سرعت در فروشگاه ووکامرسی

با سلام خدمت دوستان
من یک فروشگاه ووکامرسی دارم و روی سرعتش کار میکنم ،
لینک سایتم : gadgetchi .com

با سرچ های فراوان یک سری تنظیمات و راه حل برای سرعت سایت پیدا کردم و عملی کردم >>> نتیجه جی تی متریکس و وب پیج تست هم خوب شده بود و راضی بودم .
از افزونه WEBP برای بهینه سازی تصاویر استفاده میکنم که راضیم ازش
برای کش و مینیفای از لایت اسپید استفاده میکنم با توجه به اینک سرورم هم لایت اسپیده طبق گفته دوستان افزونه بهتری هستش
از کلودفلر هم استفاده میکنم و طبق تست ها و سرچ های مختلف با wp cloudflare super Page Cache
تست های سایتم با فعال بودن کلود فلر و لایت اسپید :

https://gtmetrix.com/reports/gadgetchi.com/JZqCqN7J/
https://www.webpagetest.org/result/211202_AiDcFS_b9b041d7ad55fc9553cb18830cd062e5/

به طور کلی من از این پکیج راضی بودم تا موقعی که متوجه یک سری مشکلات توی سایتم شدم :
مثلا ، صفحه اصلی سایت سرعت عالی ای داشت و ولی وقتی روی یک محصول کلیک میکردی که واردش بشی خیلی طول میکشید تا اولین بایت لود بشه و خیلی تجربه ی بدی به کاربر میداد ( البته بعد از کش شدن اون صفحه این مشکل حل میشد . ولی خب همیشه همه صفحات کش شده نبود ! )
یا مثلا عملکرد مدال دیجیتز به مشکل میخورد و باید کش لایت اسپید رو پاک میکردم تا درست بشه، باز بعد چند ساعت مشکل دار میشد !
پس تصمیم گرفتم با آزمون خطا ریشه یابی کنم
اول افزونه wp cloudflare super Page Cache و کلا کلودفلر رو غیر فعال کردم و دی ان اس هارو تغییر دادم روی هاست خودم و کلا کلودفلر اف شد >>>> توی ابزار جی تی متریکس و وب پیج تست نتیجه سایتم خیلی افت کرد که طبیعی بود .
حل شدن مشکلات و کاربرد واقعی مهم تر از تست ها بود پس رفتم خودم مشکلی که با لود صفحات داخلی داشتم رو تست کردم و دیدم مشکل سرعت لود صفحات پابرجاست و حل نشده ! پس نتیجتا ، مشکل از کلودفلر نبود .
پس نتیجه گرفتم مشکل از لایت اسپید باشه ( البته مشکل دیجیتز در این تایم کم قابل تست نبود ولی خب با توجه به اینکه با پاک کردن کش لایت اسپید مشکل حل میشد ، اونم حدس میزنم مشکل لایت اسپید باشه )
پس تصمیم گرفتم علاوه بر کلودفلر ، لایت اسپید رو هم غیر فعال کنم
و در نتیجه مشکل حل شد و الان سرعت لود صفحات داخلی سایت به حالت عادی برگشته ! نمیگم عالیه ولی مثل زمانی که لایت اسپید فعال بود عذاب آور نیست !!

ظاهرا اینجوری خشک و خالی بدون کش و مینیفای سایتم بهتر عمل میکنه ( البته فقط در کاربرد )
اما در تست های جی تی متریکس و وب پیج تست به شدت افت کرد و حتی از زمانی که کلودفلر رو غیر فعال کردم هم بیشتر افت کرده و واقعا افتضاحه !!
توی وب پیج تست فولی لود رو میزنه 37 ثانیه !!! میتونین توی این لینک ببینین :

https://www.webpagetest.org/result/211203_BiDcNX_fee10e1477790df25646c6441d5fc09e/

جی تی متریکس هم کلا ارور میده و تست رو تکمیل نمیکنه ! میگه The page took too long to load

حالا این وسط من موندم چیکار کنم !! افزونه کش در امار تست ها خیلی خوب عمل میکنه و همه میگن نیاز هر سایتی هست ! پس نمیشه کنارش گذاشت و باید فهمید مشکل از کدوم تنظیماتش هست !
کلودفلر هم که ظاهرا ضرری نداشت و تاثیر مثبت کم ولی محسوسی داشت !
اصلا برای فروشگاهای ووکامرسی که فقط در ایران فروش دارن افزونه کش یا سی دی ان نیاز هستش ؟
چیکار کنم نتیجه تست ها بهتر بشه ؟

اینم بگم
نتیجه تست های سایت دموی پوستم خیلی خوب بوده (لینک دمو پوستم رو همون اول گذاشتم) ، با اینکه بدون سی دی ان و افزونه کش و مینفای هستش ! من اگه به همون اندازه دمو هم برسم راضیم
سایت من حجم جاوا اسکریپت و فونت و سی اس اسش بیشتر از دمو شده ظاهرا ، دلیلشم نمیفهمم
و توی تست ها (اگر کش و مینفای و سی دی ان رو اف کنم ) سایته من خیلی بدتر از دمو عمل میکنه !
من به حد دموی پوستمم برسم راضیم واقعا !!!
تست سرعت سایت دموی پوستم :

تازه بدونه افزونه کش و مینیفای و سی دی ان !
لطفا یکی کمکم که اگر راهنمایی داره بگه
لینک دموی پوستم : dina.elmfile.ir