قدیمی بودن قالب و کمباین و فشرده نشدن!

بهینه-سازی

(Ali Mirzaee) #1

سلام
من قالب سایت ام می گن قدیمی هست و کمباین و فشرده سازی انجام نمیشه!
برای اینکه این قابلیت اضافه بشه باید چی کار کرد!؟

(آرتا سیدزاده) #2

درود

قالب شما CSS و JS رو می تونه Combine کنه. و منظور عدم سازگاری نیست. این یک قابلیت نیست که به پوسته اضافه بشه.
به دلیل اینکه وب سایت شما تعداد زیادی CSS داخلی و خارجی داره، بعد از فعال کردن این امکان، محتوای سایت بهم ریخته بارگذاری میشه.

پوسته شما باید به صورت اصولی بشه و کد های CSS اضافی حذف بشه، افزونه های اضافی حذف بشه و در نهایت کد های CSS و JS که به صورت inline هستن حذف بشن.

پیشنهاد می کنم یک توسعه دهنده استخدام کنین.

(علیرضا شیری) #3

یه سری افزونه‌ها مثل Better Wordpress Minify یا Auto-Optimize یا JCH Optimize رو بد نیست تست کنید چون بخشی برای مشخص کردن استثناء‌ها دارن. اگه قالب به هم بریزه با سعی و خطا میتونید بررسی کنید که چه فایل‌هایی نباید ترکیب و فشرده بشه.

البته اگر قالب شما خیلی قدیمی هست بهتره که قالب دیگری نصب کنید که در چرخه‌ی حیات باشه و باگ‌های امنیتیش برطرف بشه و همین‌طور فایل‌هاش از نظر برنامه‌نویسی بهینه‌سازی بشه همچنان. دردسر و وقتی که یه قالب قدیمی داره گاهی چند برابر تهیه کردن قالب جدید هست!

(Ali Mirzaee) #4

از کدوم در کنار لایت اسپید میتونم استفاده کنم؟
قالب از رده خارج نشده توی تم فارست و ژاکت هست!
اسم قالب شاپ کیپر هست!
چطوری باید پیدا کنم که کدوم فایل کمباین نشه؟

(علیرضا شیری) #5

خود لایت اسپید هم داره همچین بخشی. یه بخش هم داره برای مشخص کردن اولویت‌ها.
روش خاصی که نداره باید سعی و خطا و حوصله کنید یا اگه وارد نیستید با یه توسعه‌دهنده و طراح صحبت کنید.

(آرتا سیدزاده) #6

با تمام ارادتی که برای بچه های ژاکت دارم، خرید از ژاکت اشتباهه محضه. فقط چند تا طراح محدود هستن که واقعا پوسته ها شون رو بروز نگه میدارن.

(علیرضا شیری) #7

کاملاً تأیید میشه! بعضاً در میان سایت‌های فروش قالب دیده شده که در قالب‌های نال‌شده بک لینک به سایتشون قرار میدن به شکل مخفی البته. بعضاً چند ماه بروز میکنن و دیگه بروز نمیکنن! بعضاً برخی بخش‌های قالب و پنل تنظیماتش حین فارسی‌سازی به دلیل پیچیدگی حذف میشه!
واقعاً این قالب‌های نال‌شده و ارزون یه معضلی شده برای سایت‌هایی که میخوان حرفه‌ای به صورت درازمدت فعالیت کنن. البته با این قیمت دلار هم شاید نشه هر قالب دلخواهی خریداری کرد.

(Ali Mirzaee) #8

خب از کجا بخریم راست چین؟