فعالسازی کلودفلر و گواهینامه امنیتی برای سایت های داخلی

سلام خوبین
ببخشید چند تا سوال دارم،
اول اینکه شما هم هنگم کار با هاست خارج از ایران سرعت پایینی احساس می کنید، یا هنگام دسترسی به ایمیل ساییتون؟ الان چند شبه من مشکل دارم البته جیمیل هم همینطور شده فقط صبح ها حدود ساعت ۵-۶ یکم اوضاع سرعتم خوبه!

۲. وضعیت فعلی کلوفلر برای ما ایرانی ها چطوریه؟ همچنان میتونیم بدون مشکل از پلن رایگان استفاده کنیم؟ از یکی از دوستانم شنیدم موقع تغییر رمز یا تغییر اطلاعات حساب کاربری مجبور بوده از وی پی ان استفاده کنه نگران شدم.

۳. من سایتم دامنه بین المللی داره و گواهی Let’s Encrypt روی اون فعال کردم، تازه میخوام کلودفلر برایش فعال کنم اما نمیدونم چه تنظیمی باید برای SSL در نظر بگیرم که کاربری که وب سایت را از طریق کلوفلر می بیند گواهی SSL محلی را استفاده کند نه گواهی SSL کلودفلر؟ در گوگل سرچ کردم چندین مورد نوشته بود باید گزینهFull انتخاب کنم خواستم از شما عزیزان هم بپرسم برای اطمینان بیشتر

از لطف شما ممنونم

سلام حسن عزیز ، به خانواده بزرگ سون هاست خوش اومدید
ببینید باید عرض کنم خدمت شما زیرساخت اینترنت کشور بسیار این روزها مشکل داره و بحث لود سایت شما نیست و مشکل مستقیما به اینترنت شما مربوط میشه ،
پس نگرانی در رابطه با لود سایتتون نداشته باشید و بدونید که سایت شما کاملا در دسترس بوده و خواهد بود در همان بهترین حالت لود و بارگیری
کلودفلر وضعیت خوبی همچنان برای ما و کاربران خارج از کشور رو برقرار کرده و کاملا در بهترین حالت در دسترس میباشد ف من سایت خودم با دامنه ملی روی کلودفلر هست البته با گواهینامه امنیتی پیش فرض خود هاست چون به دامنه ملی کلودفلر ارائه نمیکنه ، اما شمایی ک دامنه بین الملل دارید بهتره ک از گواهینامه امنیتی خود کلودفلر استفاده کنید

1 پسندیده

سلام ندای عزیز، بسیار سپاس
در مورد گواهینامه امنیتی، الان که تنظیمات کلوفلر را در حالت Full گذاشتم ظاهرا از گواهینامه امنیتی کلوفلر استفاده می کند!! پس اشکالی ندارد.

ببخشید فقط چند سوال دیگه هم درباره کلودفلر داشتم،
۱. هنگام انتقال رکوردهای DNS چند رکورد که آی پی هاست را نمایش می داد حتما باید با کلودفلر پراکسی میشد اما از آنها استفاده ای نمی کنم! می تونم این رکوردها را پاک کنم یا اینکه فقط ابر کلودفلر را روی آنها روشن رها کنم؟ رکوردهایی مثل ftp pop و mail. با استفاده از mx ایمیل خارجی ایجاد کرده ام.

۲. در اینترنت مطالبی را خواندم که بتوان از نسخه رایگان کلودفلر حداکثر استفاده را کرد. مثلا استفاده از firewall 5-rules رایگان. ظاهرا bad bots را از طریق Expression Editor مسدود می کند اما مطمئن نبودم ممکنه برای ربات گوگل ضرر داشته باشه یا خیر ممکنه چک کنید و اگه تایید می کنید این کار را انجام بدهم؟ یا اینکه استفاده از 7G Firewall در htaccess بهتر است؟

۳. برای pages 5-rules هم از این آموزش استفاده کردم: