قوانین لینک سازی داخلی

سلام وقت همگی بخیر
من به تازگی seo رو شروع کردم و الان یه سایت دارم و نمیدونم لینک سازی رو چطور انجام بدم.
برای شروع لینک سازی داخلی باید چیکار کنم و در طی لینک سازی چه مورادی رو رعایت کنم؟
چطور می تونم بفهمم لینک سازی داخلی رو درست انجام دادم؟ راهی هست؟
واقعا ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

1 پسندیده

سلام مرتضی عزیز به خانواده بزرگ ما خوش اومدید
ببینید برای لینک سازی داخلی نیاز به دانش خیلی سنگین مثل لینک سازی خارجی نیست و شما میتونید استارت اینکار رو بزنید اما توجه خیلی بالایی کنید در اینکه زیاده روی نکنید و روی قواعد خاصی پیش برید شاید به ظاهر و اسم ساده تر از لینک سازی خارجی باشه ولی در نظر بگیرید ک میتونه چندین برابر با اهمیت تر باشه ، چون لینک سازی خارجی هر روز یه نوع جدیدی با یک قانون جدید روش پیاده سازی میشه اما لینک سازی داخلی هست ک یک عمر برای وب سایت شما با یک روند خاص پیش خواهد رفت ، سعی کنید توی هر مطلب بسته به طول مطلب پیوند داخلی بدید اگر مطلب شما 10 پاراگراف هست از 4 الی 6 پیوند داخلی استفاده و اگر 2 الی 3 پاراگراف هست از یک یا دو پیوند داخلی استفاده کنید ،
با پیوندهای داخلی سعی کنید یوزر رو داخل سایتتون به چرخش بندازید ، از طرف دیگه اعتبار رو بین صفحات تقسیم کنید و صفحاتی ک اعتبار بالایی ندارند رو بهشون اعتبار بدید،
پیوند داخلی به شما کمک میکنه تا از شر زامبی پیج ها خلاص بشید!!! زامبی پیج ها همونطور ک میدونید میتونن بسیار بسیار مضر باشن برای سایت شما ، با پیوند به تمام بخش های سایت یک سایت فعال و خیلی خوبی میتونید داشته باشید !!!
اگر تا امروز توی سایتتون پیوند داخلی نزدید و مطلب سایت بالا رفته میتونید از افزونه های مخصوص اینکار ک کلمات کلیدی مشخص میکنید و لینک میدید هم استفاده کنید ولی زیاد توصیه نمیشه و دستی بزنید بهتره ، چرا ؟ چون ممکنه با یک آپدیت اون افزونه از کار بیفته و کل لینک سازی داخلی شما دود میشه میره هوا پس نتیجه میگیریم دستی باشه بسیار بسیار بسیار با دوام تر و دقیق تر خواهد بود.
اما با تمام این اوصاف محمد عزیز استاد لینک سازی هستن ازشون دعوت میکنم تا ایشون هم تجربیاتشون رو بگن
@mohammad

8 پسندیده

برای شروع بعضی از کلمات کلیدی رو به دسته بندی ها و تگ های مرتبط لینک کردم کار درستیه؟

سلام خدمت آقا مرتضی

شما لطف دارید ، درس پس میدیم.

توضیحات جامع و خوبی رو ندا خانم گفتن ، من هم با اجازتون چند مورد رو اضافه کنم.

1- حتما حتما رنگ لینک های داخل مطلب متفاوت از رنگ اصلی محتوا باشه ( مستر گوگل از پنهان کاری به شدت بدش میاد )

2- تو لینک سازی داخلی از تارگت blank_ استفاده کنید ، با این تارگت بازدید کننده شما از صفحه ای که درون اون قرار داره خارج نمیشه.

3- سعی کنید تا اونجا که امکان داره لینکی که داخل مطلب قرار هست قرار بدید مرتبط با موضوع و محتوای همون صفحه باشه ، اگه در مورد خودرو مطلب نوشتید به صفحه ای که در مورد یک ملک مسکونی هست لینک ندید.

4- تو اوایل محتوا لینک سازی نکنید ، حداقل در پاراگراف اول لینک اصلا استفاده نکنید.

5- انکر تکست رو کلمه کلیدی هدف قرار بدید. با کلمه کلیدی که صفحه مقصد قرار هست رتبه بگیره لینک سازی داشته باشید.

6- بازدید کننده رو گمراه نکنید ، فرض کنید شما قراره به این صفحه با این عنوان لینک بدید ( تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز ) . اگه شما با کلمه هاست لینوکس لینک به این صفحه بدید شک نکنید به محض اینکه کاربر رو لینک کلیک کنه و وارد صفحه بشه ، اون صفحه رو خواهد بست و اینجا یک امتیاز منفی خوب از مستر گوگل میگیرید.

اگه این صفحات سایت شما ، صفحاتی هستند که قراره رتبه در گوگل بگیرن هیچ مشکلی ندارن ، اتفاقا میتونن کمک کننده هم باشن این صفحات در نگهداری کاربر در سایت و آپدیت بودن همیشگی این صفحات با توجه به ارسال مطالب جدید در سایت. فرض کنید شما یک مطلب در مورد آموزش لینک سازی داخلی نوشتید ، من باشم داخل مطلبم بطور مثال همچین چیزی رو اضافه میکنم :

(در سری مطالب آموزش سئو از سایت سون هاست… )

و میام اون کلمه آموزش سئو رو لینک میکنم به دسته بندی آموزش سئو.

سوالی بود در خدمتم ، سلامت باشید

5 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون برخی از ابهاماتم رفع شد🙏🏻

یه نفر درباره اینکه لینک سازی داخلی رو چطور انجام بدم گفت که لینک سازی داخلی لازمه که پیچیده باشه و بشه با لینک سازی داخلی تقریبا به همه جای سایت سر زد و گفت ی جورایی لازمه گوگل رو هم گیج کنی و کاری کنی که ربات های گوگل هم زیاد روی سایت بمونن

به نظر شما درسته؟

1 پسندیده

ارادت
اینکه با لینک سازی باید به همه جای سایت دسترسی داشت درسته.
اما قسمت دوم صحبتتون ، در این مورد هیچ اطلاعاتی ندارم ، نمیتونم رد یا تایید کنم ، ولی کاش دلیل اینکار رو میپرسیدید ازشون

1 پسندیده

اگر درست متوجه شده باشم منظور از لینک سازی داخلی صرفا کاهش bounce rate و افزایش time on site هست حالا به هر روشی. لینک سازی داخلی که باعث بهتر شدن این دوتا نشه به درد نمیخوره درسته؟

1 پسندیده

ممنون از مطالب مفیدی که در اختیارمون قرار دادین :pray:

1 پسندیده