قابلیت پیش بارگذاری در افزونه لایت اسپید کش

سلام
آیا در افزونه لایت اسپید کش قابل پیش بارگذاری مثل افزونه راکت وجود داره؟ یا خیر؟

اگر وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور این قابلیت را فعال کنم

سلام داود عزیز به خانواده بزرگ ما خوش اومدید ،
ببینید پیش بارگیری در افزونه لایت اسپید فرق داره بخش Crawler در این افزونه باعث کش شدن به حالت پیش بارگیری میشه و از اورلود شدن سرور جلوگیری میکنه ، سیستم قدرتمند و کاملی طراحی شده توی لایت اسپید برای این سرویس ، پیشنهاد میکنم این دانشنامه رو ک خود لایت اسپید ارائه داده برای نحوه استفاده مشاهده کنید

2 پسندیده

ممنون از لطف شما
داخل افزونه لایت اسپید کش، قسمت خزنده ها غیرفعاله و عملا پیش بارگیری انجام نمیشه

امکانش هست که به پشتیبانی سون هاست تیکت بزنم تا این گزینه را برام فعال کنند؟

سلام @davood عزیز
خوش آمدی به انجمن سون هاست. :slight_smile:

از طریق لینک روبرو ارتباط بگیرید. درخواست پشتیبانی

1 پسندیده

به پشتیبانی تیکت زدم که گفتن این مورد در هاست اشتراکی فعال نمی شود.

من نیاز مبرم به این امکان داشتم که سون هاست فعال سازی نکرد و به خاطر این مجبور شدم سرویسم رو برگشت بدم البته الان سرور مجازی از 7host دارم.
اگر کار شما با راکت راه میفته جایگزین لایت اسپید کنید.
در صورت استفاده از سرویس مجازی هم با یک ماژول در آپاچی این سرویس فعال میشه.
راهنمایی کامل از سایت رسمی لایت اسپید:

البته 7 هاست هم میتونه با لیمیت کردن کاربر مورد نظر این ماژول رو فعال کنه مثلا خزش فقط 500 صفحه یا 1000 صفحه که به سرور و کاربران دیگر آسیبی نرسه. اما خب انجام نمیده!
2 پسندیده

سلام

برای شما که این امکان رو نیاز دارید خیلی راحته که بگید “سون هاست فعال سازی نکرد”.

تو محیط اشتراکی بدون تحقیق و بررسی میزان لود، میزان استفاده منابع این امکان، برای هر کاربر و تعداد مشخص درخواست کار راحتی نیست. برا شما به اندازه یه دکمه به نظر میسره اما برای ما حداقل 6 ماه تست و مقایسه فنی متریکس.

فعال کردن این امکان تو محیط اشتراکی می تونه حداقل 30% مصرف منابع اون سرور رو افزایش بده. ما هر سروری رو فقط تا 70% پتانسیل کل منابع پر می کنیم این یعنی فعال کردن این امکان می تونه میزان مصرف رم و پردازنده همه سرور های ما رو به شدت درگیر کنه. با این تفاصیل که تنها فقط یک سوم کل کاربرانی که روی سرور هستن از اون امکان استفاده کنن.

نظر تخصصی بنده اینه که این امکان نباید رو هیچ سرور اشتراکی فعال بشه چون از لحاظ فنی، اقتصادی و زیرساختی به هیچ وجه قابل توجیه نیست مگر اینکه “اشتراکی شخصی” باشه نه “اشتراکی عمومی”. به همین دلیل فقط تو سرویس های اختصاصی مثل سرور این امکان قابل ارایه هست.

برای امکانات باید هزینه کرد.

5 پسندیده

ممنون از پاسخ کاملی که دادید

2 پسندیده

من از شما و 7 هاست عذرخواهی میکنم :heartbeat:
هر شرکت سیاست های مربوط به خودش رو داره.

4 پسندیده