فروشگاه فایل ووکامرس

دوستان من از ووکامرس برای فروش فایل استفاده میکنم. اگر فایل هارو توی خود هاست اصلی بزاریم مزایاش اینه که ووکامرس فایل رو از طریق php کد میکنه و لینک یکبار مصرف میده و میشه برای کاربر تعریف کرد چند بار و تا کی میتونه دانلود کنه. خب این برای فایل های غیر حجیم خیلی خوبه.

حالا من میخام فایل های چند صد مگابایتی بفروشم، خب از هاست دانلود استفاده میکنم و موقع ثبت محصول تو ووکامرس لینک رو ازهاست دانلود کپی و پیست میکنم اما اینجا مشکلی که هست لینک رمز گذاری نمیشه و خریدار اگر لینک رو کپی کنه هم میتونه خودش هرچقد خاست استفاده کنه هم میتونه لینک رو شیر کنه.

حالا راهی وجود نداره که مثل حالت اول لینک یکبار مصرف تحویل خریدار داده بشه ولی با این تفاوت که مشکل کاهش سرعت و مصرف بالای رم هاست وجود نداشته باشه؟

1 پسندیده

سلام ووکامرس تو بخش تنظمات - محصولات - محصولات دانلودی یه گزینه داره به اسم X-Accel-Redirect که ماژول هستش برای هاست های دانلود. این ماژول اگه فعال باشه تو هاست دانلود لینک مستقیم رو نشون نمیده و به صورت رمز کذاری میشه مثل زمانی که تو هاست اصلی آپلود می کنی البته اگر تو ووکامرس هم اونو انتخاب کنی

2 پسندیده

سلام بله ممنون از راهنماییتون کد گذاری میشه لینک
فقط اینکه این لینک یکبار مصرف هست دیگه؟

1 پسندیده

خواهش می کنم
اینو نمی دونم دیگه می تونید تعداد دانلود رو تعریف کنید تا تعداد دانلود محدود بشه

1 پسندیده

خب تست کردم. لینک ثابت هست انگار، ولی ساختار لینک کد گذاری میشه که اسم فایل و مسیر فایل قابل حدس نباشه و اینکه شما از هر آدرس دیگه ای بزارید لینک رو از دامنه خودتون میده.
ولی توی ووکامرس میشه تیک دانلود ها نیازمند ورود باشند رو زد (که البته پرداخت مهمان نمیشه انجام داد) ولی برای دانلود (چون لینک مستقیم نیست و از دامنه سایت اصلیه) باید وارد سایت بشه تا دانلود انجام بشه.
البته فک کنم قابلیت دانلود توسط دانلود منیجر از دست میره اینجور. که اینم باید تست کنم

3 پسندیده

به سیستم کوتاه کننده لینک 7هاست یه نگاه بندازید شاید مشکلتون حل شد.
ZAYA .IO