🔥 کوتاه کننده لینک (بروزرسانی ۲ اسفند ۱۴۰۰)

وقت بخیر دوستان

یه پروژه جدید کوتاه کننده لینک راه اندازی کردیم. این پروژه جدی هست و با دامنه zaya.io به عنوان دامنه اصلی و دامنه های فرعی زیر قابل استفاده هست:

zaya.link
zood.link
tipy.link
urls.st
kut.st

همچنین کاربران می تونن دامنه یا ساب دامنه خودشون رو به سیستم اضافه کنن و لینک ها رو با برند خودشون کوتاه کنن. فرضا برای ما که دامنه 7ho.st هست، یه ساب دامنه link.7ho.st ایجاد کردیم و لینک های کوتاه شده به این شکل میشن: http://link.7ho.st/vdz24

امکانات سیستم کوتاه کننده لینک زایا:

• ساخت لینک با UTM
  • انتخاب دامنه های ارایه شده توسط سیستم یا دامنه/ساب دامنه دلخواه شما
  • امکان ساخت Alias یا همون slug دلخواه برای لینک (مثلا: http://link.7ho.st/forums)
  • امکان موضوع بندی لینک های ساخته شده برای نظم بهتر و شناسایی سریع تر
  • قرار دادن رمز عبور بر روی لینک های کوتاه شده
  • امکان تعیین زمان و ساعت انقضا برای لینک
  • امکان ریدایرکت بازدیدکننده به لینکی متفاوت بعد از مثلا ۱۰۰ کلیک
  • امکان تعیین حریم خصوصی نمایش آمار لینک به صورت خصوصی یا عمومی (جداگانه برای هر لینک)
  • امکان غیر فعال و یا فعالسازی مجدد یک لینک کوتاه شده
  • هدفگیری جغرافیایی بر اساس کشور
  • هدفگیری پلتفرم های خاص (مثلا اگر کاربر از اندروید وارد میشه به لینک مخصوص خودش منتقل شه)
  • امکان ساخت Rotation (می تونید چندین لینک رو تعریف کنید و ترافیک رو بر این لینک ها تقسیم کنید. مناسب برای پیاده سازی A/B Testing)
  • کوتاه کردن لینک به صورت دسته جمعی
  • دانشنامه توسعه دهندگان
  • امکان ساخت کلید API
  • ربات تلگرام zayalinkbot
  • نسخه روشن و نسخه تاریک
  • سیستم دانشنامه (بخش آموزشی)
  • بخش تیم (مدیریت اعضای گروه با دسترسی های تعیین شده)
  • سیستم کسب درآمد
  • ابزار بوکمارکلت (با بوکمارکلت، می تونید خیلی راحت از هر صفحه ای لینک اون صفحه رو کوتاه کنید)
  • ورود و ثبت نام با گوگل
  • ورود دو عاملی 2FA
  • افزونه وردپرس (سازگار با ووکامرس)

امکانات برنامه ریزی شده:

• افزونه مرورگر کروم
  • افزونه مرورگر فایرفاکس

بروزرسانی ها و امکانات جدید

برای مشاهده بروزرسانی ها و امکانات جدید به صفحه لاگ تغییرات مراجعه کنید.

اگر مایل هستید بیشتر از امکانات و مزایای یک ابزار کوتاه کننده لینک اطلاعات کسب کنید، حتما مقاله تکمیلی که توسط @sadeghi عزیز نوشته شده رو مطالعه کنید.

لطفا نظر و پیشنهادتون رو جهت بهتر کردن این سیستم ارسال کنید.

25 پسندیده

عالیه. انشالله به یاری حق، در این مورد هم موفق باشید.

6 پسندیده

کاربری راحت و قشنگی داره :slight_smile:
امیدوارم که نتیجه ای رو که میخواید بگیرید.

3 پسندیده

دقیقا دنبال همچین چیزی بودم
بعد از مطالعه توضیحات بی درنگ عضو شدم
به شدت عالی و کاربردی
:+1: :+1: :+1:

2 پسندیده

همچنان بی صبرانه در انتظار افزونه وردپرس زایا هستیم

2 پسندیده

حدود ۲ الی ۳ هفته دیگه آماده میشه.

3 پسندیده

با توجه به اینکه API داره، با توجه به اینکه خودتون برنامه نویسی هستید، می تونید خیلی کارا باهاش انجام بدین.

3 پسندیده

سلام
لطفا ثبت نام و ورود با گوگل هم اضافه کنید
وقت گیره هر دفعه بخوایم ایمیل پسورد بزنیم

با تشکر

3 پسندیده

تو برنامه هست. تو تاپیک اول همه امکاناتی که قراره در آینده اضافه بشه رو نوشتیم. آپدیت بعدی حدود ۲ الی ۳ هفته دیگه میفرستیم بالا، سعی می کنیم همه اینا رو یه جا بزنیم. البته خوب تعدادش زیاد بشه تستش سخت تر میشه.

3 پسندیده

آره ، اتفاقا کلی ایده به سرم زد پیاده کنم
وقت کنم یه حرکتی میزنم

اگه رمز عبور یکبار مصرف رو به سیستم اضافه کنید
یا تاریخ انقضا در لحظه

میشه یه سیستم فروش فایل عالی طراحی کرد

چند لینک یک بارمصرف ، برای یک لینک
یا چند لینک با تاریخ انقضا ، برای یک لینک
و نشه رد منبع لینک اصلی رو گرفت

هر شخص با API خودش
تو هر پلتفرمی سیستم رو پیاده میکنه

5 پسندیده

این امکانات کمی از ایده اصلی این سیستم دور هست. ولی در آپدیت جدید برنامه داریم که تمامی امکانات ممکن رو در API قرار بدیم تا هر چیزی امکان پذیر باشه. توسعه دهندگان خیلی راحت می تونن هر برنامه ای که دارن رو پیاده سازی کنن.

فعلا با اولویت اینا قراره پیاده سازی بشه:

• تکمیل API
  • پلاگین وردپرس
  • کامپوننت دیسکورس
  • ربات تلگرام
  • ابزار بوکمارکلت

اول روش های استفاده رو راحت تر کردن اون رو فراهم کنیم و بعد به امکانات جانبی می پردازیم.

5 پسندیده

درسته مهندس ، مسلما باید طبق ایده اصلی پیش برید

همونطور که خودتون هم میدونید
به شدت تکمیل API باید تو اولویت باشه

در کل تا همینجاشم یه سیستم عالی و کاربردی ای دارید

3 پسندیده

سلام خیلی عالیه من دنبال همچین سرویسی بودم برای سایتم.
میرم تو کارش ببینم چطوریه.
دامنه لینک کوتاه رو باید روی خود همون هاستی که سایت اصلی دخلش هست پارک کنم؟

2 پسندیده

رو دو حالت می تونی این کار رو انجام بدی.

۱- اتصال دامنه

تو حالت اتصال دامنه، یکی از دو حالت زیر رو انتخاب کنید:

الف - برای اتصال دامنه می تونید دامنه رو به نیم سرور یکی از هاست هایی که دارید ست کنید و بعد دامنه رو از طریق Alias اضافه کنید. سپس از طریق Zone Editor، خود دامنه رو ویرایش کنید و مقدار آی پی رو به آی پی سرور ما تغییر بدین.

ب - همچنین می تونید دامنه رو به کلودفلر یا آروان کلود متصل کنید سپس از تب DNS آی پی رو به آی پی سرور ما متصل کنید.

۲- اتصال ساب دامنه

اتصال ساب دامنه که ساده هست. فرضا اگه دامنه شما example.com هست، فقط کافیه از بخش Zone Editor یه رکورد A ایجاد کنید، مثلا go.example.com و این رکورد رو به IP سرویس کوتاه کننده لینک تو این صفحه متصل کنید. به همین سادگی.

به دلیل اینکه وب سایت رو تازه راه اندازی کردیم هنوز وقت نکردیم بخش های دانشنامه رو تکمیل کنیم. بعد از تکمیل افزونه وردپرس حتما بخش دانشنامه رو تکمیل می کنیم.

ممنون

4 پسندیده

تشکر از توضیحتون به نظرم حالت اول بخش ب- گزینه خوبی باشه.
به این شکل انجام میدم

3 پسندیده

به نظره من ساب دامنه گزینه بهتریه.

چون شما میتونی دامنه لینک کوتاهت و آدرسی که لینک کوتاه به اون هدایت میشرو یکی کنی.

در حالته دامنه، باید از یک دامنه جانبی به صورت Alias استفاده کنی که در این صورت دامنه لینک کوتاه و مقصد متفاوت میشه.

درست میگم @arta؟

1 پسندیده

درسته ولی خوب بعضی ها هم هستن که دامنه کوتاه خودشون رو دارن، مثلا akbari-pizza.com بشه akbari.pizza یا حتما دیدین تلگرام و و تویتر هر دو دامنه های کوتاه اختصاصی خودشون رو دارن با نام های t.me و t.co

اگر دامنه نابی نداشته باشید ساب دامنه بهتر هست. البته باز هم به استفاده کاربری بستگی داره.

3 پسندیده

من از دامنه tc.ir میخوام استفاده کنم برای سایت talachart.ir به نظرم اگر بخواهم با ساب دامنه با این لینک استفاده کنم بازم نمیشه گفت لینک کوتاه هست خیلی بلند تر میشه

2 پسندیده

دامنه tc.ir فک نکنم وجود داشته باشه.

تا اونجایی که یادم میاد حداقل کاراکتره دامنه های ملی ۳تا هستش.

و صرف وجود داشتن دامنه هم ملاک نیست، شما باید امکان مدیریت دامنه رو داشته باشید.

1 پسندیده