سرعت پایین لود پیشخوان وردپرس

با سلام.
مشکلی داریم با پیشخوان وردپرس این هست که سرعت لود پیشخوان بعضی موقع ها بسیار پایین هستش و اذیت کننده میشه.
سرعت لود سایت اصلی مشکلی نداره ولی پیشخوان و قسمت های مختلف به شدت اذیت می کنه.
هر راهی هم که می تونستیم امتحان کردیم و جواب نگرفتیم.
shop.bazinovin.ir

سلام داود جان، یکی از گزینه هایی که ما بعد از ایجاد و راه اندازی ووکامرس برای افزایش سرعت پیشخوان انجام میدیم غیر فعال کردن قسمت رهگیری استفاده از تنظیمات ووکامرس هست به این ترتیب می تونی غیر فعال کنی:
پیشخوان - ووکامرس - پیکیر بندی - تب پیشرفته - گزینه woocommerce رو کلیک می کنی و تیک رهگیری را فعال کنید رو بر میداری :point_down:

2 پسندیده

بله این کار رو قبلا انجام دادم و تاثیری نداشته.

تیک گزینه نمایش محصولات پیشنهادی رو هم باید برداری.

ببینید به طور کلی اگه سایتتون داخل هاست ایران هست باید تیک هر گزینه ای که باعث میشه اون افزونه یا قالب با سرور مادر ارتباط برقرار کنه رو بردارید. که این حالت بیشتر تو افزونه‌ها و قالبهای پولی پیش میاد. چون به خاطر تحریمها سایت نمیتونه با سرور مادر ارتباط برقرار کنه و سرعت سایت کم میشه.

احتمال دیگه‌ای هم که هست ممکنه سایتتون خطای curl (به فارسی سی یو آر ال) بده، که این هم باز به خاطر عدم برقراری ارتباط یه افزونه یا قالب سایت با سرور مادر هست که باعث کند شدن سایت در پیشخوان میشه. این خطا پشت پرده هست و در ظاهر دیده نمیشه. برای پیدا کردن این خطا و اینکه ببینید مال کدوم افزونه و قالب هست باید افزونه query monitor رو نصب کنید و دونه دونه کوئری‌ها رو بررسی کنید و اگه خطای curl دیدید، باید لینکش رو بردارید و به پشتیبانی هاست بدید تا مشکل رو برطرف کنند. معمولا پشتیانی خودش این مشکل curl رو حل میکنند.

اگه هیچ کدام اینها نبود مشکل از چیز دیگه‌ای هست، یه بار همه افزونه ها و قالب ها رو غیرفعال کن ، ببین مشکل برطرف میشه یا نه، اگه برطرف شد، بعد دونه دونه افزونه ها رو فعال کن و ببین کدوم یکی باعث ایجاد این مشکل میشه.

اونجایی که فرمودین هیچ تیکی وجود نداره.
خطای curl رو چک می کنم.
میشه یه نمونه از این خطای curl که نشون میده رو برام بفرستید که ببینم چه شکلی در افزونه نشون میده؟
اگر این مشکل هم وجود نداشت، میرم سراغ افزونه ها.

ارور cURL 28 هست. باید خودت بگردی پیدا کنی. من الان که نمونه ندارم.

این ارور یعنی پلاگین یا قالب میخواد با سرور مادر ارتباط برقرار کنه اما نمیتونه و این کار رو همش پشت هم انجام میده و باعث میشه سرعت پیشخوان بیاد پایین. معمولا با سرورهای خارجی که ایران رو تحریم کردند این مشکل پیش میاد.

شاید هم مشکلتون این نباشه.

بهتره اول تست غیر فعال کردن افزونه‌ها رو بگیرید، ببینید مربوط به افزونه خاصی هست یا نه

1 پسندیده

افزونه query monitor رو نصب کردم. فقط می فرمایید کجاش رو باید چک کنم؟
قسمت PHP Errors ?
ستون سمت چپش چندین تا قسمت داره.

قسمت http api calls

بهتره قسمتهای دیگه رو هم چک کنید

تنها چیزی که پیدا کردم همین بود.

اول پلاگین product extractor for woocommerce رو غیر فعال کن ببین نتیجه چی میشه.

اگه نتیجه نداد، خود ووکامرس رو غیرفعال کن.

1 پسندیده