR می تونین این مقاله رو مطالعه بفرمایید.

1 پسندیده

پس جای نگرانی نداره؟
یعنی ست می شه ؟

بله، جای نگرانی نیست. اون فایلی که گفتم رو بسازید، و مطمین بشین که کش مرورگر رو کاملا خالی کردید تا اطلاعات کش شده بهتون نشون نده.

1 پسندیده

روی چه هاستی؟
با چه دامینی؟
خب این اصلا چه جوری می تونه به این که بفهمیم دی ان اس ست شده یا نه کمک کنه؟

ببینید خیلی سادست.

این فایل رو باید روی هاست جدیدی که به تازگی نیم سرور ها رو بر روی اون تنظیم کردید ایجاد کنین.

یه فایل به هر نامی که دوست دارید ایجاد و داخل اون فایل یه پیغام بزارید برای خودتون.
نام فایل مثلا: salam.html بعد اون رو داخل پوشه public_html آپلود کنین. حالا اگر آدرس ostadiom.com/salam.html رو تو مرورگر بزنین ۲ حالت داره:
۱- اگر به شما خطای ۴۰۴ داد، یعنی این فایل وجود نداره که معنیش اینه که هنوز نیم سرور ست نشده و همچنان از هاست قدیمی می خونه.
۲- اگر اون متنی که تو فایل salam.html رو بهتون نشون داد، یعنی نیم سرور ها تغییر کرده، چون این فایل فقط روی هاست جدید موجود هست و از انجا می خونه.

دیگه نمی دونم چطور از این واضح تر توضیح بدم :yum:

1 پسندیده