غیرفعال شدن gzip با افزونه wp rocket

سلام و وقت شما بخیر.
بعد از فعال کردن افزونه wp rocket متاسفانه gzip غیرفعال می شه و توی gtmetrix اون رو غیرفعال نشون می ده اما وقتی افزونه رو غیرفعال می کنم، درست می شه. باید چیکار کرد؟

بدون افزونه:

با افزونه:

زمان و سرعت load خوبه اما ارور gzip و حجم صفحه مشکل هست.
بررسی که کردم نتیجه این شد که زمانی که گزینه combine css files رو انتخاب می کنم این اتفاق می افته. الان تمام گزینه ها فعاله و فقط combine css رو خاموش کردم. نتیجه اش شده این:

راه برای حل این مورد به نظر دوستان می رسه؟

من سایتتون رو با استفاده از سایت https://varvy.com/tools/gzip/ چک کردم، مشکلی نداشت و فعال بود.
غیر فعال بودن gzip رو باید با تغییر config افزونه بدست بیارید که مشکل از کجاست.

میتونید برای پیدا کردن بهترین کانفیگ به این صفحه مراجعه کنید:

2 پسندیده

ممنونم. آخه گزینه combine css file خاموشه و فعال نشون می ده. اما الآن گزینه combine css رو هم روشن کردم و همین سایت gzip رو خاموش نشون می ده.
توی همین سایت بخش speed رو بزنید compression رو خاموش نشون می ده.

2 پسندیده

الان همین سایت رو با همین افزونه و تمام تنظیمات روی هاست 7ho.st راه اندازی کردم. نتیجه همونیه که باید باشه:

1 پسندیده

اگر با تغییر هاست، مشکلت حل شده پس مشکل از هاستینگت بوده ولی combine css تاثیر خیلی خیلی زیادی توی سئو نداره، خوبه ولی معیار اصلی در سئو نیست و میشه چشم پوشی کرد. بهتره روی تولید محتوای خوب تمرکز کنی تا بتونی توی نتایج بالا بیای

3 پسندیده

سلام و تشکر
جالبه که اون هاست قبلی بدون gzip و با حجم بالاتر، صفحه رو سریع تر از هاست 7ho.st باز می کنه.

سلام
سریعتر منظورتون توی تست جی تی متریکس هست ؟ سرورهای سون هاست رو با سرور اروپا تست بگیرید ، شما از ایران به سایت وصل میشید و درست نیست که با سرور کانادا تست بگیرید!!!
برای تست سایت های ایرانی فقط از واکاو استفاده کنید یا افزونه مرورگر که نشون میده سایت برای شما با نت شما چقدر طول میکشه تا بارگیری کامل بشه رو نشون میده ،
به جرئت میگم ندیدم هاستی که سرعتش به سون هاست برسه ، مقایسه با بزرگترین ادعای هاستینگ هم کردم اما اجازه پخش کردنش توی انجمن بهم داده نشد.

1 پسندیده

سلام و تشکر از پاسخ شما
این لینک رو ملاحضه بفرمائید:

تست از لندن گرفته شده که زمان بارگذاری 1.9 ثانیه هست که همونطور که ملاحضه میکنید gzip فعال نیست و حجم صفحه 3.29 مگ هستش.

این لینک هم بررسی کنید که مربوط به 7Ho.st هست و زمان بارگذاری 5.1 ثانیه و با gzip فعال هستش که حجم صفحه 1.42 مگ هست.

شما توی کدوم یک از لینک هایی که بنده ارسال کردم، کانادا رو ملاحضه کردید؟
تنها تفاوت این دو لینک، سرور هستش. افزونه و … عینا با duplicator منتقل شدن.
سون هاست مشخصاتی که ارائه می کنه بالاست اما چرا هاستی با رم 280مگ (که مشخصه مال چه شرکتی هست) باید سایت بنده رو سریع تر از هاستی با رم 5گیگ بالا بیاره که تبنده توی شلوغ ترین موقعی که درحال کار بودم، صرفا 40-50درصد از رم یا cpu مصرف شده. اونم به صورت لحظه ای و در حین بک آپ گرفتن.
البته سوال بنده از این تاپیک چیز دیگه ای بود.
متشکرم.

تستی که برای سون هاست هست از سرور کانادا گرفتی عزیز من
ولی اون یکی رو با لندن گرفتی
الان 404 میده لینکی که روی سون هاست گذاشتید تصحیح کردید بگید نتیجه سرعت رو بهتون اعلام کنم
درضمن تست سرعت اون یکی هاستینگ با واکاو 4 ثانیه و اندی هست

1 پسندیده

در مورد کانادا حق با شما بود احتمالا به این مورد دقت نکرده بودم. چون سایر تست ها با لندن گرفته شده بود.
درمورد واکاو ، اون موقع که تست گرفتید مقداری سایت مشکل داشت.
بعد از اصلاح، نتیجه به این صورت هستش.

2 پسندیده

حالا اون که روی سون هاست هست هم هروقت آوردید بالا حتما تست کنید
اما بهتر از همه این ها تست با نت خودمون توی شرایط عادی هست ، چون ما میخوایم برای یوزر لود شده دیگه ، من خودم به شخصه اول با ای پی اصلیم ، بعد وی پــــی ان کشور های دیگه تست میکنم بعد میرم سراغ این تست ها
این افزونه خیلی کمکم کرده تا الان ، پیشنهاد میکنم شما هم استفاده کنید

4 پسندیده

@Mahdiagho و @Angel عزیز، بهترین و معتبرترین جا برای تست سرعت، خود گوگل هست، توی وبمستر میتونید نگاه کنید و علاوه بر اون می تونید از سایت https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ استفاده کنید.

معیار کار سئو کارها گوگل هست نه سایت دیگه. درسته gtmetrix و pingdom میتونه کمک کنه ولی اصلیترین و مهمترین گوگل هست. این که از ایران سرعت چقدره یا از کانادا سرعت چقدره، این ها به خاطر زمان پینگ پایین و بالا میتونه تغییر کنه و به نظر من به شخصه معیار نیست. معیار فقط و فقط ابزار گوگل هست.

4 پسندیده

متشکرم. البته مورد سوال بنده کلا سئو یا … نبود. دلیل غیرفعال شدن gzip بود که تصور می کنم اون هاست، برای gzip محدودیت حجمی قرار داده و با بالاتر رفتن حجم فایل css تولیدی، برای اون فایلgzip فعال نمی شه. علت دیگه ای به ذهنم نرسید.
در مورد گوگل دامنه های IR که خب قابل انجام نیست. بهرحال متشکرم.

برای تست سرعت و زمان بارگیری چطور شما میگی سرور آمریکا برای تست سرور ایران خوبه ؟ گوگل داخل ایران سرور نداره ، تنها چیزی که رابط ما و کاربرامون هست داخل کشور هست و دلیلی نداره تست خارج به داخل بگیریم!!! سایت های مثل جیتی متریکس یا ابزارهای کمکی گوگل فقط زمان بهینه سازی به درد ما میخورن ، و تست سرعت هم زمانی ک سایت ما بازدید کننده خارجی داشته باشه نه ایرانی

1 پسندیده

@Angel سلام، متاسفانه شما فکر کنم تا حالا از google pagespeed insight استفاده نکردید که این مورد رو بیان می کنید. توی pagespeed insight فقط معیارهای اصلی برای سرعت بررسی شده و زمانی نمایش داده نمیشه علاوه بر این فقط از سرور آمریکا برای این کار استفاده نمی کنه بلکه با توجه به لوکیشن شما از سرور مربوط به اون کشور استفاده می کنه. میتونید از وی پی ان با کشورهای مختلف استفاده کنید تا متوجه بشید. علاوه بر این ها شما وقتی دارید از gtmetrix استفاده می کنید سرورتون کانادا هست پس چرا دارید استفاده می کنید ؟؟؟ اصلا به موضوع ربطی نداره که سرور بررسی کجاست. زمانی محل سرور مورد اهمیت قرار میگیریه که شما بخواید ping time رو بررسی کنید. اگر قرار بر این ها باشه اونوقت سایت نمناک که سرورش آلمانه نباید همچین رتبه و سرعتی داشته باشه.

1 پسندیده

سلام متاسفانه برعکس ، اول از همه میخوندید میدیدید ک همیشه میگم تست جی تی متریکس روی سرور اروپا ، این از این سمت ، گوگل داخل ایران هیچ سروری نداره و طبق توضیحاتی که زمان معرفی پیج اسپید دادن از یک ابرسرور مرجع تست میشه نه مثل جاهای دیگه لوکیشن بندی ، این رو هم به وضوح میشه از زمان بارگیری و پینگ اتصال به یه هاست ایرانی به سادگی فهمید!!!
تست سرعت سایت از همه بهترش واکاو هست برای ما و هیچ کسی نمیتونه خلاف اینو ثابت کنه، شما هرجایی که محیط حرفه ای باشه بپرسی اینو میشنوی که تست سرعت با سروری که کاربرای هدفت از اونجا هستن باید انجام بشه

2 پسندیده

با احترام و ببخشید وارد بحثتون میشم
هر دو شما بزرگوار درست میگید ، اما دیدگاهتون متفاوته ،شما بزرگواران بهتر از من می دونید اما برای یادآوری میگم که اگه معیار فقط کاربر باشه قطعا باید تست داخل کشور گرفت ، و اگه معیار فقط گوگل باشه قطعا باید تست خارج گرفت ، ولی بهترین مورد این هست هم داخل هم خارج رو مورد ارزیابی قرار داد و تا حد ممکن از هر ۲ بهترین نتیجه رو به دست بیاریم .

Pagespeed گوگل به شدت سخت گیره ، مخصوصا تو تست موبایلش ، اگه بخوایم به نتیجه بالای ۹۰ برسیم قشنگ باید یک قالب رو کد بزنه آدم که فقط و فقط بر اساس معیارهای این تست باشه و از خیلی چیزها بگذره و تمام تمرکز رو بزاریم رو تست گوگل .
در هر صورت زیاد حساس بودن هم خوب نیست ، حتی از نگاه گوگل ، چیزی که زیادی دیگه بهینه باشه مشکوکه از نظر گوگل ، یک تعادل در بهینه سازی سرعت سایت میتونه بهترین راه باشه تا هم خودمون رو زیاد درگیر این مسئله نکنیم ، هم گوگل راضی باشه هم کاربر .

ارادتمند

2 پسندیده

@Angel متاسفانه نمیتونم فرمایش شما رو قبول کنم، تو تجربه 9 سالم و بیش از 300 مشتری که براشون سئو انجام دادم معیارم همیشه گوگل بوده. ورودی از گوگل میاد و فقط معیار باید اون باشه. در تست گوگل 3 معیار اصلی زمانی وجود داره و گوگل به مکان توجه نمیکنه بلکه به کدنویسی و مسائل مربوط به سئو توجه داره. تنها معیاری که با مکان بیشتر تغییر می کنه TTFB هست که اونم اگه کدنویسی خوبی داشته باشی بالای 300ms رو هم برات سبز نشون میده که این نشون میده معیار برای گوگل مکان نیست. البته هیچ اصراری به این نیست که شما از این ابزار استفاده کنید ولی نتایج در گوگل بابت سرعت رو فقط google pagespeed insight تعیین می کنه.

موفق باشید.

1 پسندیده