عوض کردن قالب یا اضافه کردن افزونه؟

سلام دوستان من برای سایت فروشگاهی خودم از قالب hello elementor استفاده میکنم.

این پوسته بسیار سبک و برای طراحی با المنتور عالی هست ولی یک جاهایی دست ادم رو برای طراحی تنگ میذاره.
مثلا صفحه: تسویه حساب-صفحه ویترین فروشگاه-و قسمت هایی از ووکامرس
من سعی کردم با افزونه های مکمل و جانبی این مشکلات رو حل کنم به خصوص افزونه آلتیمیت ادان در زمینه ووکامرس کمک ساز بوده.

ولی در نهایت من از این قالب رضایت چندانی ندارم زیرا تماما نمیشود تمام قسمت هارا سفارشی سازی کرد به خصوص صفحه تسویه حساب که کامل سفارشی سازی نشده.مثلا با افزونه آلتیمیت ادان توانستم تسویه حساب را مرحله ای کنم ولی نتونستم فونت و استایل های اون رو تغییر بدم و هنوز رنگ دکمه خرید من بنفشه.

-حالا سوال اینجاست که آیا کسی افزونه مکمل یا جانبی برای حل این مشکلات میشناسه؟
-آیا قالب عوض بشه بهتره یا افزونه به این قالب اضافه بشه؟
(اگر با قالبی مثل وودمارت عوض بشه افزونه های {پنل کاربری-آلتیمیت ادان - فیلتر محصولات - سوییچ محصولات متغییر - جست و جوی ایجکس - مگامنو} نیاز نخواهد بود)
-با این حساب کدوم راه مناسب تره ؟و با انتخاب اون راه به من قالب یا افزونه مورد نظر را پیشنهاد بدین

ممنونم که تا اینجا مطالعه کردین و امیدوارم این سوال با جواب های شما به کمک بقیه هم بیاد.

@Angel
@arta
@Rahim
@arash

سلام وقت بخیر
شما اگر قصد دارید روی قالب hello elementor تغییرات اعمال کنید توصیه میکنم به صورت کدنویسی موارد را اضافه و تغییر دهید استفاده بیش از حد از افزونه در وردپرس توصیه نمی شود.
اما اگر قصد دارید از قالب دیگری استافده کنید توصیه میکنم قالب وودمارت را از مرجع خارجی تهیه نمائید نسخه ای که به صورت فارسی شده ارائه می شود مشکلات بسیار زیادی دارد.
قالب آوادا نیز قالب مناسبی می باشد.
نظر شخصی من این می باشد که اگر نیاز به تهیه قالب اورجینال و باکیفیت هستید از مرجع اصلی خود قالب این مورد را تهیه نمائید تا در آینده دچار اختلال در سایت نشوید.
اما سوال شما در مورد استافده از افزونه در وردپرس شخصا توصیه نمی کنم افزونه هایی کمه ضروری نمی باشد را نصب کنید، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار مناسبی می باشد ولی به این دلیل که اکثر پلاگین ها کارهای پردازشی انجام میدهند و اتصال api دارند در صورتی که برای هر موردی افزونه نصب کنید باعث می شود که منابع مصرفی سرویس شما بالا رود و همین امر موجب می شود سرعت لود سایت بسیار افت کند.

از قالب OceanWP استفاده کن. سرعت بالا و قابلیت شخصی سازی زیادی داره.
توی نت در موردش سرچ کن ببین نظر بقیه در موردش چیه.
روی https://archina.ir/ دارمش.

https://babiato.co/threads/oceanwp-free-multi-purpose-wordpress-theme-premium-extensions.2849/post-700500 میتونید دانلود کنید.

خیلی ممنون ار راهنمایی
ولی فالب وودمارت رفتم 59 دلار بود نزدیک 2 میلیون میشه
بعد من از مارکت های داخلی بخوام نسخه بدون ویرایش شدش بدن چی؟

راستی قالب خارجی چپ چین شدس خودم از برنامه نویسی چیزی نمیدونم که بخوام راست چین کنم.

سلام علیرضا جان الان قالب وودمارتی که تهیه کردی به صورت نال هست یا اورجینال ؟
و اینکه اگر بصورت نال هست باید مراقب باشی و متاسفانه خیلی از فروشگاه های داخلی مخصوصا نسخه ای که در راست چین هست مشکل داره

1 پسندیده

نه میخوام تهیه کنم
ولی نمیدونم از کجا

اگه از envato بخرم این قالب چپ چین میشه و چجوری راست چینش کنم

اگر اورجینال میخوای تهیه کنی بعد از تهیه اینجا یا تو سایت های فریلنسری می تونی از بچه ها درخواست کنی برات rtl کنن،
البته راست چین کردنش زیاد سخت نیست با نرم افزارهای مانند poedit براحتی می تونی انجام بدی کافیه یکی دو روز با آموزش هایی که در سطح نت هست باهاش کار کنی

2 پسندیده

درباره فارسی کردنش اگه وردپرس فارسی باشه خودش ترجمه میکنه؟

پس اگه کاری نداره چرا میگن مارکت های داخلی نال شده اند؟ دلیلش چیه ! چیو دیگه دست کاری میکنن؟

سایتی رو میشناسین که قالب وودمارت رو خودش خریده و کاراش رو خودش انجام داده باشه؟
هم برای راهنمایی و هم برای تست سرعت

در ابتدا قالب های خارجی به صورت استاندارد طراحی میشن ( تو همین forum سون هاست هم بخونین خیلی به این موضوع اشاره شده ) و قطعا اگه باگی داشته باشن در بروز رسانی ها سمت خود طراح یا فروشنده اصلی برطرف میشه
و هر قالب با لایسنسی که داره اجازه نصب روی یک دامنه رو داره ، بخاطر دور زدن این تعداد لایسنس و اجازه نصب اون رو نال می کنن یا به اصلاحی محدودیت نصب رو برمیدارن ( دقت کنین وقتی قالبی توسط تیمی ارائه میشه قطعا هماهنگی و سازگاری بین قالب و افزونه ها بوجود میاد و اگر مشکلی هم داشته باشه با بروز رسانی ها حل میشه یا حداقل مشکل تو سریع حل می کنن )
دوستانی که به عنوان طراح در مارکت های ایرانی ثبت شدن یه سری هاشون واقعا کار بلدن و یه سری هاشون نه واقعا فقط rtl کردن و زیاد با مشکلات فنی روبرو نیستن تازه بعضی هاشون ماشاءالله اینقدر پرو هستن در بروز رسانی فایل استایل ورژن قالب رو تغییر میدن و به عنوان نسخه بروز رسانی ارائه میدن

پاسخ دوم:
خیلی از فروشگاه از سایت های نال یا قالب های همدیگه تو مارکت هاشون میذارن یه سری ها هم یه نسخه میخرن هزار نسخه می فروشن ولی وقتی یک طراح یا برنامه نویس قالب اورجینال رو rtl کنه قطعا آسیبی به لایسنس شما نمیزنه و قالب شما قابلیت بروز رسانی مستقیم و بی واسطه داره و از طرفی با ایمیل شخصی شما در سایت ثبت میکنه و خود شما هم اگر به مشکلی بخورین در هر لحظه به صورت مستقیم می تونین مشکل رو گزارش بدین تا راه حل بهتون بدن

بهترین تست و راهنما، اطلاعاتی هستش که در داخل خود مارکت های اصلی قرار داده شده چون اونارو هم مارکت های ما ور میدارن میذارن تو معرفی قالب ها.

3 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون

حالا اگه من قالبمو rtl کنم توی به روزرسانی ها دوباره باید انجام بشه
یعنی قبل از آپلود باید ویرایش بشه؟

خواهش میکنم نه عزیز فقط یکبار rtl میشه و دوستان برای بروزرسانی ها راهنمایی می کنن و در چایلدتم قالبت هم اگر تغییراتی یا استایلی که نیاز باشه اعمال می کنی تا اینطوری مشکلی دیگه نداشته باشی

3 پسندیده