ست کردن dns های دامین

ببینید خیلی سادست.

این فایل رو باید روی هاست جدیدی که به تازگی نیم سرور ها رو بر روی اون تنظیم کردید ایجاد کنین.

یه فایل به هر نامی که دوست دارید ایجاد و داخل اون فایل یه پیغام بزارید برای خودتون.
نام فایل مثلا: salam.html بعد اون رو داخل پوشه public_html آپلود کنین. حالا اگر آدرس ostadiom.com/salam.html رو تو مرورگر بزنین ۲ حالت داره:
۱- اگر به شما خطای ۴۰۴ داد، یعنی این فایل وجود نداره که معنیش اینه که هنوز نیم سرور ست نشده و همچنان از هاست قدیمی می خونه.
۲- اگر اون متنی که تو فایل salam.html رو بهتون نشون داد، یعنی نیم سرور ها تغییر کرده، چون این فایل فقط روی هاست جدید موجود هست و از انجا می خونه.

دیگه نمی دونم چطور از این واضح تر توضیح بدم :yum:

1 پسندیده

هاستم که جدید نیست. دامینم جدیده
من این یه تیکه رو که می فرمایید متوجه نمی شم

خوب این فایل رو همین هاست آپلود کنین!! این هاست و اون هاست نداره. اینا همش مثال بود! اصل مطلب اینه که با این کار بتونین متوجه بشین که آیا نیم سرور ست شده یا خیر!

شما کاری نباید بکنین. فقط باید صبر کنین. شما زمانی باید نگران بشین که ۷۲ ساعت گذشته باشه.

2 پسندیده

الان بیشتر از 72 ساعت می گذره اما هنوز ست نشده :disappointed_relieved:
چی کار باید بکنم؟
@arta

نیم سرور هایی که ست کردین چیه؟

من پاک گیج شدم
مگه دامنه ای که جدید خریداری می شه نباید اول نیم سرور هاست رو به جای نیم سرور دامنه وارد کرد؟

الان مشکل ست کردن نیم سرور اول یا آخر نیست.
الان مشکل شما اینه که دامنه رو به هیچ هاستی متصل نکردید که بخواین متوجه بشین ست شده یا نه. شما دامنه رو هاست اضافه کردید؟

1 پسندیده

منظورتون از اضافه کردن دامنه به هاست ادان هست؟

حالا ادان، پارک یا دامنه اصلی. به هر روشی که خودتون تصمیم دارید.

1 پسندیده

نه
من فکر می کردم اول باید دی ان اس رو ست کرد
بعد دامنه ی اصلی رو تغییر داد

این موضوع اصلا ربطی نداره به اینکه اول ست کنین یا آخر. شما وقتی نیم سروری رو روی دامنه تنظیم می کنین، باید دامنه رو به همون هاست متصل کنین. مثل این میمونه که دامنه شما پشت درهای بسته مونده. وقتی دامنه منظور، به هاست مورد نظر اضافه نشده، این دامنه ای که نیم سرور رو بهش متصل کردید چطور باید محتوایی به شما نشون بده؟

اگر این طوری بود هر کی میومد یه نیم سرور از یه شرکت هاستی رو به دامنش تنظیم می کرد و مجانی از هاستشون استفاده می کرد. :yum:

1 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile:
خب الان با توجه به این که قراره این دامنه ی جدید دامنه ی اصلی سایت بشه می فرمایید چی کار باید بکنم؟
مستقیم باید وارد قسمت تغییر دامنه ی اصلی بشم و این دامنه رو وارد کنم؟

بله، اگر این اون چیزی هست که تصمیم دارید.

1 پسندیده

بله می خوام که این دامنه از این به بعد دامنه ی اصلی سایتم باشه
پس می فرمایید نیازی به پارک و ادان نداره دیگه؟
مستقیم به عنوان دامنه ی جدید واردش کنم؟

نه نیازی نیست. همین کار بکنین. دامنه رو به عنوان دامنه اصلی داشته باشید.

1 پسندیده

ببخشید یه سوال دیگه
این که با www یا بدون اون و یا https وارد بشه مهمه؟
یا صرفا همون دامنه ی خالی رو وارد کنم؟

فقط دامنه خالی example.com

1 پسندیده

باز هم ممنونم اقای سیدزاده خیلی لطف کردید
ولی خیلی تعجب می کنم. شما این قدر ساده و روون گفتید
ولی بقیه سایت ها این قدر پیچیده گفتن
می گن اول باید دامنه رو ادان کنی
بعد توی htaccess یه کدی رو وارد کنی. اگر ssl هم داشته باشی یه مکافات دیگه داری
برای ساب دامین ها هم یه دردسر دیگه
اخر سر هم باید بیای توی دیتابیس یه سری تغییرات ایجاد کنی

1 پسندیده

شاید سوال تو سایت های دیگه یه چیز دیگه بوده. تو اینترنت همیشه نمیشه دقیق همون مشکلی که دارید رو پیدا کنین. مگر اینکه سوالتون رو مطرح کنین.

1 پسندیده

موضوع همون تغییر دامنه ی اصلی سایت بود
شما گفتید که برای تغییر دامنه ی اصلی سایت،برای ساب دامنه ها لازم نیست کار خاصی انجام بدم
ولی توی اموزش های توی اینترنت نوشتن که برای ساب دامنه باید تمام فایل های ساب دامنه ی قبلی رو کپی کنم
و روی دامنه ی جدید یه ساب دامنه جدید درست کنم و فایل هارو توی اون بریزم