سرعت لود اولیه سایت و سرعت لود در موبایل

سلام

در pagespeed گوگل سرعت سایت در نسخه موبایل رو امتیاز 10 میده!!!
و در نسخه ی دسکتاپ 90 میده با اینکه هاست خارجی هست و دسترسی گوگل بهتر هست به سایت

سوال دومم این هست که
کاربر برای بار اول اگر سایت رو با مرورگرش بخواد باز کنه بسیاار کند باز میشه
ولی در بار دوم مشکلی نیست
این مورد به خاطر این هست که هاستم خارجی هست؟ ایرانی باشه این مشکل نیست؟

2 پسندیده

سلام
بحث نمیتونه هاست باشه ، چون روی همون سرور سایت های دیگه این روند نیستن ،
اون پریلود که آیکون قرمز بارگیری میشه تا سایت باز بشه رو لطفا غیرفعال کنید و نتیجه تست رو اعلام کنید

1 پسندیده

انجام دادم و تست گرفتم

تفاوت خاصی ایجاد نشد متاسفانه

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

1 پسندیده

منم همچین مشکلی دارم و هنوز نتونستم حلش کنم متاسفانه

1 پسندیده

کسی تجربه ای نداره؟؟

افزونه کش و بهینه سازی چی استفاده میکنید ؟ افزونه Auto Optimize رو کنار افزونه کنونی فعال کنید و گزینه های بهینه سازیش رو تیک بزنید و کش رو خالی کنید و مجدد تست بگیرید!
افزونه سئویی ک استفاده میکنید اگر یوست هست لطفا یکبار غیرفعال کنید ، کش رو خالی کنید اجازه بدید چند دقیقه بگذره و مجدد تست کنید ( تجربه تداخل افزونه سئو یوست رو توی سرعت لود بیش از چند ده بار دیدم)
از سمتی سعی کنید یکی از برگه های سایت یا پست هارو تست کنید ببینید همین مشکل رو داره ؟
اینطوری میتونیم متوجه بشیم مشکل از ابزار زیادی ک توی صفحه اصلی سایت هست ایجاد شده یا خیر !!
این چند مورد مخصوصا مورد آخر رو تست کنید بهم اعلام کنید

1 پسندیده

سلام

افزونه کش wp rocket استفاده میکنم

صفحه اصلی 92 در دسکتاپ و در موبایل حدود 10 !!!

غیر صفحه اصلی سایت رو تست سرعت گرفتم از 12 شد 19

یوست رو غیر فعال کردم کش رو پاک کردم و تست کردم سرعت صفحه از 19 شد 14 و صفحه اصلش از 12 شد 14
افزونه رو هم نصب کردم تفاوت خاصی نکرد :sob: :sob: :sob:

ببینید ، حالا ما باید یه تستی از قالب بگیریم ، یه لطفی کنید قالب پیش فرض رو بزارید ، تست کنید ببینید نتیجه چطور میشه ؟

https://azin.elmfile.ir/ قالب این هست

تست گرفتم شد 41 موبایل

1 پسندیده

ببین دوست من اولین ایراد و اصلی ترین برای مشق آنلاین عناصر غیر سفید و فایل هایSVG این چیزیه ک گوگل داره ازت ایراد میگیره
مسئله اصلی بعدی مشکل اصلی و بی چون و چرای فایل های CSS شماست 6 ثانیه تاخیر ازتون میگیره برای این روند ک میشه 60 امتیاز تقریبا
این دوتتا لینک پیشنهاد گوگل هست برای وردپرس تا این مشکلات رو با این افزونه ها برطرف کنید
https://wordpress.org/plugins/search/critical+css/
https://wordpress.org/plugins/search/defer+css+javascript/
شما از همین افزونه هایی ک گفتم استفاده کنید حداقل میتونی امتیاز رو روی 80 - 90 ببری
من الان سایت های خودمون ک روی همین سرورها هست حتی داخلی چک میکنم زیر 70 نیست ، و این یعنی بهترین حالت ، شما این بخش افزونه رو بررسی کنید اگر مشکلی بود و دانش کافی برای استفاده ازشون رو نداشتید بگید تا براتون اوکی کنیم

1 پسندیده

واقعا ممنون از وقتی که میگذارید

من wp rocket رو دارم غیر فعال کردم و w3 total رو نصب کردم و با مطالعه دقیق تنظیم کردم

سرعت صفحه اصلی سایتم هم از 1.7 ثانیه رفت روی 8 ثانیه و بدتر شد

دوباره wp rocket رو فعال کردم و سرعت باز به زیر 2 ثانیه در جی تی متریکس رسید

ور در گوگل دسکتاپ 82 و موبایل 38 شد!!

1 پسندیده

ببینید برای رفع مشکلات سی اس اس میتونید از اون افزونه ها ک گفتم استفاده کنید شک نکنید مشکل حل میشه این چندتارو حتما یکار بگیرید

2 پسندیده

دوستان مشکل امیر عزیز هم حل شد کد جاوا اول لود میشد بعد css جاوا رفت فوتر و مشکل حل شد ، ایشون یادشون رفت فکر کنم تو تاپیک اعلام کنن من خودم گفتم برای دوستانی ک مشکل رو دارن کمکی بشه بهشون

3 پسندیده

سلام
دوستان مشکل حل شد و هم سرعت بارگذاری بهتر شد هم سرعت موبایل در در گوگل اسپید حدود 70 شد و دسکتاپ 94 که عکس هاشون ارسال میشه
اما بریم سراغ اصل قضیه

افزونه wp rocket در کنار autoptimize عالی عمل میکنه

فقط به این نکته توجه کنید

تک تک امکانات رو اول دونه دونه فعال و کش رو خالی کنید سپس تست جی تی متریکس و گوگل اسپید بگیرید و در صورت عدم نتیجه ی مثبت یا منفی بودن غیر فعال کنید برید گزینه ی بعد
من باور کنید بین این همه گزینه فقط یکی دو تا تیک تاثیر مثبت داشت و تماماااا نتیجه ی منفی داره که بستگی به قالب تاثیرگذاری ها متفاوت هست

گزینه ی دوم دیفر کردن جاوا و css هست که با افزونه های جانبی امکان مدیریت دارید

استفاده از دو اتربیوت defer و async در کدهای JS باعث برطرف کردن خطای Prefer asynchronous resources و خطای Defer parsing of JavaScript در جی تی متریکس خواهد شد. وقتی از این دو اتربیوت استفاده کنید به مرورگر میگید که منتظر لود شدن کامل فایل‌های جاوا اسکریپت نمونه و همزمان با اینکه داره فایل JS رو لود میکنه سایر فایل‌ها و صفحه HTML رو هم لود بکنه که در این حالت مشکلی از نظر لود صفحه وجود نخواهد داشت. این دو نوع اتربیوت تفاوتی که با هم دارند در این هست که اگر از حالت defer استفاده کنید، مرورگر منتظر میمونه تا صفحه HTML هم لود بشه و بعد شروع به اجرای فایل JS بکنه اما در صورتی که از حالت async استفاده کنید، به محض لود کامل فایل شروع به اجرا شدن میکنه و دیگه منتظر نمیمونه که بعد از لود کامل صفحه HTML اجرا بشه. در نتیجه بهتره که از گزینه async استفاده کنید.

ممنون از تیم 7 هاست که صبوری کردن و مزاحمت های بنده رو تحمل کردند

Untitسیبled Untییبitled

7 پسندیده

من برنامنویسیشو بلد نیستم، افزونه راکت رو دارم، افزونه autoptimize روش نصب کنم خودش دیفر میکنه ؟

1 پسندیده

سلام نیاز به برنامه نویسی نیست نصب کنید تنظیمات لازم رو انجام بدید و گزینه هارو تک تک فعال کنید تا اوکی بشه نتیجه ای ک میخواید

4 پسندیده

باشه خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون

4 پسندیده