باز نشدن سایت بعد از استفاده از کلودفلیر

با عرض سلام و احترام

من برای سایتم به نشانی: chapiya.com

cloudflare را فعال کردم ولی الان سایت در حالت عادی باز نمیشه ولی با vpn بدون مشکل باز میشه, میشه لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست؟

با تشکر

سلام عزیز

برای من باز میشه. خطایی هم بهتون میده؟

2 پسندیده

ممنون که جواب دادین
من با دوتا اکانت اینترنت تست کردم با هیچکدوم باز نشد, عجیبه نه خطایی نمیده فقطروی لود میمونه حتی با گوشی هم تست کردم
ولی وقتی کلودفلیر را غیرفعال میکنم اکی میشه :frowning:

3 پسندیده

من با اینترنت ایرانسل و همراه اول چک کردم اوکی بود.

از تب Cache در کلودفلر روی purge کلیک کنید و مجددا تست کنید.

4 پسندیده

@yousef

کاری که گفتین انجام دادم و حتی کش مرورگرم را هم پاک کردم و با اپرا هم تست کردم ولی بازم روی لود میمونه و باز نمیشه

1 پسندیده

احتمال خیلی زیاد مشکل داخلی هست. جدیدا چند مورد داشتیم که کاربرایی که به تازگی وب سایت خودشون رو در کلودفلر اضافه می کنن این مشکل رو داشتن.

مثل این مورد:

من این مورد رو از مخابرات بررسی می کنم بهتون خبر میدم.

فعلا برای رفع مشکل شما از تب DNS روی اَبر نارنجی رنگ روبروی رکورد ها کلیک کنید تا خاکستری بشه، از این طریق ترافیک به وب سایت شما فیلتر نمیشه و بدون مشکل باز میشه.

5 پسندیده

@yousef

یک دنیاااا ممنووون:rose::heartbeat:

3 پسندیده

سلام
من هم همین مشکل رو دارم
روی تمام isp ها باز میشه به غیر از مخابرات و ایرانسل، و با سیستم عامل ها و دیوایس های مختلف هم بررسی کردم.
مشکل از سمت مخابرات و ایرانسل هست. باید عده زیادی پیگیری کنند تا شاید حلش کنند.

2 پسندیده

این مورد که شما فرمودین عملا ترافیک رو به وب سایت منتقل میکنه و باعث میشه استفاده از کلودفلر بی فایده بشه، انگار که استفاده نمیکنی، موافق هستید؟

1 پسندیده

سلام محمد جان

سایت با نت مخابرات باز نشد
یکی از دلایلی که خیلی ها و خود من هیچوقت از cloudflare استفاده نکردن این بوده که isp های ایران بخاطر فیلترینگ و داستانهای امثال ، همیشه با سرویس دهنده های خارجی به مشکل میخورن و پیشنهاد میکنم تا اونجایی که امکان داره استفاده نکنید . ارادت :heart:

1 پسندیده

@BahramElf
سلام
مشکل تنها برای دامین های بین المللی هست، من با چند دامین دات کام تست کردم و تنها با vpn باز می شدن ولی دامین های آی آر این مشکل را ندارن و به راحتی باز میشن
قضیه عجیب و غیرقابل باور :neutral_face:
چه راهی هست برای پیگیری؟ نه سامانه ای دارن نه سیستمی برای پیگیری این مشکلات
حتی من آروان کلود را هم تست کردم سرعتش پایینه و خطاهای فنی زیاد میده به نظرم از آروان استفاده نکنیم بهتره :neutral_face:

1 پسندیده

@mohammad
سلام محمد جان، خوبی عزیز دل
مرسی عزیز این تاپیک مال چند ماه پیشه و متاسفانه از اون موقع تا حالا مشکل حل نشده منم فعلا از آی آر استفاده میکنم و این دامین روی هاست ست نیست.
ممنون از پیشنهادت داداش گلم، منم یه مدت بی خیال کلودفلیر شده بودم، قبلا با دامین های ir مشکل داشت الان برعکس شده و با دامین های بین المللی مشکل داره البته بخاطر زیرساخت هست وگرنه هیچ کشوری غیر از ایران این مشکل را ندارن :neutral_face:
قربانت عزیزی :heart:

4 پسندیده

سلام بر دوستان عزیزم،

آقا این مسئله برای من هم واقعا سواله که چرا دامنه ملی، مثل سایت من اوکیه و دامنه های بین المللی با مشکل مواجه هستند.

به تنها نتیجه ای که رسیدم اینه که زمانیکه سایت با دامنه ملی میاد رو Cloudflare، گواهی SSL، اگر از Let’s Encrypt براش صادر شده باشه، رو همون میمونه و چون ISPهای ایران با گواهی های Let’s Encrypt مشکلی ندارن، ما برای دسترسی به سایت به مشکل نمیخوریم.

به طور مثال سایت من که روی کلودفلیر هست دارای جزئیات زیر برای SSL هست:

اما زمانیکه دامنه بین الملی میشه و میاد رو کلودفلیر، حتی اگر گواهیه صادر شدش از Let’s Encrypt باشه، مدیریت SSL اون میره روی کلودفلیر و بعد ما مشکل دسترسی پیدا میکنیم.

یعنی دقیقا عدو شود سبب خیره.

چون وقتی دامنه ملی میشه، کلودفلیر براش SSL صادر نمیکنه و رو همون SSL از Origin Server میمونه که این باعث میشه ما به مشکل نخوریم.

به نظر من راهکار در صورتیکه واقعا مایل به استفاده از کلودفلیر برای دامنه های بین المللی هستیم، خرید Premium SSL هست و رفتن به یکی از نسخه های تجاری کلودفلیر برای اینکه بتونیم گواهی شخصی رو آپلود کنیم.

البته من مطمئن نیستم که اگر گواهی SSL تجاری تهیه بشه و در Origin Server ست بشه، آیا بازهم نیاره به تهیه نسخه تجاری کلودفلیر یا نه.

6 پسندیده

@Rahim
سلام رحیم جان خوبی داداشم
به نکته خیلی خوبی پی بردی مرسی که با ما به اشتراک گذاشتی :kissing_heart:
پرمیوم بخوایم تهیه کنیم که با این شرایط برامون به صرفه نیست :neutral_face:
باهات موافقم باید با دامین که ssl تجاری مخصوصا از نوع wildcard داره تست بشه
ممنون ازت :rose::heart:

4 پسندیده

ارادت @mohammadh جان.

عزیزی داداش. :heart:
ممنون از همتون که تجربیاتتونو به اشتراک میزارین.

حالا اینجا @arta میتونه کمکون کنه برای این داستان که اگر ما SSL تجاری تهیه کنیم و روی Origin Server ست کنیم، همونطور که تا قبلش Issued By: Let's Encrypt بوده، بعدش میشه مثلا اون تجاریه یا نه حتما باید نسخه تجاری کلودفلیر تهیه بشه و گواهی روی کلودفلیر آپلود بشه.

اگه صرفا بحث تهیه Commercial SSL باشه میصرفه اما با نسخه تجاری کلودفلیر باهات کاملا موافقم.

4 پسندیده

دوستان پیشنهاد می کنم بجای استفاده از cloudflare از آروان کلاود استفاده کنید. از کلاود فلیر ارزونتره و امکاناتش هم خوبه. یه سر به سایتش بزنید.

@aminsoltani
آروان کلود هیچ تاثیری روی سایت نداره لااقل نسخه رایگانش اینطوریه

1 پسندیده

@mohammadh اگه ازش استفاده کنید میبینید که نسخه رایگانش باعث کاهش مدت زمان dns میشه. علاوه بر اون در برابر ddos های نسخه پایه خیلی خوبه. یکم با انصاف باشیم. نسخه پولیش رو هم به شخصه استفاده کردم و محشره !
علاوه بر این من این پیشنهاد رو به دوستانی عرض کردم که نمیتونن از cloudflare استفاده کنن

2 پسندیده

@aminsoltani
دوست عزیز من نه یکبار بلکه چندبار و برای چند سایت با پلتفرم های مختلف از آروان کلود استفاده کردم از CDN پارس پک هم استفاده کردم و حتی Max CDN و… که احتمالا شما ازشون استفاده نکردین، من نظر شخصی و تجربه ام را گفتم، دوستان خودشون می تونن بررسی و مقایسه کنن به نظر من آنتی ddos سون هاست از نسخه رایگان آروان کلود خیلی بهتر عمل میکنه(نه قصد تبلیغ دارم و نه قصد تملق) ، شما که میگید محشره اگر امکان داره لطف کنید آدرس سایتتون را که روی نسخه رایگان آروان هست بدین تا دوستان خودشون بررسی کنند و تفاوت های کلودفلیر و آروان کلود را در نسخه های رایگان ببینن
میشه لطفا بفرمایید کاهش مدت زمان dns دقیقا چی هست و چه تاثیری بر روی بهینه سازی سرعت سایت میذاره
3 پسندیده

درباره سایتی که روی آروان کلاود هست، یکی از سایت های مشتریام رو میگم، میتونید برید بررسی کنید:

در مورد مدت زمانی که dns صرف میشه می تونید توی سایت های مختلف مطالعه کنید. کافیه یه سرچ بزنید.
توی gtmetrix بخش waterfall می تونید ببینید چند ms وقت برای dns صرف میشه.

این مربوط به این سایته و این مربوطه به یکی دیگه از سایتام که روی cloudflare هست

اونی که روی آروان کلاود هست 16ms و اونی که روی کلاودفلیر هست 37ms !

اولا: درباره مقایسه سرعت آروان کلاود با کلاود فلیر متاسفانه شما هنوز موضوع رو متوجه نشدید که دارید همچین حرفی میزنید، موضوع رو یه بار دیگه براتون مینویسم امیدوارم متوجه بشید، باز نشدن سایت بعد از استفاده از کلودفلیر یعنی نمی تونن از کلاود فیلر استفاده کنن، آروان جایگزینش هست که من پیشنهاد دادم

دوما: متاسفانه پیام من رو هم نخوندید و میگید چیش محشره، نسخه پولی آروان محشره نه نسخه رایگانش.
اصلا نمیتونید نسخه رایگان کلاود فلیر رو با نسخه پولی آروان مقایسه کنید. کافیه یه سر به سایتش بزنید و بخونید و یک بار امتحان کنید !

سوما: در مورد ddos من نمیدونم سون هاست از ddos سخت افزاری استفاده می کنه یا نه، ولی تا اونجایی که میدونم داره از تنظیمات لایت اسپید استفاده می کنن. اگه لایت اسپید واقعا می تونست همه ddos رو جواب بده، دیگه مردم جمع می کردن و میرفتن یه لایت اسپید نصب می کردن و وسلام !

من از keycdn، maxcdn، cloudflare استفاده کردم. یکی از معیارهای سرعت، سرعت سایت در کشور هست، کافیه از آروان نسخه پولیش استفاده کنید و سرعت سایت رو توی analytics داخل ایران ببینید بعد برید همین سرعت رو توی cdn های دیگه ببینید. متوجه منظور من میشید.

موفق باشید

1 پسندیده