مشورت در استفاده از کلوفلر و مشکلات آن

با احترام
تمام مشکلاتی که کلودفلر داخل کشور داشته و شاید داره رو باخبر هستم ، و دلایل هم کاملا مشخص هست که چرا این اتفاقات عجیب و غریب میفته .
پیشنهاد دوستانی که از این سرویس در حال حاضر استفاده می کنند چی هست ؟ آیا همچنان مشکلات سابق وجود داره یا برطرف شده؟ ( من که بعید میدونم) :neutral_face:

استفاده بنده برای چندین سایت در تمامی موارد زیر می باشد.

۱ - دامنه ملی
۲- دامنه بین المللی
۳- سرور ایران و خارج
۳- هاست هم سون هاست هم شرکت دیگر

نظر شما بزرگواران
@arta
@Angel
@Rahim
@mohammadh
و بقیه دوستان عزیز برای من بسیار محترم و قابل اتکا هست ، زیرا قبل از این اقدام برام مهم هست که مطمئن بشم دسترسی به سایت حتی از مریخ :expressionless: با نت ایرانسل و … کامل امکانپذیر باشه.

پیشاپیش از شما ممنونم

2 پسندیده

سلام محمد جان
راستش منم خیلی در دسر کشیدم قبل از کلودفلر ، از شبکه تور به سایت اصلا دسترسی نبود چون سرور ایران بود یا خیلی جاهای دیگه ، آمّا وقتی کلودفلر حساب رایگان ساختم زدم خیلی مشکلات داشت چون دامنه ام ir بود پلن پرمیوم تهیه کردم وروی سرورهای پرمیوم رفت سایت هیچ مشکلی نداره از تمام اپراتورهای ایرانم باز میشه ، حالا اگر خواستید از این پلن استفاده کنید من ی عالم جای خالی دارم همینطوری مونده چون چندتا سایت بیشتر ندارم برات ادد کنم سایتت رو

4 پسندیده

سلام محمدجان امیدوارم عالی باشی :kissing_heart:

راستش من چند سالی هست از CDN برای سایت های خودم و مشتریام استفاده میکنم و تقریبا اکثر CDN های ایرانی و خارجی را تست کردم و تجربه ام از هر کدوم را اینجا می نویسم امیدوارم مفید باشه

Cdn آروان کلود:

مزیت ها:
امکان لود سایت از سرورهای ایران و اروپا
دارای پلن رایگان

معایب:
پلن رایگان سه ماهه است بعد از سه ماه ایمیل برات میاد که کوپنت تموم شده بیا شارژش کن :laughing:
نتایج ضعیف در نسخه رایگان (تستی که من برای چند سایت گرفتم تفاوت محسوسی قبل از استفاده و بعد از استفاده از آروان کلود در جتی متریکس و گوگل پیج اسپید و پینگ دام نبود)
عدم شناسایی به عنوان CDN توسط سایت های تست سرعت ( من تا 4 ماه پیش که تست کردم توی نتایج جتی متریکس و بقیه آروان کلود را جزو CDN ها به حساب نمیاوردن و خطای استفاده از CDN میدادن)

Cdn پارس پک:

مزیت ها:
رایگان هست
امکان اضافه کردن چندین سایت
به گفته خودشون محدودیت نداره

معایب:
کشش با افزونه هایی مثل راکت مشکل داره و اگه تغییر اساسی ایجاد کرده باشی داخل سایت، باید دستی بری و کشش را خالی کنی یا تایم کش را روی تایم پایین انتخاب کنی
با 60 درصد از قالب های وردپرسی که من تست کردم تداخل داشت و نمیشه کاملا کش css و جاوا اسکریپت و html را با هم انتخاب کرد و همیشه مجبور بودم یک مورد را خاموش کنم
اینم شبیه نسخه رایگان آروان نتایج نهایی ضعیفه

Maxcdn
در همین حد بگم که از هر لحاظی عالی هست و عیب هایی که داره فکر میکنمبه تازگی ایران را تحریم کرده (دامنه های ir را) و نسخه رایگان نداره و مهم ترین نکته گرونه :neutral_face:
من چند سال پیش با دلار 3400 تومنی تستش کرده بودم به جرات میتونم بگم بهترین بود :sleepy:

و اما کلودفلیر
مزیت ها:
پلن رایگان
امکانات مناسب در پلن رایگان
تفاوت محسوس بعد از استفاده
پنل کاربری حرفه ای

معایب:
داخل نسخه رایگان تصاویر را بهینه نمیکنه که CDN های ایرانی هم این مشکل را دارن
یک سری امکانات حرفه ای داخل نسخه رایگان قابل استفاده نیست که طبیعیه :sweat_smile: :sweat_smile:
در نهایت انتخاب خودم همیشه هاست خارج و کلودفلیر بوده با اینکه هاست ایران هم تجربه کردم.
نکته بعدی اینه که خدا را شکر مشکل کلودفلیر با دامنه های ملی و بین المللی که چند ماه پیش برای ایرانی ها بوجود اومده بود حل شد و بدون مشکل بالا میاد.
و آخرین نکته بعضی از سایت های رتبه برتر ایرانی در حال حاضر از همین کلودفلیر دارن استفاده میکنن :wink:

موفق باشی محمد جان عزیز :heart:

6 پسندیده

سلام بر دوستان عزیزم،

خیلی ممنون از @mohammad بابت طرح سوال و تشکر از @mohammadh و @Angel بابت اشتراک تجربیاتشون.

اگر خاطرتون باشه، ماه‌ها پیش تجربیاتمون رو تا حدودی در زمانیکه مشکل SSL برای دامنه های ملی در کلودفلیر داشتیم، در تاپیکهای جداگانه مطرح کردیم.

نظر نهایی من:

به نظره من، اگر از هاست ایران استفاده میکنید، در صورتیکه مایل به استفاده از CDN هستید که پیشنهاد من هم استفاده از CDN هست، نمونه های داخلی اون در پلن های پرمیوم انتخاب بهتری هستند. به دلیل دسترسی سریعتر (Ping و TTFB پایین) که علت اون وجود شبکه های CDN در شهرهای مختلف هست که کاربر رو برای لود محتوا به نزدیک ترین شهر متصل میکنه.

دلیل فنی هم این هست که استفاده از CDN خارجی برای هاست داخل، مخصوصا زمانیکه جامعه بازدیدکنندگان در ایران هستند، مثل چرخاندن لقمه از پشت گردن و قراردادنش در دهانه.

زماینکه کاربر میتونه مستقیم به Origin Server متصل بشه، بردنش به خارج از مرزها برای بارگذاری، انتخاب مناسبی نیست که این اتفاق با CDN خارجی برای هاست ایران میفته، اما CDN داخلی محل بارگزاری رو به کاربر نزدیکتر میکنه.

اما در صورتیکه هاست خارج دارید مثلا آلمان، استفاده از CDN های خارجی، مخصوصا Cloudflare، خیلی کارگشاست.

به این دلیل که اگر به طور مثال دیتاسنتر آلمان هست، به جای اتصال مستقیم به آلمان، از عراق و یا عمان لود میشید، بر اساس نقشه شبکه های Cloudflare:

که در این تصویر، شبکه کلودفلیر در خاورمیانه رو میبینید:

image

موفق باشید.

4 پسندیده