قطعی سرور و کند بودن سرعت سایت

سلام می خواستم بدونم سرور ایرانی از نظر سرعت برای سایت بهتره یا سرور خارجی ؟ و سوال دوم بعضی از سرویس دهنده های که من سرور ایرانی گرفتم گله کردم به علت قطعی سرور و سرعت پایین که جواب دادند ( قطعی در دیتاسنترهای داخلی خیلی بیشتر از دیتاسنترهای خارجی هست و این از دسترس ما خارج می باشد و لزوما سرور ایرانی برای سرعت نیست ) ولی من با توجه به پاسخ این سرویس دهنده نمی دونم سرور ایرانی پس به چه دردی می خوره ؟ ممنون می شم پاسخ بدید نظر میزبان هاست من درسته یا من توقع زیادی از سرور ایرانی داشتم ؟

سلام

سرور ایران برای نیم بها بودن حجم دانلود خوبه
هم اینکه تحریم نمیشه | قبلا تحریم شد سرور های خارجی شرکت های هاستینگ توقیف شد

2 پسندیده

پس باتوجه به حرف شما سرویس خارجی بهتره ؟

سلام
ببینید جناب رضایی عزیز ، در سون هاست سخت افزارهای استفاده شده در سرورهای ایران و آلمانمون دقیقا یکی هستن و هیچ فرقی ندارن ، توی تمام شرایط یکسان پاسخ میدن و تنها فرقشون توی محل قرارگیری سرور هست ، اگر کاربراتون از داخل هستن سرور ایران استفاده کنید اما اگر جهانی هست و کلی هست سطح کاربراتون هاست خارج تهیه کنید ، با شرایط کنونی و احتمالاتی که میشه پیش بینی کرد داشتن یه هاست ایران هست و مرحله بعد هم استفاده از کلودفلر که میتونه تضمین کیفیت باشه هر وقت هم مشکلی بود مستقیم میکنید و راحت استفاده تون رو بکنید.

3 پسندیده

از نظر سرعت فرق زیادی نداره.
من خارج رو ترجیح می دم. بک آپ هم تنظیم کردم هر 3 یا 4 روز گرفته بشه به گوگل درایو بره. به تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک وصله سایت به خاطر فیلتر بودن، سرور خارج گرفتم.

3 پسندیده

من الان این سرویسی که گرفتم روزانه قطعی سرور از طرف سایت downnotifier.com به ایمیلم ارسال می شه علتشم به سرویس هاستنینگم گفتم گفتند سرور ایرانی همین مشکل را داره و از دسترس ما خارج هست. به نظرتون سرویس ایرانی سون هاست هم این مشکل را نداره ؟ من به خاطر اینکه تمام کاربرانم ایرانی هست این سرور را گرفتم ولی متاسفانه قطع و وصلی زیادی داره و تازه خریداریم کردم متاسفانه نمی دونم چکار کنم

1 پسندیده

نه جناب رضایی من الان سایتم نزدیک به دو سال میشه رو سرور ایران سون هاست هست هیچ مشکلی نداره ، عالی کلودفلر هم تازگی ها متصل کردم راضی راضی ام ، هاست های ایران سون هاست رو من به همه پیشنهاد دادم و هیچ وقت همچین حرفی رو نشنیدم توی کار حرفه ای

3 پسندیده

مهمترین نکته ای که باید توجه کنید اینه که اگه سرورتون داخل ایران باشه، به خاطر تحریمها دسترسی api به خیلی از سرویسهای خارجی نخواهید داشت.
کلا از همه چیز تحریم خواهید بود.

پیشنهاد من هاست خارج از همین سون هاست است.
هاست ایران دردسر زیاد داره. از یک طرف تحریم، از یک طرف مشکلات فنی.

2 پسندیده

قطعا سرورهای خارجی بهتر هستند دلیل شم اینه که سرویس دهنده های هاست صاحب دیتاسنتر نیستنتد تنها سرور توی دیتاسنترها دارند و نمیتوند تضمینی بابت کیفیت دیتاسنتر بدهند . دیتاسنترهای ایرانی فقط برای ایرانی ها هست و نسبت به دیتاسنتر های بین اللملی بسیار کم تجربه تر , نیرو متخصص کمتر , محدودیت ترافیک ,سخت افزار بروز و … از همه مهمتر مشتریان بین اللملی از سراسر دنیا دارند نه تنها از ایران . ضمن اینکه وقتی میخوای یک پست رو توی شبکه ای اجتماعی بزرک مثل فیسبوک , توئیتر و … به اشتراک بذاری به علت تحریم به مشکل میخوری

1 پسندیده